reklama

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině

16. 10. 2018
Od posledního pronásledování řidiče, který přes Českolipsko převážel v Německu odcizené vozidlo, utekl jen jeden týden a policisté už proti stejné trestné činnosti zasahovali včera znovu. Luxusní vozidlo tovární značky Audi SQ5 s podezřelým řidičem zaregistroval kriminalista v Mimoni v pondělí po osmé hodině ranní a okamžitě uvedl do pohotovosti několik hlídek na území obvodního oddělení v Jablonném v Podještědí, kam drahý vůz směřoval.
Zdrogovaný řidič ujížděl policistům v kradené audině
Foto: PČR
Do pronásledování se zapojila i motorizovaná hlídka krajského silničního dohledu, která na Českolipsku prováděla svoji běžnou činnost do té doby, než hlášení o pohybu podezřelého vozidla v oblasti zaznamenala. Krajští dopravní policisté vozidlo spatřili na výjezdové komunikaci z Mimoně a řidiče se zde snažili zastavit za pomoci zvukového a světelného signalizačního zařízení. Řidič v šedé audině na jejich znamení ovšem nezastavil a naopak se řítil k Jablonnému závratnou rychlostí.

Policisté místního obvodního oddělení se ho poprvé pokusili zastavit  na příjezdové komunikaci do Jablonného v Podještědí  zátarasem. Před zátarasové vozidlo si stoupl jeden z nich a dával řidiči audiny znamení k zastavení. Ten ale pokračoval v jízdě dál, a to i ve chvíli, kdy se ho policista snažil přimět k zastavení za pomoci donucovacího prostředku hrozby namířenou střelnou zraní. Zakročující policista nakonec před vozidlem musel uskočit, aby se vyhnul střetu s ním.

Audina pokračovala ve své jízdě dál až k dalšímu zátarasu vytvořenému z policejního vozidla poblíž křižovatky ulic Lidická, Valtinovská a Na Nivách v Jablonném. Před touto překážkou uhnul její šofér ze silnice a havaroval najetím do betonového sloupu elektrického vedení, který přerazil. Policisté ho pak zadrželi, nicméně podrobit se jejich pokynům odmítal i poté, co vystoupil z havarovaného auta a nasazení pout se velmi aktivně bránil. Ukázalo se, že jde o 42letého občana Polska pod vlivem kokainu.

Vozidlo Audi v hodnotě přesahující jeden milion korun, které řídil, někdo odcizil v Německu. Jemu bylo dočasně svěřeno jen proto, aby ho převezl do cílové stanice v Polsku. Tam by dostal za svou "práci" zaplaceno. Namísto toho nyní sedí v policejní cele a čeká na to, až bude předveden k soudci, který rozhodne o jeho vazebním stíhání.

Vyšetřovatel ho v souvislosti s pondělní událostí již obvinil z přečinu podílnictví a ze zločinu násilí proti úřední osobě. Hrozí mu až šestiletý trest odnětí svobody. Vyšetřovatel současně podal státnímu zástupci podnět k jeho vzetí do vyšetřovací vazby, a to proto, aby v trestné činnosti na svobodě nepokračoval, a aby se  trestnímu stíhání nevyhýbal.

PČR/Ivana Baláková
lemberk
25. 4. 2019 16:46

Ve svátek 1. 5. zámek Lemberk zpřístupní středověkou věž. Odměnou za výstup na věž je úchvatná vyhlídka po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.00 hodin.

mml
25. 4. 2019 15:31 Jednomyslně, všemi 35 hlasy přítomných, schválilo liberecké zastupitelstvo podporu Olympiádě dětí a mládeže, kterou v červnu pořádá Liberecký kraj s rozpočtem 35 mil.
kuželky
25. 4. 2019 14:54 Turnaj seniorů tří měst v kuželkách o pohár Kontaktu, který se uskuteční v pátek 26. 4. od 9.00 do 15.00 hodin v liberecké Home Credit Aréně. Utkají se Liberec, Jablonec a Frýdlant.
ameriky sychrov
25. 4. 2019 14:02

Setkání amerických automobilových veteránů se 27. dubna opět odehraje na Sychrově. Jde o soutěž elegance – setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Za podívání se platí 50 Kč

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).