reklama

Miss Liberecký kraj 2018, taková malá, ale naše

17. 2. 2018
Na tento víkend bude desítka dívek žijících v Libereckém kraji asi dlouho vzpomínat. Finalistky Miss Liberecký kraj 2018 jsou již známy a neděli stráví soutěžním focením. Jejich tváře vzápětí zaplaví regionální mediální ring, ve kterém se až do finále 28. dubna budou prát o vaši přízeň.
Nevím, jak jste na tom vy, ale u mě zmínka o Miss Čehokoliv v první řadě asociuje dvě otázky: Kolik že těch Miss vlastně máme? A nejsou podobné soutěže v dnešní době trochu out? Co se počtu celorepublikových soutěží týče, jsem až do této reportáže žil v bludu, že missí schizma skončilo pohlcením Miss České republiky Českou Miss v roce 2010. Netušil jsem, že nově máme ještě Miss Czech Republic (letos přejmenovaná Miss Face Czech Republic) a že z popela vstává i Fénix Miss České republiky, lépe řečeno jméno naší nejstarší soutěže, které hodlá resuscitovat Robert Novotný, fotograf a dosud pořadatel různých menších přehlídek ladných ženských křivek.
Ohledně otázky druhé nezastírám, že můj postoj k Miss Čehokoliv byl celkem lhostejný až negativní. Na ulici totiž potkávám spoustu krásných žen a dívek, které září jinou originální krásou, než jakou se chlubí uniformní vítězky velkých soutěží krásy. Můj záporný postoj teď zviklalo skandální rozhodnutí zrušit na závodech F1 Grid Girls. Amíci se zbláznili, tradici obdivu ke krásným ženám je třeba udržovat. Takže vzhůru na casting Miss Liberecký kraj 2018!

Casting na Miss Liberecký kraj se konal 6. února v libereckém multiplexu CineStar. Nejprve se představuje porota, jejíž členové jsou vlastně i hlavními aktéry soutěže. Pavel Jakubec je jednatel pořádající agentury  P. J. Art Production s. r. o. a zároveň moderátor podvečera. Po jeho levici stojí Veronika Novotná - Šťastná, ředitelka soutěže. Pořádá pro dívky nejen kurzy modelingu, ale spolu s Pavlem Jakubcem je již osm let hybnou silou projektu. Sympatická brýlatá usměvavá slečna je Tereza Koubková, stále ještě úřadující Miss Libereckého kraje 2016, protože soutěž se koná každé dva roky. Vousáč v bílém triku není nikdo jiný než fitness trenér Václav Lazna, ten bude pečovat o správné držení těla finalistek. Dáma v nepřehlédnutelné sukni je populární bloggerka a youtuberka Veronica Biasiol. Její příspěvky hravě překonávají hranici sta tisíc shlédnutí. Děvčata bude učit fintám komunikace. Ještě pod mediálně nezajímavým jménem Veronika Horáková ji najdete jako první vicemiss Liberecký kraj 2016. Šestici uzavírá ve světě módy a modelingu proslavený fotograf Martin Šebesta, dvorní fotograf soutěže.
Foto Mad

Jsou čtyři odpoledne, sál je plný k prasknutí. Po představení poroty následuje půlhodinový (!) blok sponzorských vzkazů, a když už se zdá, že casting konečně začne, porota zjišťuje, že se nepředstavila adeptkám, a ještě asi na pět minut mizí v zákulisí.
Je dost času si Miss Liberecký kraj blíže představit. Ředitelka Novotná své dítě hrdě charakterizuje: "Zakládáme si na tom, že jsme čistě regionální soutěž, to znamená, že děvčata odsud musí pocházet nebo zde bydlet nebo zde alespoň studovat." Možná vás překvapí, že soutěž nemá žádnou přímou vazbu na soutěže celostátní, nicméně paní ředitelka dodává: "Pakliže děvčata dále uspějí, je to jejich soukromá aktivita. My pro ně můžeme být takový ten odrazový můstek."
Nahlédnutí na oficiální stránky projektu přináší pár dalších zajímavostí. Díky dvouleté periodicitě se osm let stará soutěž pořádá teprve počtvrté a první dvě vítězky nesly titul Miss Liberec Open. Z fotek je patrné, že dosud bylo hlavní cenou auto Škoda. Letos autosalon mezi sponzory uvedený není a seznam naznačuje, že vítězka se pravděpodobně bude muset "spokojit" se zájezdem. 
Foto Mad

Časové prodlevy využíváme k návštěvě zákulisí. Zde se již nachází prakticky kompletní sestava zájemkyň o korunku se siluetou Ještědu. Letos se jich sešlo třicet, takže šance dostat se mezi deset postupujících je velmi vysoká. Atmosféra není nijak nervózní, čekání dívkám zpestřuje projekce reklam a upoutávek na program CineStaru. Nevybrali vás? Nevadí, kupte si popcorn a dejte si biják!
Foto Mad

Ochranka je naprosto profesionální, dovnitř neproklouzne nikdo, kdo tu nemá co pohledávat. Tedy pominu-li, že adeptky jsou bezostyšně šmírovány filmovými hvězdami v pozadí. Vyzvídáme, co porota letmým pohledem na dívkách oceňuje. Současná miss Koubková na první místo dává odvahu a pak to, že: "Ačkoliv jsme teprve na úplném začátku, některé slečny se na podpadcích pohybují naprosto parádně, toho si fakt cením."
Foto Mad

