reklama
Jablonecko
Karel Gott si v Jablonci vyrazil zlaťák ke svým osmdesátinám
6. 12. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ, AKTUALIZOVÁNO: Legenda české populární hudby Karel Gott si ve středu v České mincovně v Jablonci nad Nisou vyrazil zlaťák ke svým osmdesátinám, které oslaví v příštím roce. Zlatá medaile s jeho portrétem ze 60. let je první ze série. Tři medaile Gotta...
Marek Řeháček si osm let vytvářel podivuhodnou sbírku
5. 12. 2018 Nová kniha publicisty a novináře Marka Řeháčka právě přichází na knižní trh. Pod názvem Jablonecké maličkosti čtenáři najdou sbírku zajímavých příběhů, často doplněných o nové poznatky, objevy či vzpomínky pamětníků. Slavnostní křest knížky za přítomnosti autora proběhne 12. prosince od 18 hodin v sále jablonecké ZUŠ.
Školka v jabloneckém Mšeně otvírá novou třídu
5. 12. 2018 Od ledna příštího roku se zvýší kapacita jabloneckých mateřských škol o 24 míst. Nová třída se otevře ve Mšeně jako odloučené pracoviště MŠ Josefa Hory. Zápis proběhne 6. prosince. Třída bude věkově smíšená, a tak k zápisu mohou přijít všichni zájemci. Nová třída vznikla přestavbou bývalých jeslí v ulici Josefa Hory 33 v prostorách, ve kterých v posledních letech sídlilo fitness centrum.
Jablonec přestavuje bývalé jesle na školku, přibylo 24 míst
1. 12. 2018 Jablonec nad Nisou v lednu otevře novou třídu pro 24 předškolních dětí. Třída bude odloučeným pracovištěm mateřské školy Josefa Hory. Vzniká přestavbou bývalých jeslí, ve kterých v posledních letech sídlilo fitness centrum. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí radnice Markéta Hozová.
Nová betlémská hvězda rozzáří kostel svaté Anny v Jablonci
28. 11. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: V kostele svaté Anny v Jablonci nad Nisou bude letos zářit zbrusu nová betlémská hvězda. Z akrylátového skla ji vyrobil výtvarník Martin Pouzar a ozdobil perličkami zvanými Dvoukrátky z dílny Preciosa Ornela. Slavnostně se rozsvítí o první adventní neděli.
Jablonecká škola má jako první v kraji robotickou učebnu
28. 11. 2018 Střední průmyslová škola technická v Jablonci nad Nisou má jako první škola v Libereckém kraji robotickou učebnu. Ředitel školy Petr Froněk od ní očekává, že studentům pomůže snadněji se uplatnit na trhu práce. "Protože se učí na reálných strojích v reálných podmínkách, a to je potom kvalifikuje pro to, že mohou okamžitě nastoupit," řekl Froněk.
Oprava silnice v Hájích nad Jiz. se kvůli reklamacím protahuje
27. 11. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Kraj reklamuje provedení rekonstrukce silnice II. třídy v Hájích nad Jizerou již podruhé. Stavba za necelých 22 milionů korun začala v roce 2015. V červenci letošního roku kraj prostřednictvím Krajské správy silnic Libereckého kraje (KSS LK) uplatnil reklamaci z důvodu vad v opravovaných úsecích. Říjnová kontrola stavby však odhalila pokles proválcováním v místě jednoho propustku. Z tohoto důvodu musí firma Strabag do května roku...
V Jizerkách vysadí 22.000 dřevin, nahradí napadené smrky
24. 11. 2018 Smrky pichlavé napadené kloubnatkou nahradí příští rok na náhorní plošině Jizerských hor jiné druhy dřevin. Lesy ČR tam vysadí 22.000 převážně listnatých stromů. Projekt za 1,6 milionu korun zaplatí z evropské dotace získané prostřednictvím ministerstva zemědělství. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí státního podniku Eva Jouklová.
Keltská duhovka, první mince na našem území, má repliky
24. 11. 2018 Česká mincovna přichází s novou sběratelskou sérií nazvanou Historie ražby mincí, která se zaměřuje především na malé sběratele. Jako první představí repliku keltské duhovky, s kterou nás zavede do časů, kdy ve střední Evropě žili starověcí Keltové. Celý sběratelský cyklus je dílem spisovatelky a ilustrátorky Lucie Seifertové.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).