reklama

WADF World Dance Championship 2017 roztančí Liberec

10. 9. 2017
Taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2017 se bude v listopadu již podeváté konat v Liberci, v Centru Babylon. Tohoto velkého tanečního svátku se účastní mezinárodní výpravy z dvaceti zemí světa a někteří tanečníci zůstávají i na celý týden. V Hotelu Babylon je pro ně zajištěno ubytování, do tanečního sálu to mají blízko, volné chvíle pak tráví v zábavné části centra, nebo chtějí poznat něco z města.
WADF World Dance Championship 2017 roztančí Liberec
Ilustrační foto

Město Liberec a Liberecký kraj jsou tradičními partnery této akce a každý rok je spolu s pořadateli připravován i doprovodný program, jehož cílem je zahraničním i českým výpravám více ukázat město Liberec a také pozvat Liberečany na tuto ojedinělou akci. V letošním roce bude vše ještě více spojeno s děním ve městě. Tématem mistrovství se staly rytířské hry a tak se tanečníci zapojí do celoroční hry připravenou pro návštěvníky Liberce, „Pátrání libereckého rytíře Rolanda“. Asi čtyřkilometrová trasa vede historickou částí města a začíná a končí u liberecké radnice. Na radniční věž pak budou mít tanečníci vstup zdarma. Před začátkem mistrovství přijme mezinárodní porotu primátor města pan Tibor Batthyány, právě spolu s rytířem Rolandem. Pro ně i pro tanečníky budou připraveny dárkové předměty s tématikou Liberce. Rytíř Roland zavítá i do Centra Babylon, kde bude u předávání cen a také bude možné si s ním udělat fotografii v připraveném fotokoutku.

Tramvají do ZOO, i to je doprovodný program. Ve spolupráci s libereckým Bovera klubem, byla připravena nabídka pro větší výpravy, které mohou zažít cestu do ZOO historickou tramvají. Historická tramvaj odveze i porotu a pořadatele z Centru Babylon na přijetí k primátorovi města na liberecké radnici. Všichni tak budou mít možnost poznat ulice města netradičně.

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než dvaceti zemí světa, Nejpočetnější budou určitě české výpravy, které mají výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Itálie, Německa a Polska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Ještě stále je možné se přihlásit, stačí se zaregistrovat u České asociace tance, přihlásit se na stránkách akce www.latinofestival.cz a pak přijet ukázat své taneční umění.

Soutěžní klání i doprovodný program bude divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, úřadující i budoucí mistři světa či speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít i Vy! Pro Liberečany je připravena sleva 5% na vstupné při předložení Opuscard.

TZ/Ilona Šulcová
tibet
21. 2. 2019 17:05 Jablonec nad Nisou po třech letech znovu vyvěsí vlajku pro Tibet. V Libereckém kraji se zatím ke kampani kromě kraje připojilo 39 měst a obcí.
jablonec
21. 2. 2019 16:05 Jablonec nad Nisou plánuje letos rekordní výdaje 1,26 miliardy Kč, příjmy budou o 270 milionů nižší. Do investic letos půjde více než 370 mil. Kč.
fotbal
21. 2. 2019 14:03 Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období šestadvacetiletý brankář Milan Knobloch a o čtyři roky mladší útočník Ju Kang-hjon.
top
21. 2. 2019 11:05 TOP 09 v Libereckém kraji zvolila nové vedení. Krajským předsedou je Martin Chroust, v čele organizace vystřídal válečného veterána Františka Gábora.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).