reklama
Tipy a pozvánky
Ze staré školy je nová výstava z časů kantorů a rákosek v Jablonci
22. 3. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: S jarem přichází do Domu Jany a Josefa V. Scheybalových i nová výstava. Provede nás malebným krajem kolem Jizery a přiblíží školní život v období první republiky. Výstava Ze staré školy bude slavnostně zahájena 27. března a potrvá až do konce září.
Putovní výstava k Roku republiky míří do měst v Libereckém kraji
20. 3. 2018 Putovní výstavu spojenou s tematickým nástěnným kalendářem k oslavám kulatého jubilea, kterou připravil Liberecký kraj, si mohli poprvé prohlédnout návštěvníci Eurocentra v Jablonci nad Nisou na veletrhu Euroregion Tour. Výstava k 100. výročí vzniku samostatného československého státu se postupně vystřídá v dalších devíti městech Libereckého kraje a doprovodí ji besedy s veřejností.
Turnovské Muzeum Českého ráje přibližuje Příběh tajemného Tibetu
18. 3. 2018 Výstava Příběh Tibetu, kterou do 27. května hosti Muzeum Českého ráje v Turnově, zavede návštěvníka do tibetské kultury, na území Centrálního Tibetu, ale také na rozsáhlá území jejích vlivu, který se zasahovala od himálajského regionu po dnešní Čínu a Mongolsko. Téma lamaistického Tibetu a Hedvábné stezky v sobě skrývá mnoho zajímavého a tajuplného. Vydejte se s námi do tajemného Tibetu.
Viktorie Langer zachycuje v galerii auru postav a předmětů
17. 3. 2018 V rámci série intervencí finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého 2017 se v Oblastní galerii Liberec představuje mladá malířka Viktorie Langer. Už druhým rokem liberecká galerie ve spolupráci se Společností Jindřicha Chalupeckého zajišťuje prezentaci aktuálního oceňovaného umění. Mezi novými médii, site - specific instalacemi a fotografiemi je nynější malířská výstava příjemným zpestřením. Ovšem v podání Viktorie Langer se nejedná o pojetí malby...
Na nejkrásnější a největší výbrusy citrínů, křišťálů a záhněd
17. 3. 2018 Unikátní sbírka největších českých drahokamů bude žít dál ve stálé expozici mineralogie Muzea Českého ráje v Turnově. Vystavena bude část významné akvizice – nejkrásnější a největší výbrusy citrínů, křišťálů a záhněd, které doplňují přírodní krystaly a suroviny.
Ve středu budou v mrakodrapu ke koupi velikonoční ozdoby
17. 3. 2018 Pestrou přehlídku kraslic, pomlázek, proutěného zboží, zajíčků, květin a dalších originálních velikonočních ozdob, vytvořených klienty sociálních organizací, nabídnou znovu po roce návštěvníkům v multimediálním sále ve 3. patře budovy C Krajského úřadu LK Velikonoční prodejní trhy. Uskuteční se ve středu 21. března od 10.00 do 13.00 hodin.
Oslavou Velikonoc na Dlaskově statku začne Hospodářův rok
15. 3. 2018 Na jaře letošního roku zpřístupní Muzeum Českého ráje v Turnově na Dlaskově statku novou stálou expozici pod názvem „Hospodářův rok“, která bude věnovaná tradičnímu způsobu zemědělství, obřadům a obyčejům, které byly spojeny se životem hospodáře a jeho rodiny v průběhu roku. Expozice bude průběžně aktualizována v návaznosti na hospodářský a výroční kalendář. Cyklus výstav zahájí expozice věnována průběhu velikonočních svátků a...
Nevypínejte, aktualizujeme systém, hlásí festival Jeden svět
15. 3. 2018 Slovem roku se podle slavného Collinsova slovníku stal výraz „fake news“. Dezinformace a mediální manipulace jsou jedním z největších problémů současného světa. Život v informačním věku na člověka klade vysoké nároky – rozlišovat, co je pravda a co není, sdílet, komentovat, mít názor. Letošní 20. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět proto vybízí k aktualizaci systému.
Herci z Branického divadla se chystají do Sedmihorek
14. 3. 2018 Hudební a divadelní Sedmihorské léto připravilo pro rok 2018 osm samostatných akcí. Jak už jsou diváci zvyklí, půjde o mix hereckých a muzikantských osobností. Letos však do programu přibyla i jedna sportovní akce. Na své si přijdou milovníci jógy a relaxace.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
Nebezpečný živočich opustil své stádo. Co by mně či kohokoli jiného...
dobře, třikrát ex!
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).