reklama

Rok 2018 v Libereckém kraji pohledem kamer, leden až červen

31. 12. 2018
Média nyní, stejně jako každý závěr prosince, zaplavují nejrůznější žebříčky událostí právě končícího roku. Připravili jsme také jeden výběr. Od tradičních přehledů se liší tím, že události nejsou vybírány podle jejich důležitosti, ale podle spíš podle vizuální zajímavosti.
Takže v mém přehledu nehledejte žádné rozbory, fotogalerie politických tanečků ani skandální odhalení. Když jsem se probíral reportážemi uplynulého roku, pobavily mě znovu okamžiky zdánlivě nepodstatné a zaujaly některé fotografie v úprku měsíců dávno zapomenuté. Sestavil jsem z nich malou galerii. Za každý měsíc jsem se snažil vybrat dvě, někdy tři fotografie reprezentující dvě až tři události. Toto je první díl výběru za leden až červen.LEDEN

Událost měsíce ledna se odehrála hned v prvním týdnu, primátor Tibor Batthyány předal ještědský skiareál novému správci, společnosti Tatry Mountain Resorts CR, na fotce zastoupené ředitelem Čeňkem Jílkem. Vizuálně bylo předání zajímavé zejména tím, že pánové byli nespokojenými novináři vyhnáni na sníh, aby si symbolické staré lyže předali pro fotografy a kameramany podruhé.
Foto Mad

Foto Mad

Zatímco předání ještědského areálu se odehrálo v mlze, doslova vizuální orgie návštěvníkům přichystala tradiční reprezentativní přehlídka Made in Jablonec.
Foto Mad

Foto MadFoto Mad


ÚNOR

Jizerskou padesátku
, závod mužů, opět vyhrál Nor Pedersen. Česká běžkyně na lyžích Kateřina Smutná skončila při obhajobě druhá za Švédkou Norgrenovou. (Foto: Artur Irma)
Foto Artur Irma

U sportu ještě zůstaňme, přírodní sáňkařská dráha z Černé Studnice do Smržovky se těší stále větší oblibě. V únoru byl její závěrečný úsek dějištěm tradičního otevřeného závodu na saních, kterému přihlíželi i naši olympionici, právě se navrátivší z Pchjongčchangu.
Foto Mad

A do třetice Lyžníci ve Smržovce, takto skáče pan starosta Marek Hotovec.
Foto Mad


BŘEZEN

V opravdové ledové království se náš kraj proměnil až těsně před příchodem jara.
Foto Mad

Foto Mad

Pivovar Svijany představuje pozvaným hostům zbrusu novou linku na stáčení do plechovek, které hodlá jako první pivovar plnit nepasterovaným pivem. GENUS Plus jako první český zpravodajský server přináší z této události 360o video, ve kterém se můžete pohybovat pomocí myši nebo dotykem na obrazovku. (Nezobrazuje-li se vám video, použijte přímý odkaz: https://youtu.be/wZGywqKVLwg)
DUBEN

8. duben je Mezinárodním dnem Romů (MDR) od roku 1990, leč Romové Libereckého kraje svůj svátek slavili na Bílou sobotu. Obrazová reportáž i pestrobarevná galerie na našem zpravodajském FB spustila tsunami kladných i záporných reakcí. Mimochodem, důvodem předčasné oslavy byla neochota pronajímatelů sálů.
Foto Mad

Manželé Hadrabovi vystavili v Technickém muzeu Liberec svoji sbírku vozů Rolls Royce. Prohlédněte si na sférické fotografii interiér jednoho z nich.
Rols-Royce Phantom II #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Sedm tisíc dobrovolných účastníků a desítky tisíc nedobrovolných posluchačů měla Czarotek Free Party, technoparty, která poslední dubnový víkend duněla mezi Mníškem, Krásnou Studánkou a Stráží nad Nisou. (Foto: PČR)
Foto: PČR


KVĚTEN

Jablonec podlehl ve finále MOL Cupu Slavii Praha 1:3. Dvě branky vstřelil ještě na podzim exjablonecký útočník Stanislav Tecl a zejména díky němu nakonec pohárová trofej putovala na Slavii.
Foto Artur Irma

Foto Artur Irma

Nemocnice v Liberci uvedla do provozu druhou magnetickou rezonanci. Moderní přístroj umožní provádět vyšetření, jež na starém nebylo možné dělat. (Foto: Artur Irma)
Foto Artur Irma


ČERVEN

Do zkušebního provozu byla předána dlouho očekávaná silnice Liberec - Jablonec. My ji zdokumentovali těsně před otevřením.
Liberec - Jablonec 02 #theta360 - Spherical Image - RICOH THETA

Herecké studio DFXŠ,
sdružující pod vedením Jany Hejret Vojtkové amatérské herce všech věkových kategorií, představilo svoji první hru Má to smysl. Ano, angažované amatérské divadlo má smysl. (Nezobrazuje-li se vám video přímo zde, použijte YouTube.)


Každý článek má mít nějaké rozumné zakončení, takže i já se připojuji ke gratulacím všeho nej v roce 2019. Příště bude následovat výběr za červenec až prosinec 2018.

Text a obraz Mad, není-li uvedeno jinak
jíra
23. 3. 2019 19:25 Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Od 5. dubna je část jeho díla k vidění v Jablonci nad Nisou.
cyklostezka
23. 3. 2019 19:00 Cyklostezka, která se staví s evropskou dotací kolem Nisy v Liberci, bude o milion Kč dražší. Hotová měla být loni, dokončovat se ale bude až letos.
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).