reklama
Policie a hasiči
Zloděj vnikl do areálu pískovny a odčerpal 550 litrů nafty
17. 5. 2019 Škodu na stavebních strojích, ze kterých neznámý pachatel odcizil naftu a autobaterie, vyšetřují policisté z Hrádku nad Nisou. V prvním květnovém týdnu pronikl zloděj do areálu pískovny nedaleko Hrádku. Během svého řádění poškodil dva odstavené stavební stroje, ze...
Žena usedla na motocykl bez řidičáku a pod vlivem alkoholu
13. 5. 2019 Včera odpoledne se na Jablonecku uskutečnila dopravně bezpečnostní akce zaměřená na řidiče motocyklistů. Několik hlídek dopravních policistů na silnici první třídy číslo deset ve směru od Malé Skály přes Železný Brod ve směru do Harrachova dohlíželo na bezpečnost a dodržování pravidel silničního provozu.
Sebevraha na kolejích zachránili strážníci z České Lípy
13. 5. 2019 Na linku 156 oznámil svědek, že v kolejišti pod základní školou Lada v České Lípě leží muž. Oznámení přišlo ve 12:18 hodin. Hlídka okamžitě vyjela na místo určení, k základní škole přijela ve 12:21 hodin. Na kolejích se pak rozdělili, každý strážník se vydal na jinou stranu, aby stačili prohlédnout co největší úsek.
Při požáru domu ve Zhořelecké v noci policisté evakuovali 41 lidí
12. 5. 2019 Při požáru domu v liberecké Zhořelecké ulici evakuovali policisté v noci 41 lidí. V domě začalo hořet dnes v 1:12. ČTK to řekl řídící důstojník libereckých hasičů Milan Zobač. Nikdo z obyvatel domu nebyl zraněn. Zásah hasičů skončil ráno před 7:00. Oznámení o požáru přijala tísňová linka 112. Na místo vyjela policejní hlídka a pět jednotek hasičů. "Policisté ještě před příjezdem hasičů evakuovali z domu obyvatele," uvedla mluvčí...
Opilec neustál náraz větru od vlaku a upadl na zem, záchranáři naštěstí práci neměli
11. 5. 2019 Ke kuriózní události vyjížděli policisté na Českolipsku dnes krátce před devátou hodinou ranní. Výpravčí Českých drah oznámil na tísňovou linku 158, že na železeniční trati ve Skalici u České Lípy došlo k údajnému střetu osobního vlaku s osoou v kolejišti. Strojvedoucí osobního vlaku, který jel ve směru z České Lípy na Nový Bor si všiml osoby, která se pohybovala v prostoru kolejště a po projeti zahlédl, že tato osoba leží na zemi.
Krev a kosti byly naštěstí jenom jako, hasiči cvičili první pomoc
11. 5. 2019 FOTOGALERIE UVNITŘ: Ve dnech 9 - 10. 5. 2019 proběhl druhý běh výcviku nezbytné zdravotní péče při krizových situacích značného rozsahu, realizovaný v rámci projektu Posílení bezpečnosti společného příhraničí v oblasti Jelenohorské kotliny, Jizerských hor a Krkonoš.
Hasiči v Lomnici trénovali se závěsným vakem a pilovali signály pro vrtulník
10. 5. 2019 Na letišti v Lomnici nad Popelkou se uskutečnilo plánované taktické cvičení složek IZS zaměřené na nácvik hašení leteckou technikou pro JPO předurčené k plnění závěsného vaku pod vrtulníkem LS Policie ČR. Cvičení se zúčastnil vrtulník LS Policie PČR se závěsným vakem pro hašení a 20 jednotek PO z okresů Jablonec nad Nisou a Semily.
Na Tanvaldském Špičáku se už podařilo uhasit požár lesa, neštěstí zřejmě způsobil vajgl
9. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Požár lesa na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách se podařilo hasičům dnes ráno uhasit. Místo ale nadále průběžně kontrolují. Škoda je podle prvního odhadu asi půl milionu korun, příčina se vyšetřuje. ČTK to řekla krajská mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová. "Pravděpodobně se jednalo o neopatrnou manipulaci s otevřeným ohněm, zřejmě šlo o nedopalek cigarety," uvedla.
Hasiči vzdali čest kolegovi, který zemřel při výkonu služby
7. 5. 2019 Krátkou návštěvou českolipského hřbitova vzdali přítomní čest Karlu Vackovi, veliteli tehdejšího okresního útvaru Sboru požární ochrany Česká Lípa, který zahynul při výkonu služby v České Lípě. Tragédie se odehrála dne 6. 5. 1992 při požáru kravína v Chotovicích. Karel Vacek zemřel ve věku 48 let.
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).