reklama

WADF World Dance Championship 2017 roztančí Liberec

10. 9. 2017
Taneční mistrovství světa WADF World Dance Championship 2017 se bude v listopadu již podeváté konat v Liberci, v Centru Babylon. Tohoto velkého tanečního svátku se účastní mezinárodní výpravy z dvaceti zemí světa a někteří tanečníci zůstávají i na celý týden. V Hotelu Babylon je pro ně zajištěno ubytování, do tanečního sálu to mají blízko, volné chvíle pak tráví v zábavné části centra, nebo chtějí poznat něco z města.
WADF World Dance Championship 2017 roztančí Liberec
Ilustrační foto

Město Liberec a Liberecký kraj jsou tradičními partnery této akce a každý rok je spolu s pořadateli připravován i doprovodný program, jehož cílem je zahraničním i českým výpravám více ukázat město Liberec a také pozvat Liberečany na tuto ojedinělou akci. V letošním roce bude vše ještě více spojeno s děním ve městě. Tématem mistrovství se staly rytířské hry a tak se tanečníci zapojí do celoroční hry připravenou pro návštěvníky Liberce, „Pátrání libereckého rytíře Rolanda“. Asi čtyřkilometrová trasa vede historickou částí města a začíná a končí u liberecké radnice. Na radniční věž pak budou mít tanečníci vstup zdarma. Před začátkem mistrovství přijme mezinárodní porotu primátor města pan Tibor Batthyány, právě spolu s rytířem Rolandem. Pro ně i pro tanečníky budou připraveny dárkové předměty s tématikou Liberce. Rytíř Roland zavítá i do Centra Babylon, kde bude u předávání cen a také bude možné si s ním udělat fotografii v připraveném fotokoutku.

Tramvají do ZOO, i to je doprovodný program. Ve spolupráci s libereckým Bovera klubem, byla připravena nabídka pro větší výpravy, které mohou zažít cestu do ZOO historickou tramvají. Historická tramvaj odveze i porotu a pořadatele z Centru Babylon na přijetí k primátorovi města na liberecké radnici. Všichni tak budou mít možnost poznat ulice města netradičně.

Otevřené taneční mistrovství světa v různých tanečních formách i věkových kategoriích je barevnou přehlídkou toho nejlepšího z více než dvaceti zemí světa, Nejpočetnější budou určitě české výpravy, které mají výhodu domácího prostředí, očekává se také početná výprava z Ruska, Itálie, Německa a Polska. Denně bude na akci až 2000 soutěžících a 1000 diváků. Jejich výkony bude hodnotit mezinárodní porota složená z tanečních mistrů a profesionálních tanečníků. Ještě stále je možné se přihlásit, stačí se zaregistrovat u České asociace tance, přihlásit se na stránkách akce www.latinofestival.cz a pak přijet ukázat své taneční umění.

Soutěžní klání i doprovodný program bude divácky velice atraktivní, krásné kostýmy, skvělá taneční vystoupení, úřadující i budoucí mistři světa či speciální hosté, to vše můžete vidět a zažít i Vy! Pro Liberečany je připravena sleva 5% na vstupné při předložení Opuscard.

TZ/Ilona Šulcová
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).