reklama
Liberecko
Vyhladovělé selátko se podařilo polapit až v areálu školy
18. 1. 2019 Záchranná stanice v rámci centra ARCHA poskytuje pomoc handicapovaným volně žijícím zvířatům, tj. takovým jedincům, kteří jsou v důsledku zranění, nemoci či jiných okolností dočasně či trvale neschopni přežít ve volné přírodě. V loňském roce zaměstnanci...
V galerii mají velkoformátovou tvorbu grafika Měřičky
18. 1. 2019 Oblastní galerie v Liberci vystavuje velkoformátové sítotisky a fotogramy Jana Měřičky. Grafik v nich osobitým způsobem dokumentuje místa se zvýšeným počtem lidí či zachycuje modely chování davu, například v metru, na letišti či čínském bazénu. Vystavený je ale i třeba fotogram koster ryb snědených za jeden rok. Výstava představuje několik posledních let Měřičkovy tvorby, řekla novinářům její kurátorka Markéta Kroupová.
Před odtahem auta v Liberci nově varují samolepky na skle
17. 1. 2019 Během ledna bude řada majitelů aut v Liberci nacházet na čelním skle nebo bočních oknech samolepku. Jejich spravedlivý hněv na neznámého vandala opadne ale hned po přečtení textu. Samolepky totiž varují motoristy před odtažením jejich překážejícího vozidla. Ta často brání svozovým autům, která vyvážejí odpad z kontejnerů anebo strojům při údržbě komunikací.
Dobrovolníci z Krásné Sstudánky pomáhali při sněhové kalamitě
17. 1. 2019 V minulých dnech i k nám doputovalo pravé zimní počasí. Intenzivní sněžení postihlo území celého Libereckého kraje a komplikacím v podobě nesjízdných komunikací, problémů s popadanými stromy a dalšími potížemi se nevyhnulo ani město Liberec. Do odstraňování některých kalamitních stavů se zapojili i naši dobrovolní hasiči z jednotky v Krásné Studánce.
Prezident Densa: Věřím, že nová silnice do průmyslové zóny vyjde
16. 1. 2019 Plánovaná nová silnice do průmyslové zóny byla hlavním tématem zdvořilostní návštěvy prezidenta společnosti Denso Manufacturing Czech Schinichiro Yamaji. Ve čtvrtek 10. ledna jej na radnici přivítali primátor Jaroslav Zámečník, náměstci primátora Jiří Němeček a Jiří Šolc a radní Petr Židek, který je předsedou výboru pro územní plánování. Společnost Denso se zabývá výrobou klimatizací do automobilů a je největším zaměstnavatelem na...
Finanční ředitelství se chátrající budovy Skloexportu chce zbavit
16. 1. 2019 Představitelé vedení města Liberce v čele s primátorem Jaroslavem Zámečníkem si v úterý 15. ledna prohlédli interiéry budovy bývalého Skloexportu. Generální finanční ředitelství se totiž chce opuštěné budovy zbavit a nabídne ji buď městu nebo prostřednictvím dražby komerčním zájemcům.
Zabezpečovací práce v koňské farmě komplikuje počasí
16. 1. 2019 Počasí komplikuje zabezpečovací práce na koňské farmě Vysoká v Chrastavě u Liberce, která loni částečně vyhořela. Část provizorního zastřešení v pondělí odvál silný vítr, řekla ČTK jednatelka farmy Václava Jarošová. "Počasí nepřeje. Doufáme, že to nějak opravíme a uvidíme, zda bude vítr páchat další škody. Jak ale říká manžel, to nás asi čeká celou zimu," uvedla Jarošová.
Prvními mláďaty roku 2019 jsou pelikán a antilopa koňská
15. 1. 2019 Druhého ledna zaznamenala liberecká zoo první přírůstek tohoto roku. V brzkých ranních hodinách se narodil samec antilopy koňské. „Vzhledem k mrazivému počasí mládě zůstává stále v teple v zázemí, kde se o něj vzorně stará jeho matka. Návštěvníkům se ukáže nejdříve za pár týdnů, až nabere více síly,“ říká zoolog Luboš Melichar.
Liberec se zapojí do pořádání Olympiády dětí a mládeže
15. 1. 2019 Liberecký kraj bude od 23. do 28. června letošního roku pořádat Hry IX. letní olympiády dětí a mládeže ČR. Vedle tradičních sportů, jako je atletika, plavání, volejbal či fotbal, budou mít mladí závodníci možnost soutěžit také v letním biatlonu nebo v umělecké disciplíně – street art. Souběžně s letní Olympiádou dětí a mládeže (ODM) se budou konat také Celostátní sportovní hry sluchově postižených žáků. Slavnostní zahájení obou...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Souhlas s jednanim nalezce i krajskeho uradu :) Snad jedinou namitku bych...
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).