reklama
Zblízka
29. 4. 2017 Evropský dům v sousedství budovy Libereckého kraje stavební firma Syner už dokončuje. Předávat uživateli začne objekt 15. května. Sloužit začne od července, kdy by zde měli poskytovatelé evropských dotací i organizace Libereckého kraje již fungovat.
260 let bitvy u Liberce aneb z Ostašova do Vesce a zase zpátky
26. 4. 2017 Loňská premiéra akce "Historie v ulicích" a den nato ve veseckém areálu konaná velkolepá ukázka "Bitva u Liberce 1757" nasadila dalším ročníkům laťku velmi vysoko. Přesto se letos nekonala jen povedená repríza. Možná stojíme u zrodu tradice, která se za pár let stane dalším symbolem města a kraje.
25. 4. 2017 V Českém ráji se po roce popasovali majitelé traktorů s nástrahami polní tratě. Dorazily opět traktory tovární i stroje podomácku vyrobené. Za dobu existence závodu se vypracoval mezi největší v republice, a tomu také odpovídalo složení startovního pole se závodníky takřka z celé republiky. Jezdec z největší vzdálenosti byl Jaroslav Zoula z Dlouhé Lomnice u Karlových Varů s traktorem Massey Ferguson a s ním přijel jako doprovod Jan Bican, který startoval...
23. 4. 2017 Páteční odpoledne nabídlo příznivcům libereckého hokeje skvělou příležitost rozloučit se s uplynulou sezónou. Od 17 hodin totiž v Home Credit Aréně probíhala oslava zisku Prezidentského poháru a celkového stříbra v ročníku 2016/2017! Bohatý program zakončený autogramiádou kompletního kádru Bílých Tygrů přilákal na liberecký stadion hojný počet návštěvíků.
Batthyány otevřel tržnici, Půta navaří a Pohlreich poradí, jak na to
21. 4. 2017 Ve čtvrtek Liberec žil gastronomií. Ráno primátor otevřel staronovou tržnici v Kostelní ulici a hned nato ve Zlatém Lvu proběhla tiskovka, na které jsme se dozvěděli, že na chystaném Bosch Fresh Festivalu bude vařit nejen šéf Pohlreich, ale i hejtman Půta.
20. 4. 2017 Zatímco na Bílou sobotu běhali vytrénovaní extrémní běžci po Ještědském hřebenu, ti méně nabušení a rekreační běžci mohli svá ztuhlá těla po dlouhých svátcích na Boží hod velikonoční protáhnout v centru města na recesistické akci Velikonoční běh v Liberci.
18. 4. 2017 Ze všech svátků mají Velikonoce nejdelší přípravné období. Vrcholí ve Svatém týdnu, kterému říkáme Pašijový nebo Velký. Začíná Květnou nedělí a vrcholí Zeleným čtvrtkem, Velkým pátkem, Bílou sobotou, Božím hodem velikonočním a Červeným pondělkem, který je spojen s pomlázkou. V tradiční lidové kultuře jsou tyto dny spojeny s řadou obyčejů, které mají především očistný, ochranný a blahonosný charakter. S některými z nich se mohli...
Českolipské pašije jsou tak věrohodné, že by měly být mládeži nepřístupné
16. 4. 2017 Pašijové hry, konané tradičně na Velký pátek na vodním hradě Lipý, se letos zvláště vydařily a ve vrcholných scénách byly realistické, až běhal mráz po zádech. V tom se shodují všichni komentátoři. Nečekaný rozměr dali dramatu posledních dní Ježíše Krista fotografové a kameramani.
Riedelova hrobka a vila v Desné, atrakce cestou do Harrachova
14. 4. 2017 Desná se proslavila zejména Protrženou přehradou na Bílé Desné. Turisty trochu opomíjené zůstávají další pozoruhodné památky, Riedelova vila a hrobka. Lidé kolem nich projíždějí cestou z Tanvaldu na Harrachov, málokdo si těchto dominant města nevšimne, ale ke své škodě je málokdo navštíví.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
při vší úctě si sialu libí se mi penta
Asi by chtělo vysvětlit, proč sial přešlápl rozpočet a nebyl ze...
Pardon, ale co to maji ty lidi na sobe? To je reportaz z Teplakova?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
duben
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).