reklama
Názory politiků
Starostové protestují proti zneužití vlastního loga
2. 10. 2018 Dne 1. 10. 2018 se na facebookovém profilu „Jan Korytář a Změna pro Liberec“ objevil příspěvek, ve kterém bylo použito logo hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Další takový se objevil dnes, tedy 2. 10. 2018. V obou případech jde samozřejmě o zneužití loga, ke kterému...
Absurdní divadlo už Liberec nemá zapotřebí, konstatuje lídr kandidátky ODS Petr Židek
2. 10. 2018 Kandidátku sestavenou většinou z nových tváří, které pro letošní komunální volby oblékly dres Občanské demokratické strany, vede Petr Židek. Mgr. Petr Židek, MPA, člen regionální kontrolní a revizní komise liberecké ODS je podnikatel, který se zabývá administrací veřejných zakázek, poradenstvím v eGovernmentu a veřejné správě. Dlouholetý člen ODS se do komunálních voleb zapojuje v premiéře a rovnou na postu lídra kandidátky.
Klára Dostálová nastartovala v Lib. kraji žádosti o dotace
29. 9. 2018 Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) navštívila minulý týden zastupitele v Turnově, Liberci a Jablonci n. Nisou, aby je seznámila s aktuálními možnostmi čerpání dotací na veřejné projekty. Výsledkem je zahájení příprav žádostí o dotace v řádu desítek milionů korun. „Jsem ráda, že se zastupitelé aktivně zajímají o možnosti financovat veřejné projekty z evropských i národních zdrojů. Finance i dotační tituly jsou připraveny a jen...
Nový územní plán Liberce pomůže do života uvádět inženýr pro infrastrukturu
27. 9. 2018 Od roku 2010 město Liberec připravuje nový územní plán. Po mnoha zdrženích způsobených zejména koalicí ANO/ZPL bude nový územní plán pravděpodobně vydán v roce 2020. V novém územním plánu je dostatek rozvojových ploch pro bydlení, rozvojové plochy pro průmysl a podnikání, bohužel, katastrofálně scházejí. Opticky pohled na výkres, kde jsou zakresleny rozvojové plochy (zejména pro bydlení), vypadá optimisticky, je jich dostatek.
Jak to bylo s proklínaným městským dluhopisem?
25. 9. 2018 V červenci 2010 statutární město Liberec vydalo tzv. komunální dluhopis v hodnotě 2 miliardy korun. Tímto dluhopisem konsolidovalo všechny svoje úvěry z minulosti. Dnes je to pro všechny, kdo mají hypotéku nebo nějaký jiný úvěr, běžný krok a banky tuto možnost nabízejí i v tv reklamách. Tenkrát to ale běžné nebylo, a bohužel nebyl tento pro městkou ekonomiku ryze pozitivní krok ani vhodným způsobem veřejnosti vysvětlen.
Liberecké Kino Varšava se ocitlo ve vzduchoprázdnu
24. 9. 2018 Poslední dobou poněkud utichla debata nad dalším osudem kina Varšava. V kině se sice občas něco děje, ale jeho rekonstrukce je stále v nedohlednu. A jak to s Varšavou za posledních deset let bylo? V roce 2008 jsme navrhovali, aby byl objekt zjednodušeně řečeno prodán s povinností nabyvatele vytvořit a provozovat v budově kinosál pro minimálně 100 osob. Tento záměr neprošel.
ODS přichází s prodloužením otevírací doby ve školkách
21. 9. 2018 O prodloužení otevírací doby ve školkách přemýšlím už dlouho. Zatím jsem o praxi vyzvedávání v městských školkách jen slyšela, sama zkušenost nemám. Prý je to zkušenost nepřenositelná. Pro syna jsem využila služeb nejprve soukromé školky, poté krajské školky. V obou školkách je otevírací doba jiná, lépe uzpůsobená dnešnímu trendu pracovní doby rodičů. Rodiče nemusí pracovat na zkrácený úvazek, nemusí se uvolňovat z práce dříve,...
Vesecký areál paradoxně zahálí hlavně přes zimu
20. 9. 2018 Sportovní a rekreační areál Vesec vznikl nákladem více než 300 milionů korun pro běžeckou část mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009. Měla to být chlouba Liberce a po skončení šampionátu idylická sportovní a volnočasová oáza. Jak už je v posledních letech tradicí, zůstalo jen u planých slibů a mnoha prázdných slov.
Je čas ulehčit lidem a snížit daň z nemovitosti o 40 procent
19. 9. 2018 V současné době, kdy spolu s růstem ekonomiky výrazně rostou i daňové příjmy města, je načase ulehčit občanům a vylepšit podmínky pro bydlení v Liberci. Snížení daně z nemovitosti je jedním z nástrojů. Daň z nemovitosti je jediná daň, jejíž výši může město ovlivnit. Tvoří ji 2 koeficienty, základní a místní. Ty se vzájemně násobí a vzniká tak výsledný koeficient pro výpočet daně.
Aktuální diskuze
Máte samozřejmě pravdu, že hlavní zodpovědnost mají rodiče, pokud ti...
Kor když jsou ve vleku psychologa v žoldu Změny.
Langerovi jde především o děti. Přestávám odborníkům věřit.
Milý Frigo - věřte že to není o pedagozích,ale hlavně o rodičích....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).