reklama
Názory politiků
M. Půta na Hrad pozván nebyl, figuruje zřejmě na blacklistu
24. 10. 2018 Slavnostního vyznamenávání u příležitosti 100. výročí vzniku Československa na Pražském hradě se v neděli nezúčastní několik hejtmanů a primátorů. Někteří z nich pozvánku vůbec nedostali. Jiní sice pozváni byli, ale dají přednost například akcím ve svém regionu.
Kampaň v Liberci je burzou nápadů, říká hejtman Půta
4. 10. 2018 Předvolební klání v krajském městě nenechal bez povšimnutí ani hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Jakkoli nepřekvapí podpora jeho Starostům, postřehy, které má k tomu, co bylo, a co je nyní, jsou poměrně dobře mířeny.
Soc. demokraté: Plánovanému referendu říkáme „NE“
4. 10. 2018 V rámci komunálních voleb v Liberci dne 5. a 6. října 2018 prosadil jeden z kandidujících politických subjektů konání místního referenda s pěti otázkami občanům města. Souhlasíme s referendem jako prvkem přímé demokracie, které by se ale mělo použít jen při řešení zcela zásadních otázek pro další život občanů. Je na rozhodnutí voličů, jestli se vůbec referenda zúčastní a jak případně budou hlasovat.
Starostové protestují proti zneužití vlastního loga
2. 10. 2018 Dne 1. 10. 2018 se na facebookovém profilu „Jan Korytář a Změna pro Liberec“ objevil příspěvek, ve kterém bylo použito logo hnutí Starostové pro Liberecký kraj. Další takový se objevil dnes, tedy 2. 10. 2018. V obou případech jde samozřejmě o zneužití loga, ke kterému má SLK zaregistrovánu ochrannou známku u Úřadu průmyslového vlastnictví.
Absurdní divadlo už Liberec nemá zapotřebí, konstatuje lídr kandidátky ODS Petr Židek
2. 10. 2018 Kandidátku sestavenou většinou z nových tváří, které pro letošní komunální volby oblékly dres Občanské demokratické strany, vede Petr Židek. Mgr. Petr Židek, MPA, člen regionální kontrolní a revizní komise liberecké ODS je podnikatel, který se zabývá administrací veřejných zakázek, poradenstvím v eGovernmentu a veřejné správě. Dlouholetý člen ODS se do komunálních voleb zapojuje v premiéře a rovnou na postu lídra kandidátky.
Klára Dostálová nastartovala v Lib. kraji žádosti o dotace
29. 9. 2018 Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) navštívila minulý týden zastupitele v Turnově, Liberci a Jablonci n. Nisou, aby je seznámila s aktuálními možnostmi čerpání dotací na veřejné projekty. Výsledkem je zahájení příprav žádostí o dotace v řádu desítek milionů korun. „Jsem ráda, že se zastupitelé aktivně zajímají o možnosti financovat veřejné projekty z evropských i národních zdrojů. Finance i dotační tituly jsou připraveny a jen...
Nový územní plán Liberce pomůže do života uvádět inženýr pro infrastrukturu
27. 9. 2018 Od roku 2010 město Liberec připravuje nový územní plán. Po mnoha zdrženích způsobených zejména koalicí ANO/ZPL bude nový územní plán pravděpodobně vydán v roce 2020. V novém územním plánu je dostatek rozvojových ploch pro bydlení, rozvojové plochy pro průmysl a podnikání, bohužel, katastrofálně scházejí. Opticky pohled na výkres, kde jsou zakresleny rozvojové plochy (zejména pro bydlení), vypadá optimisticky, je jich dostatek.
Jak to bylo s proklínaným městským dluhopisem?
25. 9. 2018 V červenci 2010 statutární město Liberec vydalo tzv. komunální dluhopis v hodnotě 2 miliardy korun. Tímto dluhopisem konsolidovalo všechny svoje úvěry z minulosti. Dnes je to pro všechny, kdo mají hypotéku nebo nějaký jiný úvěr, běžný krok a banky tuto možnost nabízejí i v tv reklamách. Tenkrát to ale běžné nebylo, a bohužel nebyl tento pro městkou ekonomiku ryze pozitivní krok ani vhodným způsobem veřejnosti vysvětlen.
Liberecké Kino Varšava se ocitlo ve vzduchoprázdnu
24. 9. 2018 Poslední dobou poněkud utichla debata nad dalším osudem kina Varšava. V kině se sice občas něco děje, ale jeho rekonstrukce je stále v nedohlednu. A jak to s Varšavou za posledních deset let bylo? V roce 2008 jsme navrhovali, aby byl objekt zjednodušeně řečeno prodán s povinností nabyvatele vytvořit a provozovat v budově kinosál pro minimálně 100 osob. Tento záměr neprošel.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Máme nové nejvyšší státní vyznamenání: nepozvání na Hrad.
Hajnej, že ty jsi Zemanovo tajnej !
Hlavně,že se mu ještě předloni vtíral s tím samopalem, aby si od...
To, co nyní sedí na Hradě, se chová hůře, než by se kdy choval...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).