reklama
Liberecko
Home Credit Arena se dnes předvedla v té nejlepší formě
24. 3. 2018 Šest velkých akcí a bezmála patnáct tisíc sportovců a návštěvníků během jediného dne. Tak vypadala sportem a zážitky nabitá sobota 24. března v areálu Sport Parku Liberec a Home Credit Areně, která opět beze zbytku ukázala své multifunkční vlastnosti.  
Liberecká zoo nebude sloninec rekonstruovat, chce zcela nový
24. 3. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Liberecká zoo nebude rekonstruovat zastaralý pavilon slonů. Práce měly začít letos. Místo toho začne zahrada chystat projekt na výstavbu zcela nového slonince. Novinářům to řekl ředitel zahrady David Nejedlo. Zatím není jasné, kdy se začne stavět, nebude to ale dřív než za tři až čtyři roky.
Takiny čínské z liberecké zoo bude nově možné vidět i v USA
24. 3. 2018 Vzácné kopytníky takiny čínské z liberecké zoo bude nově možné vidět i v USA, v zámoří tento podruh zatím nikde není. Do zoo na Floridě budou přes berlínskou zoo přepraveni dva samci a dvě samice. Novinářům to dnes řekl liberecký zoolog Luboš Melichar. Takina čínského, který se řadí do podčeledi koz a ovcí a v Číně je považován za bájné zvíře, se z asijského kontinentu podařilo vyvézt jen Liberci.
Zámek Svijany vstupuje do třetí sezóny s celou řadou novinek
23. 3. 2018 Zámek Svijany letos vstupuje do třetí sezóny po rozsáhlé rekonstrukci a zpřístupnění historického objektu v roce 2016. Noční prohlídky zámku jsou pro svůj velký zájem naplánovány i na letošní rok. Zámecká brána se návštěvníkům poprvé v letošní sezóně otevře o víkendu 31. března v 9.00 hodin. Čeká na ně řada novinek a zajímavých kulturních akcí.
Ulice České mládeže v Liberci se dočká rekonstrukce
22. 3. 2018 Liberecký kraj zahájil výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce silnice III/2784 Liberec, ul. České mládeže v Liberci. Jedná se o nejzatíženější úsek na krajské silnici. Intenzita dopravy zde dosahuje cca 16 tisíc vozidel za den v obou směrech. Kraj dlouhodobě jedná se zaměstnavateli v průmyslové zóně ve věci termínu uzavírky a návrhu objízdných tras. Vozovka bude opatřena nízko hlučným asfaltem. Celkové předpokládané náklady na rekonstrukci...
Pro zasněžování Ještědu se bude muset voda akumulovat celoročně
22. 3. 2018 Na Ještědu v Liberci lze zajistit dostatek vody k zasněžování skiareálu i v případě jeho plánovaného rozšíření. Musejí se ale vybudovat další dvě akumulační nádrže. Na jejich naplnění bude potřeba v srážkově průměrné roce asi deset měsíců, vyplývá z výsledků hydrologické studie, kterou si nechala vypracovat liberecká radnice.
Multimediální sál Krajského úřadu znovu ožil Velikonočními trhy
22. 3. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Ručně malované kraslice, kuřátka uháčkovaná z vlny, ptáčci z nejrůznějších materiálů, pomlázka a další symboly Velikonoc zaplnily ve středu 21. března multimediální sál Krajského úřadu Libereckého kraje. Své výrobky zde vystavovali a prodávali klienti bezmála třicítky organizací sociální péče z celého kraje. Velikonoční trhy každý rok připravuje sociální odbor, a jejich patronem byl opět náměstek hejtmana Libereckého...
Soud v Liberci začal řešit vraždu Ukrajinky, obžalovaný je Rumun
21. 3. 2018 Krajský soud v Liberci se začal zabývat případem vraždy čtyřiadvacetileté Ukrajinky. Podle obžaloby ji v Liberci v srpnu 2016 zavraždil Marius Vasilica Ailieseie. U soudu dvaatřicetiletý Rumun řekl, že je nevinný. Podle obžaloby zabil mladou ženu zvlášť trýznivým způsobem, za což mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
S příchodem jara se v liberecké ZOO narodila další mláďata
20. 3. 2018 Jak bývá v období předjaří téměř pravidlem, i letos se nejstarší zoologická zahrada v Čechách může pochlubit novými přírůstky. Na přelomu února a března se narodila mláďata vzácných takinů čínských. Po nich přišel na svět sameček antilopy koňské a kůň domácí. Nové přírůstky mohou návštěvníci spatřit i ve výběhu surikat.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).