reklama
Jablonecko
Hořící tanky ze Smržovky obletěly svět. Je nám to líto, píše se na stránkách muzea
3. 5. 2019 Zpráva o hořících amerických tancích u Prahy obletěla svět, informují www.novinky.cz. Server popisuje, že tanky začaly hořet ve čtvrtek poté, co se kamion, který je převážel, střetl s vězeňským autobusem. Událost, při níž zemřel jeden z dozorců a dalších čtrnáct...
České sklo Lenky Morávkové rozezní Muzejní noci Jablonci
3. 5. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII: Netradičně tradiční, tak by se dalo označit zaměření letošní Muzejní noci, která se koná v Jablonci, Liberci a Vratislavicích v pátek 17. května. Společným tématem je Návrat do budoucnosti a v Jablonci představí, jak moderní doba pracuje s tradicí.
Kokonín a Vrkoslavice nebudou už trápit časté výpadky proudu
3. 5. 2019 Na základě podnětu od občana Jablonce nad Nisou by se do budoucna měly snížit časté výpadky elektrické energie v městských částech Kokonín a Vrkoslavice. Primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa na jednání s ČEZ Distribuce, a. s. domluvil úpravu míst, kde opakovaně docházelo k poruchám.
Silnice kolem přehrady Souš bude od soboty průjezdná
2. 5. 2019 Silnice 290 kolem přehrady Souš v Jizerských horách bude od soboty pro motoristy opět průjezdná. Horská komunikace se vždy s prvním sněhem pro dopravu uzavírá kvůli ochraně zdroje pitné vody před znečištěním. Uzavřená byla od 20. listopadu, kontrola ale ukázala, že už je možné ji zprůjezdnit. Otevřena bude o páteční půlnoci, řekl dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla. Loni byla silnice průjezdná už o týden dříve.
Všímavost strážníků zřejmě zabránila dívce v sebevraždě
30. 4. 2019 Hlídku městských strážníků z Jablonce nad Nisou upoutala dívka sedící na hrázi bývalého novoveského koupaliště, která podivně gestikulovala a mluvila si sama pro sebe. Když ji oslovili, zjistili, že má v batohu velký kuchyňský nůž a pořezaná předloktí.
Jablonec přijímá žádosti o dotace ze tří programů
25. 4. 2019 Vlastníci nemovitostí v Jablonci nad Nisou mohou nyní podávat žádosti do dvou různých dotačních programů, a to na oddělení dotací do 31. října tohoto roku. Další dotační program plyne z rozpočtu Ministerstva kultury ČR a je určený na regeneraci městských památkových zón a rezervací. Ministerstvo přidělilo Jablonci nad Nisou pro rok 2019 necelé dva miliony korun.
V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty
24. 4. 2019 V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty. Letos jich chce radnice zrekonstruovat zhruba dvě desítky, v rozpočtu si na to vyčlenila deset milionů korun. Dokončené už byly dvě garsonky v ulici Petra Bezruče, dalších osm malometrážních bytů v ulicích Řetízkové a Skřivánčí bude hotových do konce června, řekla při dnešní prohlídce rekonstruovaných bytů ČTK mluvčí magistrátu Jana Hajná.
Kozí farma v Pěnčíně musela kvůli suchu zredukovat chov
24. 4. 2019 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně na Jablonecku musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli do jara krmení. Aktuálně farma chová zhruba 900 koz a 450 ovcí včetně mladých. Krmení z loňského roku má už jen na tři týdny, spoléhá na to, co teď na jaře naroste. Ovce v úterý poprvé vyhnali na pastvu, i když je chudá. ČTK to řekl majitel Josef Pulíček.
Tradiční lampionový průvod v Jablonci vyrazí letos od loděnice
20. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Ohňostroj, který se tradičně odpaluje u jablonecké přehrady 30. dubna, bude i letos. Z ekologických důvodů se ale muselo posunout odpaliště dál od vodní hladiny. Změna se dotkne i lampionového průvodu. Ten letos vyrazí z prostoru před loděnicí (naproti bývalému Jablonexu) směrem k Rybářské baště.
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).