reklama
Genus plus
tržby > 23.10.2018 09:05
Tržby průmyslových podniků v Libereckém kraji stoupají. Za první pololetí přesáhly 86,7 miliardy korun, meziročně vzrostly o více než tři procenta.
100 let > 23.10.2018 07:05
Města a obce v Libereckém kraji si 100 let od vzniku Československa připomenou nejčastěji sázením stromů. Součástí oslav budou i koncerty či výstavy.
voda > 22.10.2018 17:05
Severočeská vodárenská společnost investuje do posílení zásobování vodou v Koberovech a Železném Brodě na Jablonecku. Práce mají skončit ještě letos.
Dnes je: Úterý 23. říjen 2018
Svátek má: Teodor

V centru Liberce vyrůstá rezidenční bydlení

20. 5. 2017
Stavební, developerská a investiční společnost S group holding, a.s., seznámila veřejnost se svým developerským projektem Rezidence Park Masarykova v Liberci. Zájemcům nabídla exkluzivní možnost pořídit si byt v prestižní vilové čtvrti v centru města. Za tři měsíce od zahájení prodeje bytů závaznou rezervační smlouvu v rámci první etapy výstavby podepsalo 90% klientů

Pod smlouvami je tedy 39 bytů ze 43. Výjimečnost projektu a obrovský zájem o bydlení podtrhuje i skutečnost, že v rámci předrezervací na druhou a třetí etapu developer eviduje obsazení dalších 56 bytových jednotek. Projekt realizuje společnost DEVELOP INDUSTRY a.s., kterou holding vlastní od podzimu 2016.

 Ještě před poklepáním základního kamene, který se uskutečnil ve čtvrtek 4. května 2017, stavaři na základě dendrologického průzkumu provedli prořezání odumřelých dřevin a náletů a odstranění černých skládek v této dosud zanedbané městské části. Součástí výstavby je i následná rekultivace údolí Jizerského potoka s navrácením jeho koryta do přírodní podoby. Bez zajímavosti není ani to, že privátní investor v tomto projektu uskutečňuje největší revitalizaci městské zeleně v novodobé historii Liberce.

 Pořízením bytu lidé neřeší pouhou potřebu mít střechu nad hlavou, ale vnímají ji jako dobrou investici. Cena bytů celorepublikově dlouhodobě roste. „Ještě před osmi lety se v Liberci ročně postavilo 600 bytů. Dnes je to pětina. Výhodou Rezidence Park Masarykova je, že roste v exkluzivní lokalitě, která byla i v minulosti urbanisticky koncipována jako zahradní město. To znamená bydlení v přírodě a přitom v centru města. A to nemluvím o možnostech, které Liberec z hlediska sportu a kultury nabízí,“ uvádí Radek Kotrč, předseda představenstva DEVELOP INDUSTRY. Podle něj zájmu o byty napomohl nejen jejich nedostatek, ale také cílené oslovování potenciálních zájemců a také v místě stavby zřízené zákaznické centrum.

 

„Naše skupina v rámci vlastní developerské činnosti má ve svém portfoliu řadu úspěšně dokončených projektů - obchodní centra, office parky, bytové domy v ČR i zahraničí. Poptávka po nových bytech je v současné době enormní. Potvrdila se nám např. v Hradci Králové, kde aktuálně stavíme rezidenční bydlení a i v případě liberecké Rezidence Park Masarykova,“ uvádí Ing. Martin Borovička, předseda představenstva S group holding, a.s. Generálním dodavatelem rezidence je stavební společnost SYNER, s.r.o., patřící do holdingu S group. „Za více než čtvrtstoletí existence jsme získali bohaté zkušenosti s výstavbou různých bytových projektů. Jsme rádi, že svou činností do zpustlého území vrátíme zpět život a na prestižní adrese vytvoříme domov pro desítky rodin,“ sdělil při poklepu kamene jednatel SYNER Robert Špott. Slavnostnímu aktu zahájení výstavby byl přítomen i výtvarník Tomáš Kotík, prapravnuk prvorepublikového prezidenta, po němž nese jméno významná liberecká třída i nová rezidence. „V Čechách jsem na pozvání hokejového svazu, který mě oslovil kvůli předání poháru vítězi extraligy – Masarykova poháru. Když jsem se dozvěděl o projektu, který nese rodinné jméno, nedalo mi to a musel jsem ho na vlastní oči vidět. Podle plánů vypadá úžasně,“ uvedl Kotík.

 Rezidenci Park Masarykova tvoří šest bytových domů s nabídkou 144 bytů ve skladbě od 1+kk až po nadstandardní 4+kk. Výstavbu developer rozdělil do tří etap. Dokončení prvních dvou domů připadne na podzim 2018.

K foto nahoře: Na základní kámen Rezidence Park Masarykova společně poklepali (zleva) Robert Špott, jednatel SYNER, Tomáš Kotík, prapravnuk prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka, Martin Borovička, předseda představenstva S group holding, Radek Kotrč, předseda představenstva Develop Industry a Radim Kousal, jednatel Siadesign Liberec.  (Foto: Ot Mrákota)

www.parkmasarykova.cz

Adresa zákaznického centra: Masarykova 1320, Liberec 4

Zelená linka: 800 99 77 66

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).