reklama
Semilsko
Dopravu v Jilemnici komplikuje rekonstrukce krajské silnice
22. 4. 2019 Dopravu v Jilemnici na Semilsku zkomplikovala rekonstrukce krajské silnice druhé třídy 286. S omezením tam budou muset řidiči počítat až do konce září, řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Obnova frekventované komunikace je jedním z projektů, na které získal...
Na hřebenech Krkonoš je stále ještě přes metr sněhu
21. 4. 2019 Krkonošský Harrachov ukončí zimní sezonu zítra - o velikonočním pondělí. Jde o poslední středisko, které je v Libereckém kraji v provozu. V sousedních Jizerských horách se už rolbou magistrála pro běžkaře neupravuje. Důvodem jsou lesnické práce. Základní okruh mezi Jizerkou a Smědavou je ale nadále sjízdný. Běžky se musí místy přenášet.
Semily adoptovaly hrob rodáka Františka Adama Petřiny
20. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Semily adoptovaly zanedbaný hrob rodáka Františka Adama Petřiny na Olšanských hřbitovech v Praze. Slavného matematika a fyzika nyní připomíná také semilské muzeum na výstavě Vynálezci a Šikulové ze Semil a okolí. Rozpočet města adopce výrazně nezatíží. Přijde na 6500 korun na deset let a obnova hrobu bude stát do 30.000 korun, řekla ČTK starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily).
Budoucí automechanici mají ve Vysokém n.J. špičkové dílny
18. 4. 2019 Ve špičkově vybavených dílnách a s nejmodernější technikou budou pracovat budoucí automechanici v Integrované střední škole ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku. Škola zaměřená na automobilový průmysl je jednou ze dvou v Česku, kde jsou zaměřeni i na motocykly. I díky tomu si škola na nezájem nemůže stěžovat. Studenti sem jezdí i ze vzdálenosti 150 kilometrů. ČTK to dnes řekla ředitelka školy Markéta Zelinková u příležitosti otevření nového centra...
V Harrachově o víkendu na 30 cm lyžovalo okolo dvou tisíc lidí
14. 4. 2019 Poslední otevřené lyžařské středisko v Libereckém kraji Harrachov navštívilo o víkendu okolo dvou tisíc lidí. Využili možnosti lyžování na 1600 metrů dlouhé sjezdovce. Rušno bylo i na Jizerské magistrále, kam zamířili běžkaři. ČTK to dnes zjistila mezi provozovateli areálů. Na hřebenech je stále až metr sněhu. "Podmínky byly perfektní. Lidí jsme měli hodně, každý den asi okolo tisícovky.
Fasáda turnovského gymnázia se opravuje s krajskou dotací
14. 4. 2019 Oprava čelní fasády turnovského gymnázia odstartovala spolu s dubnem. Tato etapa bude trvat zhruba do konce prázdnin. Opravu provádí firma ze Stráže nad Nisou a rekonstrukce si vyžádá kolem 3,5 mil. Kč. Liberecký kraj poskytl ze svého rozpočtu účelovou dotaci ve výši 700 tis. Kč.
Lyžování v Harrachově kvalitou teď připomíná jízdu na ledovci
11. 4. 2019 V Libereckém kraji je pro lyžaře otevřené poslední středisko. V krkonošském Harrachově je na bezmála dvoukilometrové červené sjezdovce do centra stále kolem 30 centimetrů sněhu. Zástupce ředitele skiareálu Vlastislav Fejkl podmínky přirovnal k lyžování na ledovci. "Vypadá to úžasně, to jsou Alpy. Dokonale rovný, široký a zmrzlý kopec, sluníčko," řekl.
Semily vypsaly s předstihem zakázku na výstavbu školky
9. 4. 2019 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic. Starostka města Lena Mlejnková (Volba pro Semily) si nevybavuje žádnou jinou stavbu, u níž by dodavatele hledali takto brzy. "Má to dva pragmatické důvody," uvedla Mlejnková. Prvním je to, že radnice chce mít dostatek času na případné opakování soutěže, pokud by se napoprvé nepodařilo nikoho...
Plátkovy umělecké knižní vazby ozdobily díla českých klasiků
8. 4. 2019 Muzeum v Turnově připravuje výstavu uměleckých knižních vazeb od Jiřího Plátka. Ozdobily knihy od Ivana Olbrachta, Jaroslava Seiferta, Miroslava Horníčka, Josefa Lady, Josefa Jíry, Miroslava Nevrlého či Jiřího Nepasického. Každá vazba je jiná, liší se zpracováním, zdobením i použitým materiálem. Plátek sám říká, že svými vazbami knihu obléká, řekla dnes ČTK ředitelka muzea v Turnově Vladimíra Jakouběová. "Uvádí, že to, jak vazba bude vypadat,...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).