reklama

Ondřej Červinka (ODS): Kampaň za erár? Kdo to má? "Naše drahá" Změna pro Liberec

8. 6. 2018
Komunální volby se nezadržitelně blíží a s menší či větší intenzitou se rozjíždějí i volební kampaně jednotlivých stran. S každým zastupitelstvem se stupňuje předvolební populismus, některé strany už prezentovaly své kandidátky, některé je budou mít doslova až na poslední chvíli, ale kampaň už visí na billboardech doslova na každém rohu.
Ondřej Červinka (ODS): Kampaň za erár? Kdo to má? "Naše drahá" Změna pro Liberec
archivní foto

Kdo je ale zdaleka nejdál, je Jan Korytář a jeho Změna pro Liberec. Ti dělají kampaň už několik měsíců. A nutno přiznat, že ne špatnou. Už roky si Změna nechává od státu prostřednictvím Ministerstva vnitra platit svůj stranický web, který nazývá protikorupčním webem. Už roky nemá s bojem s korupcí nic společného, ale přesto je tento bulvár a informační žumpa placen z našich daní.

Za městské peníze (případně za evropské) jsou už několik měsíců zaměstnáváni všechni možní potřební z různých neziskových organizací na „dotačním oddělení“ pana Korytáře. Lhostejno, že dotací mnoho nepřineslo – důvodem je přeci fakt, že je, dle slov pana náměstka, ještě pořád hodně „poddimenzované“. Nevadí ani to, že před jeho příchodem na odbor rozvoje byli 4 úředníci, oproti dnešním více než 20, schopni získat pro město násobně více dotací než je tomu za poslední 4 roky.

Za městské peníze se už také pod rouškou zjišťování potřeb obyvatelstva uskutečnila řada různých besed, které nejsou ničím jiným, než prezentací exponentů ZpL a výstupy z těchto akcí jsou využívány právě pro potřeby kampaně Změny pro Liberec.

Výše popsané je do jisté míry ještě pochopitelné. Změna je v Liberci u moci a snaží se toho maximálně využít, když jí to ostaní více méně dovolí. Ale s jídlem roste chuť a peněz na kampaň je vždycky málo. Tak proč si ji nenechat zaplatit z městského?

Proto přišla Změna pro Liberec s myšlenkou uspořádání dalšího referenda. Už jednou to Změně vyšlo když nastartovala svoji kampaň do komunálu referendem o prodeji letiště. Bylo sice neúspěšné, ale stejně jako tehdy i letos je cesta cílem. Tentokrát to ale Korytářovci doladili k dokonalosti. Vzali si pět bodů svého volebního programu a sbírají podpisy pro uspořádání dalšího referenda. Je to geniální kontaktní kampaň a pokud jim to vyjde, tak jim druhou fázi této kampaně zaplatíme všichni. Málokterá politická strana kandidující do městského zastupitelstva bude mít kampaň za více než 1 mil. korun. Změna pro Liberec bude mít možná kampaň za 1-1,5 mil. zaplacenou z rozpočtu města.

Jan Korytář a spol. znovu zahanbují všechny své konkurenty. I kdyby přišli ostatní se sebelepší kampaní, tak si ji, na rozdíl od Změny, budou muset zaplatit... A když jim to referendum vyjde, tak budou muset ostatní splnit program Změny, i kdyby třeba nechtěli... Váš podpis pod petici může mít poměrně slušnou hodnotu. Pokud Změna získá potřebných 8300 podpisů, tak na každém z nich vydělá až 180 korun. To není špatný výnos...

Ondřej Červinka, zastupitel (ODS)
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
8. 6. 2018 07:50
chro, chro
Velká prasár.a: Už roky si Změna nechává od státu prostřednictvím Ministerstva vnitra platit svůj stranický web, který nazývá protikorupčním webem. Už roky nemá s bojem s korupcí nic společného, ale přesto je tento bulvár a informační žumpa placen z našich daní.
8. 6. 2018 09:56
tomas
Podejte stížnost poskytovateli dotace. Poskytovatel může provést šetření a dotaci odejmout nebo vyzvat příjemce k nápravě
Podejte podnět finančnímu úřadu na porušení rozpočtové kázně. Ten může rozhodnout o vrácení části dotace
8. 6. 2018 11:11
Howg
Jen jedna z velkych prasar.n
8. 6. 2018 07:51
chro, chro
nebo to referendum, uznejte: když jim to referendum vyjde, tak budou muset ostatní splnit program Změny, i kdyby třeba nechtěli...
8. 6. 2018 08:27
Igor
Ono na FB korytář schání ovečky kůli sběru podpisů, takže se zdá, že už mu to lidi nežerou a to se ani ještě nehlasuje ...
8. 6. 2018 08:51
lol
To asi potrebuje jejich osobni udaje, aby je mohl snadno zneuzit v kampani
8. 6. 2018 10:02
antizměnař
Přátelé, ruku na srdce - Změna, ještě ke všemu vnitřně rozložená, už to má stejně spočítaný. Kdo by ji volil? Šanci Koryto dostalo, a tu probendilo ("projedlo"). I kdyby ZpL dělala besedy s ovčany denně a referenda každýho půl roku, stejně dostane na podzim od voličů na zadek.
Vidím to max. na 4 mandáty. Od tvrdého jádra, které se nám nějak rychle ztenčuje.
8. 6. 2018 07:56
hmmmm
Někdo by měl naší drahé Změně vystavit závěrečný účet. Myslím, že do položky Přínos není co napsat.
8. 6. 2018 09:42
An
Na novinkách jsem zahlédl poznámku o tom, že Tibor nakonec opravdu podal TO na Korytáře ohledně toho nedělního podpisu - bylo by k tomu možné sehnat nějaké bližší info?

Ale už se těším po volbách, až nové osazenstvo začne vytahovat na světlo ty změnařské kostlivce, to bude teprve zajímavé :-)
8. 6. 2018 10:00
hanus
Jak dlouho to jeste nechate bezet? Zneuzivaj dotaci? Stezujte si na prislusnych mistech asi u poskytovate MV ČR. Oni by to udelali uz davno. S nima to slusne nejde.
8. 6. 2018 11:10
Jarin
Uz aby sli do riti. Tam se orientujou koryta nejlepe
8. 6. 2018 16:22
pozor
Ale Ondro, vy máte skutečnou žumpu právě zde, není divu, že na ni máte volný přístup, ale tipuji, že toto okopávání kotníčků Změně fakt jako kampaň ODS stačit nebude :)) pokud nepřijdete s něčím hmatatelně přínosným pro obyvatele Liberce, tak už ani ty 2 kusy z vás na radnici nezbudou
8. 6. 2018 18:12
Nas-ranej
Pozore, i kdyby ODS nepřišla už nikdy vůbec s ničím, tak úplně stačí to, co předvedl mistr Korytář a jeho tlupa za posledních několik let. Kotníky ( a nejen ty ) si okopala navzájem a kvalitně "koryta" sama
Ovšem, pokud jsou Liberečáci tak pitomí, že ho opět budou volit - dobře jim tak !
9. 6. 2018 09:14
Pohov
Určitě ale nejsou liberečáci natolik pitomí, aby snad volili ODS :))
8. 6. 2018 16:54
lol
Naše druhá Změna oznámila, že se lesák na léto neotevře. To jsou chvosti!
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).