reklama

Crowdfunding pomohl zhmotnit Imaginárium Anežky Cvejnové

4. 1. 2017
Podle stále se opakujících jmen na playlistech rádií a provařených tváří estrád by se mohlo zdát, že dobrých muzikantů máme pomálu. Opak je pravdou, ale většina z nich se stane maximálně předskokany slavnějších kolegů. Anežka Cvejnová na to šla jinak.
Crowdfunding pomohl zhmotnit Imaginárium Anežky Cvejnové
Foto + video Mad
Vy neznáte Anežku Cvejnovou? Není divu, mladou subtilní učitelku a hudební pedagožku znali donedávna především její žáci, jejich rodiče a potom lidé kolem pěveckého souboru Akcent a kapely Kabája, ve kterých účinkuje. Jenomže Anežka je nejen zpěvačka a klavíristka, ale i skladatelka textů a muziky, žánrově rozkročená od šansonu přes folk až po folkrock a rock. Přes toto rozpětí má její tvorba jasný rukopis, a co je nejpodstatnější, to co zpívá, má hlavu a patu.
K vytvoření repertoáru Anežku vyprovokoval Michal Kadlec, zpěvák, kytarista, zakládající člen dnes již legendárního libereckého Jarretu a muž mnoha dalších profesí. Neprozradím nic bulvárně pikantního, když napíšu, že vlastně on byl v přeneseném smyslu inspirací řady Anežčiných skladeb. A ačkoliv ho řada zejména baladických písní nelíčí v právě nejlepších barvách, ujal se aranží skladeb pro vznikající cédéčko.
Skladby byly na světě, zbývalo sehnat peníze. Anežka se rozhodla pro Crowdfunding, což je v současnosti velmi populární způsob financování, při kterém dle definice "větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce". Crowdfunding byl medializován mimo jiné proto, že se velmi často používá pro financování různých hi-tech projektů, kdy si přispěvatelé za svůj příspěvek vlastně dopředu kupují výsledný produkt. V současné době se i v Česku živí zprostředkováním crowdfundingových služeb řada serverů, Anežka využila www.startovac.cz a vyšlo to. Tedy vyšlo to je slabé slovo. Na Startovači byla nastavená částka 30 000 Kč a Anežka doufala, že se jí podaří sehnat alespoň 20 000 Kč a zbytek si třeba nějak půjčí. Ve skutečnosti se vybralo 45 000 Kč, to znamená 150% cílové částky! Je to o to pozoruhodnější, že křest CD Anděl na hnoji byl zároveň prvním veřejným vystoupením Anežky a její doprovodné kapely Imaginárium

V první řadě si poslechněte rozhovor se zpěvačkou a pár ukázek z repertoáru formace Anežka & Imaginárium.


Znakem crowdfundingu je, že přispěvatel získá podle výše podpory nějaký bonus, který běžný návštěvník (zákazník) nikoliv, v tomto případě CD s věnováním, vstup na koncert zdarma a podobně.
Foto Mad

Anežka má fanoušky napříč věkovými kategoriemi.
Foto Mad

Anežka zahájila svůj premiérový večer písněmi u klavíru, jak vidíte, za doprovodu kapely opravdu imaginární. Sál Experimentálního studia KSC Lidové sady Liberec byl zcela plný, což je (bohužel) často zbožným snem i interpretů zvučných jmen.
Foto Mad

Velmi rychle se ale rozjela...
Foto Mad

...protože na scénu nastoupilo její Imaginárium. Mimochodem, takto se kapela jmenuje proto, že po ní Anežka toužila dlouho, ale nevěřila, že by se její imaginární představa zhmotnila.
Foto Mad

Basa Peter Galata.                                                             Bicí Vojtěch Šilhán.
Foto Mad  Foto Mad

Sólová kytara Jan Odvárka, u kláves Anežka Cvejnová.
Foto Mad

Anežka je naprosto bezprostřední, došlo i na četbu z jejího deníku, který inspiroval řadu textů.
Foto Mad
Foto Mad
Foto Mad
Foto Mad

Tam vzadu je ten, co za to může (Michal Kadlec, zde v roli zvukaře).
Foto Mad

Slavnostní křest neměl chybu (více najdete v úvodním videu).
Foto Mad
Foto Mad
Foto Mad

Závěr večera patřil nekončícím ovacím a pak gratulacím.
Foto Mad

Jsme tu již opravdu všichni?
Foto Mad

Obrazový report uzavře nestylově předkapela. Tou byla věhlasná pražská skupina Hm, proslavená například zhudebněním básní Jiřího Wolkera. Učitelé, kteří chtějí přivést své žáky zpět k poezii, musí Hm zbožňovat. Nás ale zajímalo, jak se jim Anežka líbila (odpověď vás nepřekvapí), a dále, jak své projekty financuje tato zavedená kapela a jestli by v budoucnu neuvažovala o crowdfundingu (odpověď vás možná překvapí).Text Mad, rozhovory Darka
déšt
26. 4. 2019 15:59 ČTK: Teplé a suché počasí večer ukončí v Čechách studená fronta. I v Libereckém kraji očekávají meteorologové bouřky, které doprovodí silný vítr s nárazy až 70 m/h, místy i kroupy.
fotbal
26. 4. 2019 14:16 Policie obvinila pět fanoušků jabloneckého fotbalového klubu ve věku 18 až 22 let z výtržnictví. Před třemi týdny v Liberci po skončení ligového derby fyzicky napadli a zranili tři lidi.
nečesaný
26. 4. 2019 11:06 Poslední opravný prostředek, dovolání, podává podle ČT24 nejvyšší státní žalobce v případu Lukáše Nečesaného, kterého vrchní soud v Praze pravomocně zprostil viny z pokusu o vraždu kadeřnice.
treglerová
26. 4. 2019 07:17 Příběh matky a zlobivé dcery - to je story jablonecké soudkyně Lucie Treglerové, která teď sama čeká na soud kvůli tomu, že varovala své dítě před odposlechy. Popsal jej server aktuálně.cz
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).