reklama

Ski areál Ještěd, chudá nevěsta byla provdána za bohatého Slováka

5. 1. 2018
Pronájem Ski areálu Ještěd nadnárodnímu gigantu Tatry mountain resorts a.s. vzdáleně připomíná příběh chudé květinky Marty, jejíž skrytý potenciál objevil bohatý továrník. Ve skutečnosti jde o pragmatický sňatek z rozumu, což evokuje jinou knihu, tentokrát z regálu literární klasiky.
Tento týden se přímo v srdci Ski areálu Ještěd odehrálo symbolické předání, které vám přiblíží naše obrazová reportáž, a dnes, v pátek 5. ledna, se nový správce ještědských (nejen) sjezdovek představuje široké veřejnosti celodenní akcí S rodinou na Ještěd, lákající na bohatý program a na noční lyžovačku zdarma, končící ohňostrojem. Ať již se na Ještěd vyrazíte pobavit zadarmo, nebo třeba o víkendu za peníze, rozhodně nečekejte proměny mávnutím kouzelného proutku. Ty postřehnete nejdříve napřesrok, ale spíš za dva roky. Na druhou stranu, půjde-li vše hladce, za šest let sem budete chodit za úplně jinou kvalitou sportovního vyžití. Důvodů je víc. Prvním je fakt, že Tatry mountain resorts areál převzala včetně probíhajících smluv. Druhý důvod je mnohem závažnější. Aby bylo možné tratě zcivilizovat podle požadavků 21. století, poběží se před bagry a stavebními stroji úřednický překážkový maraton. Pro realizaci řady bodů Master Planu TMR chybí nejen stavební povolení, ale bude nutné prosadit změny územního plánu. Dá se předpokládat, že mistři v hodu vidlí do čehokoliv již trénují a ladí formu. Čeněk Jílek, ředitel Tatry mountain resorts CR, přiznává, že v některých případech zatím ani nevědí, kolik studií budou muset nakonec zadat a kolik povolení bude nutné získat.


Protože základní fakta ze středečního symbolického předání jsme již publikovali ZDE, soustředíme se na pár perliček z akce samotné. Lepší počasí si aktéři pro symbolické předání Ski areálu Ještěd nemohli snad ani přát, během středečního dopoledne totiž napadlo tolik sněhu, že to způsobilo menší kalamitu. Sněhová nadílka překvapivě nepřišla ze Slovenska nebo z Polska, kde má TMR rovněž pobočky, ale ze západu.
Foto Mad

Primátor, otec celého nápadu jak Liberci ulehčit od ztrátové společnosti, se tváří ustaraně, jako by jel provdat dceru, přestože závazné ano padlo již 30. listopadu 2017 a předávání areálu fyzicky začalo 21. prosince.
Foto Mad

Cíl se blíží, Zdeněk Leszkoven, řidič DPMLJ, odbočuje bez zaváhání na zasněženou Televizní cestu a naši delegaci veze na místo bez jediného uklouznutí.
Foto Mad

Na poslední úsek cesty po střeše dolů k doskočišti můstků přepřaháme koně. Proč zde pendluje právě Volvo, se dozvíme za chvíli.
Foto Mad

Místo trachtace se pod námi topí v mlžné omáčce.
Foto Mad

Nevzpomínám si na situaci, kdy by byl na akci prvním bodem programu raut a teprve pak následovala tiskovka. Že by závan tak očekávaného nového větru? Všichni jsme se shodli, že netradiční pořadí bodů programu je praktické hned v několika ohledech. Postupně dorazivší hosté se v klidu nají, u rautových stolů nevzniká tlačenice. Ač to nebyl tento případ, tak s plným žaludkem člověk lépe snese i delší nudnou tiskovku. A konečně, ti co se přišli jen najíst, nemají důvod dále setrvávat a uvolní prostor pro natáčení rozhovorů.
Foto Mad

Aktéři slavnostního aktu. Z leva do prava sedí: Štěpán Vojtěch z Federal Cars Liberec, primátor Liberce Tibor Batthyány a Čeněk Jílek, ředitel Tatry mountain resorts CR.
Foto Mad

