reklama
Liberecko
Muzeum v Liberci restauruje necesér maršála Radeckého
22. 3. 2019 V rámci druhé etapy modernizace Severočeského muzea v Liberci probíhá i restaurování muzejních exponátů. Náklady na jejich obnovu se vyšplhají na 4,258 milionu korun, z toho dotace z Integrovaného regionálního operačního programu činí 3,8 milionu korun.
Mirai a studenti Podještědského gymnázia skládali písničky
22. 3. 2019 Liberecké Podještědské gymnázium navštívila parta umělců a kreativců pod záštitou spolku Flog.cz. Formou přednášek s workshopy nechali studenty nahlédnout do tajů svých tvůrčích řemesel. Nejznámější jména mohli studenti potkat na semináři hudby, kde muzikanti ve složení Mirai Navrátil (kapela Mirai), zpěvák a producent Marcell a producent Ondřej Fiedler spolu se studenty zkusili složit jeden song a tím jim přiblížit kreativní proces tvorby popové...
Liberec bude třetím rokem repasovat okna radnice
22. 3. 2019 Liberec bude letos třetím rokem pokračovat ve výměně či opravě starých oken historické radnice. K repasi je pro třetí etapu určeno 20 oken. Podle náměstka primátora Jiřího Němečka na to bude potřeba 1,4 milionu korun, část nákladů se zaplatí ze státní dotace určené na regeneraci městských památkových zón.
 Liberecká galerie vystavuje sochy, které vytvořily ženy
22. 3. 2019 Liberecká Oblastní galerie vystavuje sochařská díla, která vytvořilo 14 žen. Výstava Krása a půvab má ukázat rozmanitost tvorby současných českých umělkyň mladé a střední generace. Novinářům to řekla kurátorka výstavy Markéta Kroupová. Zároveň je výstava poctou pěti sochařkám, jejichž díla se dostala před 50 lety do výběru pro památnou venkovní výstavu, kdy po Liberci bylo instalováno 31 soch.
Liberečtí studenti architektury představí své práce v Praze
21. 3. 2019 Studentská architektonická soutěž Ještěd f Kleci, tradičně pořádaná na Fakultě umění a architektury TUL, bude představena v Centru architektury a městského plánování (CAMP) v Praze. Historicky poprvé se v něm uskuteční společná výstava tří největších českých škol architektury. Výstava Olověný Fuchs f Kleci propojuje architektonické studentské soutěže Ještěd f Kleci (Fakulta umění a architektury TU v Liberci), Cena Bohuslava Fuchse (Fakulta...
Prodej plechovkového piva ze Svijan trhá rekordy
21. 3. 2019 Soukromý Pivovar Svijany na Liberecku připravuje rozšíření své varny. Kapacita by se měla zvýšit zhruba o 40 procent. Přibude druhá mladinová pánev. Hlavním cílem je odbourat víkendovou práci, která je příliš drahá. Dnes jede varna od dubna někdy až do srpna nepřetržitě včetně sobot a nedělí. Lidé ale o víkendech pracovat nechtějí, chtějí mít volno, řekl dnes ČTK ředitel pivovaru Roman Havlík. Největší pivovar v Libereckém kraji chce letos do...
Liberec převede Vesecký rybník zřejmě zdarma na Povodí Labe
20. 3. 2019 Liberec zřejmě zdarma převede Vesecký rybník na Povodí Labe, které by následně opravilo hráz a rybník odbahnilo. Vedení radnice upustilo od myšlenky, že by rekonstrukci udělalo město samo. Náklady na ni se odhadují na 30 milionů korun. Novinářům to dnes řekl primátor Jaroslav Zámečník (SLK).
Silnice ve Frýdlantu se uzavře kvůli rekonstrukci mostu
20. 3. 2019 Od 1. dubna bude na pět měsíců úplně uzavřená silnice III. třídy ve Frýdlantu, v místní části města Větrov. Důvodem uzavírky je rekonstrukce havarijního stavu mostu. Uzavírka si vyžádá omezení veřejné linkové autobusové dopravy. Celkové náklady na rekonstrukci mostu dosahují 3,9 milionu korun. Stavbu zaplatí kraj ze svého rozpočtu.
Liberec chce získat pro své úředníky sídlo Skloexportu
20. 3. 2019 Liberec začne jednat se státem o získání bývalého sídla Skloexportu, které je na strategickém místě v blízkosti vlakového a autobusového nádraží. Město chce sedmipodlažní kancelářskou budovu koupit za symbolickou cenu a bez omezujících podmínek jejího využití. Podle znalce má budova, která je prázdná už deset let, hodnotu mezi 27 až 55 miliony korun. Náklady na rekonstrukci se odhadují skoro na půl miliardy korun. Novinářům to dnes řekl primátor...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).