reklama
Liberecký kraj
Paliva v Lib. kraji dál zlevňují, nejdráž je na Jablonecku
18. 1. 2019 Paliva v Libereckém kraji dál výrazně zlevňují, nejdráž tankují motoristé na Jablonecku. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 zlevnil v kraji od minulého týdne o dalších 36 haléřů, aktuálně se prodává v průměru po 31,22 Kč. Litr nafty je u čerpacích stanic v průměru...
Nová kamera s online přenosem zprostředkuje
18. 1. 2019 Pokud jste příznivci nádherných panoramatických výhledů do krajiny, pak má pro Vás Liberecký kraj dobrou zprávu. Na nejvyšším místě budovy Krajského úřadu Libereckého kraje byla nainstalována nová kamera se záběrem 360°.
O víkendu budou v Libereckém kraji skiareály v plném provozu
18. 1. 2019 Podmínky k lyžování v Libereckém kraji jsou výborné. O víkendu budou po několika letech otevřené všechny sjezdovky v největších skiareálech. Ve střediscích leží od 35 do 155 centimetrů sněhu. Slibná je i předpověď, bez mraků by měla být obloha hlavně v neděli. Opatrní by ale nadále měli být běžkaři, v lesních úsecích hrozí pády stromů, vyplývá z ankety ČTK. Kompletně v provozu bude od soboty Ještěd v Liberci, to se povedlo naposledy v...
Ve Frýdlantu otevřeli první z center odborného vzdělávání LK
17. 1. 2019 Liberecký kraj letos dokončí sedm z celkových osmi Center odborného vzdělávání (COV) za více jak 592 milionů korun. Projekty pomohou zkvalitnit střední a vyšší odborné vzdělávání v regionu. Kompletní nové prostory prvního dokončeného COV pro zemědělství se dnes otevřely na Střední škole hospodářské a lesnické ve Frýdlantu (SŠHL).
Liberecký kraj hledá už počtvrté památku roku, loni ocenil dvě
16. 1. 2019 Liberecký kraj hledá už počtvrté památku roku. Soutěží se kraj snaží upozornit na úspěšné projekty obnovy kulturních památek a také je podpořit. Loni si ocenění odnesly hned dvě památky - obnova historické papírny a mlýna v Hamru na Jezeře na Českolipsku a areál barokního zámku v Návarově u Zlaté Olešnice na Jablonecku. Původním záměrem bylo ocenit vždy jednu, ale loni i předloni se přihlásily památky, které byli svým charakterem...
Pro Jizerky platí výstraha horské služby před rizikem pádu stromů
16. 1. 2019 Sněhové přeháňky a vítr včera po celý den komplikovaly dopravu v Libereckém kraji. Problémy byly hlavně v horských oblastech. Některé silnice vítr zafoukával, situace se ale později odpoledne zlepšila. ČTK to řekl Petr Šén, ředitel společnosti Silnice LK. Všechny silnice v kraji jsou sjízdné, i na hlavních tazích ale mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu, a řidiči by proto měli být opatrní. Výrazně méně práce měli hasiči s padajícími stromy....
Varování od cestářů platí i pro silnici 35 z Liberce do Turnova
15. 1. 2019 Na kraj se snesl další sníh. Sněžení a silný vítr nadále komplikují dopravu v Libereckém kraji. Některé vozovky mohou namrzat, varování od cestářů platí i pro čtyřproudou silnici 35 z Liberce do Turnova, vyplývá z údajů na dopravním webu. V kraji bylo ráno mezi jedním až minus pěti stupni Celsia.
Rok 2019 je rokem Gallasů a Clam-Gallasů, usoudil NPÚ
15. 1. 2019 Rod Gallasů a Clam-Gallasů, který je spojován s oblastí severních Čech, se stal tématem letošního roku 2019, které vyhlásil Národní památkový ústav. Jeho zahájení proběhne v březnu v Nosticově paláci. Projekt Národního památkového ústavu bude po celý rok oba rody prezentovat prostřednictví kulturních akcí, výstav, slavností, přednášek a podobně.
Akce Technologie do škol se v kraji uskuteční potřetí
15. 1. 2019 V současné době kraj připravuje 3. ročník odborné konference s doprovodnou výstavou Technologie do škol. Ta se uskuteční 24. dubna 2019 v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Je určena ředitelům základních, středních a vyšších odborných škol, pedagogům, ICT metodikům, pedagogickým a vzdělávacím institucím, dodavatelům ICT technologií a poskytovatelům ICT služeb, představitelům univerzit a odborné veřejnosti.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).