Ředitelka Novotná vidí problém letošních adeptek ve výšce: "Já bych jim přidala každé deset centimetrů." To může být pro případnou účast ve vyšších soutěžích vážně problém. Překvapuje mě, že dívky mají k dispozici jen krejčovský metr. Jak asi tušíte, je dlouhý 150 cm, takže s ním výšku fakt pořádně nezměříte.
Foto Mad

Foto Mad

Tak která půjdete další? Jste nějaká další připravená? To musí jít ráz na ráz!
Foto Mad

Foto Mad

Cestou zpět míjíme sponzorský stánek propagující ryze český dietní program s ryze českým názvem It´s my life. Josef Povolný vysvětluje, že na vedle něj stojící speciální váze se zájemkyně (zájemci) můžou nejen zvážit, ale i zjistit, kolik mají kostní, svalové a tukové hmoty. A to stále není všechno, po zpracování počítačem vám vyjede protokol, ze kterého poznáte i to, jak máte onu hmotu v těle rozloženou. Přebytečné tuky shodit a získat linii blížící se křivkám modelek vám pak pomůžou amarouny v pytlíčcích programu It´s my life. Ovšem tady panu Povolnému pšenka prodeje příliš nepokvete, většině dívek naopak radí, aby se alespoň občas pořádně najedly.
Foto Mad

Konečně opravdu začínáme!
Foto Mad

Hned první dvě dívky staví porotu před problém. Jsou z Jičína, což je Východočeský kraj, a do Liberce jen občas jezdí brigádničit.
Foto Mad

Porota při práci. Otázky klade Pavel Jakubec a některým dívkám nesahá co se vtipnosti a pohotovosti týče ani po kotníky. Kdyby šlo o uzavřený casting, tak by to nevadilo, ale před sálem nabitým k nedýchatelnosti jeho projev působí poněkud neprofesionálně. Možná to je jen tím, že letošní dívky jsou komunikačně opravdu dobře vybavené. Ostatně, když o přestávce sonduji dojmy poroty, ředitelka Veronika Novotná na první místo vyzdvihuje, že: "Děvčata namají problém mluvit, dobře komunikují". A podobný pocit má i miss Tereza Koubková, i když je kritičtější: "Některé slečny byly vtipné, reagovaly rychle, pohotově, ale co mi chybělo, byla spisovná mluva. Jak to říct, mluvily ´buransky´. Na mě udělá rozhodně lepší dojem slečna, která mluví spisovně, spořádaně."
Foto Mad

S Veronikou Novotnou jsme pro vás pořídili krátký videorozhovor (nezobrazuje-li se vám video, použijte tento odkaz):


Slečna Drsňák Sandra Bullock by měla radost, na otázku proč šly do soutěže, dívky neodpovídají, že proto, aby bojovaly za světový mír, ale proto, že se chtějí posunout dál. Perličky se ovšem najdou, například dívka číslo tři se chlubí, že její nejoblíbenější zábavou jsou turecké telenovely, a jedna z dalších adeptek má za koníčka prokrastinaci. Porota je důkladná, podle našich informací pohovory končily až kolem sedmé hodiny. Zato závěrečná promenáda v plavkách prý proběhla sprintem.
Foto Mad

Podle ředitelky Novotné mají šanci prorazit na úrovni republiky tak dvě, tři dívky z přítomných, ale paní ředitelka je velmi opatrná, jsme na úplném začátku a na finále 28. dubna v divadle F.X. Šaldy uvidíme úplně jiné bytosti. Vybranou desítku totiž čeká třídenní soustředění v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, několik dalších tréninků, výlet na farmu Vysoká, degustační večeře v Bílém Mlýně, návštěva divadla a jako třešnička na dortu moderátorský vstup v TV RTM. Hvězdou finálového večera bude Roman Šebrle, takže to bude určitě i Prima večer a pro vítězku (nebo pro vítězky, protože soutěž má i další obvyklé kategorie jako Miss Internet a Miss Sympatie) šance na celostátní zviditelnění. Tak korunko, která si tě letos odnese? Vážení, je to i na vás! 
Foto Mad

Text a obraz Mad, rozhovory Darka
busy
26. 3. 2019 18:13 Liberecký kraj zvýší úpisem nových akcií svou majetkovou účast v dopravní společnosti ČSAD Liberec, kde loni na podzim získala krajská společnost Autobusy LK majoritní podíl.
andersen
26. 3. 2019 16:56

Do projektu Noc s Andersenem se 2. dubna zapojí KVK v Liberci a její pobočky Kunratická, Vesec a Machnín. Knihovna ve Svijanech akci spojila s vítáním jara. 

zzs
26. 3. 2019 14:32

Nová výjezdová základna ZZS v Rokytnici nad Jizerou se začne stavět v dubnu, nebude-li sníh. Předpokládaná hodnota činí 15.825.002 korun včetně DPH. Hotovo má být v srpnu roku 2020.

 

kraj zastup
26. 3. 2019 14:09 O týden dříve, už 23. dubna, se uskuteční následující jednání krajského zastupitelstva. Jedná se o úterý po velikonočních svátcích. Na březnovém jednání zastupitelů to oznámil hejtman.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).