Rozdávané materiály jsou ještě původní, ostatně sebebarevnější mapky tištěné na křídě kvalitu sjezdovek nezlepší, ale nejviditelnější změny se již dějí právě v oblasti marketingu. Nepočítám-li páteční velkolepou akci pro veřejnost, tak byl již například natočený propagační film, který uvede TV jak v Česku, tak na Slovensku. TMR rovněž představila nové partnery areálu. V první řadě to je firma Federal Cars Liberec reprezentující značku Volvo. Možná budete pod sjezdovkou brzy chodit do Volvo baru. CK Blue Style nabízí nejen ceny do soutěže, ale především dětskou Krokolyžařskou školku umožňující rodičům svěřit děti do povolaných rukou a jít si pořádně zalyžovat. V jednání je i spolupráce s Mlýnem Perner. Jeho jednatel Daniel Perner v partnerství vidí cestu, jak proniknout na trh malospotřebitelského balení a trendových bezlepkových a bezpšeničních výrobků z pohankové, ovesné, rýžové a špaldové mouky.
Foto Mad

Po úpravě profilů sjezdovek a zavedení nočního lyžování počítá TMR s nárůstem zájmu až o 400%.
Foto Mad

Naše VIDEO obsahuje nejen sám slavnostní akt, ale i rozhovor s libereckým primátorem Tiborem Batthyánym a pár zajímavých informací z úst Čeňka Jílka, ředitele Tatry mountain resorts CR.


A pozor, po předání starých prkýnek přichází na řadu mnohem atraktivnější, nikoliv symbolická předávačka. Štěpán Vojtěch, jednatel Federal Cars Liberec, předává Čeňku Jílkovi klíčky od zbrusu nového Volva. Pan ředitel přece bude potřebovat auto, které, jak jsme se před chvílí přesvědčili, dojede na všechna místa areálu i za počasí, do kterého by jeden ani psa nevyhnal.
Foto Mad

Po skončení oficialit se novináři vrhli především na Čeňka Jílka. Překvapivě se nikdo neptá, jakou má radost z nového auta, všechny dotazy míří na starosti s "novým" areálem.
Foto Mad

Vychází najevo, že symbolická předávačka lyží v teple fotografy a kameramany zcela neuspokojila. Pánové si jdou číslo zopakovat na svah.
Foto Mad

Režie se ujímá Jana Šrámková z České televize.
Foto Mad

Jak vidíte, Tibor Batthyány se areálu s gustem zbaví podruhé, a kdyby se to nepovedlo, klidně i potřetí.
Foto Mad

3...2...1... AKCÉÉÉ!
Foto Mad

Tak ať nám to vyjde nejen pro fotografy! A co dodat? Totéž si ostatně přejeme všichni. Liberec za posledních šest let řešil ztrátu areálu v průměrné výši 14 milionů korun ročně. Bude zajímavé sledovat, jak hodlá TMR z ještědských svahů vytvořit zlatý důl. Zlými jazyky předvídanou metodou "Lyžaři, otřep se" to asi nepůjde, lidé umějí porovnat cenu s kvalitou a konkurence je poměrně veliká. Jak bylo naznačeno na tiskové konferenci, kromě zkvalitnění služeb vede cesta přes rozšíření nabídky například o noční lyžování, fungující půjčovnu, lyžařskou školu, dráhu pro sáňkaře... Nový správce asi též co nejdříve přestane pro zasněžování používat pitnou vodu a postaví nové retenční nádrže. Ředitel Čeněk Jílek takové plýtvání bez servítků označil za pitomost. Nový začátek oznamuje i pukání ledů svírajících dosud skokanské můstky (můstky TMR nemá přímo pronajaté, ale má je za symbolickou jednu korunu ve správě). Ještěd například přivítá Světový pohár ve skocích na lyžích 2019.
Foto Mad


Text a obraz Mad, rozhovory Darka
javorník
12. 12. 2018 17:02 O budoucnosti Všesportovního areálu Obří sud Javorník u Liberce zatím insolvenční soud nerozhodl. Dal vlastníkům čas doložit, že je firma solventní.
voda semily
12. 12. 2018 17:01 Na Semilsku zdraží voda v příštím roce o 3,3 pct. Za metr krychlový vodného a stočného zaplatí odběratelé zásobovaní VHS Turnov 108,80 Kč včetně DPH.
voda
12. 12. 2018 16:05 Lépe chráněná před povodněmi je úpravna vody s vrty v Nudvojovicích. Modernizace druhého hlavního zdroje pitné vody pro Turnov stála 45 mil. Kč.
teplo
12. 12. 2018 13:05 Teplo v Jablonci nad Nisou zdraží od Nového roku o 3,5 pct. Za gigajoule zaplatí domácnosti od 584 do 599 Kč. Ročně to znamená zhruba 500 Kč navíc.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).