reklama
Jablonecko
Tradiční lampionový průvod v Jablonci vyrazí letos od loděnice
20. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Ohňostroj, který se tradičně odpaluje u jablonecké přehrady 30. dubna, bude i letos. Z ekologických důvodů se ale muselo posunout odpaliště dál od vodní hladiny. Změna se dotkne i lampionového průvodu. Ten letos vyrazí z prostoru před loděnicí (naproti...
Diakonie Českobratrské církve evangelické získala dotaci
19. 4. 2019 Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) získala dotaci v rámci projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rodiny a děti v Libereckém kraji ve výši 600 tisíc korun. Diakonie je využije k pokrytí třech druhů sociálních služeb. Poskytnutí dotace odsouhlasilo Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou na svém posledním jednání.
Krása českého skla
19. 4. 2019 Návštěvníky výstaviště Fiera Rho v Miláně čekalo „osvícení“ v podobě expozice Teorie světla nachystané společností LASVIT. Česká designová a sklářská společnost koncipovala stánek v duchu objevování světla ve stínu. Pod obřími zlatými stínítky byly schované čtyři unikátní světlené instalace představující čtyři klíčové aspekty formující světlo - odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě.
Frýdštejn usiluje o připojení k správnímu obvodu Jablonec
16. 4. 2019 Jablonec nad Nisou podporuje snahy obce Frýdštejn o připojení ke svému správnímu obvodu. Frýdštejn, který patří do okresu Jablonec, spadá v současné době pod Obec s rozšířenou působností Turnov (ORP). S ohledem na to, že území Frýdštejna je součástí okresu Jablonec a jeho obyvatelé do města dojíždějí už dnes za vyřízením řady záležitostí, není podle zastupitelů důvod iniciativě obce bránit. Pro úřad to sice bude znamenat víc práce, do...
Pamětní mince si odnesl tým dětí z fotokroužku DDM Vikýř
16. 4. 2019 V pondělí 15. dubna od 16 hodin se v sále základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou uskutečnila slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Projekt, do něhož se zapojilo šest týmů ze tří jabloneckých škol a fotokroužku DDM Vikýř, ocenil také náměstek primátora David Mánek, který předal společně se zástupci České mincovny a Jablotronu ceny nejlepším z nich.
V Jablonci po páteční havárii plynu už otevřeli Mírové náměstí
13. 4. 2019 V Jablonci nad Nisou skončila uzavírka okolí Mírového náměstí a ulic Smetanova a Hasičská. Prostor byl uzavřen kvůli pátečnímu úniku plynu. Policie informaci oznámila na Twitteru s tím, že místo po výkopových pracích je označené. Ještě v sobotu ráno byl prostor podle mluvčího krajské policie v Liberci Vojtěcha Robovského zcela uzavřen. "K úniku plynu už nedochází, v pátek bylo místo úniku zaslepeno," řekl mluvčí Robovský.
V Jablonci evakuovali kvůli úniku plynu asi 200 lidí, i z radnice
12. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Kvůli úniku plynu evakuovali dopoledne policisté a hasiči v Jablonci nad Nisou asi 200 lidí z budovy radnice a provozoven, které jsou její součástí. Omezení jsou i v dopravě. ČTK to před 14:00 sdělila jablonecká mluvčí policie Dagmar Sochorová. "Před hlavním vchodem do kina Radnice probíhají výkopové práce směřující k přesnému zjištění místa úniku plynu," uvedla Sochorová. Pro dopravu je místo uzavřené ve směru z ulic Hasičská,...
Jelínek po 5. zápase s Kometou: Odskočili jsme na dvě branky, to nás uklidnilo
12. 4. 2019 Bílí Tygři zvládli velmi důležitý pátý duel semifinále s Kometou a v sérii se ujali vedení 3:2. K výhře mimo jiné přispěl kapitán Petr Jelínek, jenž vsítil dvě branky. „Dokud nevyhrajeme čtvrtý zápas, není hotovo,“ svěřil se po zápase. Rozhodující fáze semifinálové bitvy pokračuje zítra v Brně, zápas začíná už v 15.30.
Jablonečtí strážníci se školí v poskytování první pomoci
11. 4. 2019 V prostorách jabloneckého oblastního spolku Českého červeného kříže (ČČK) probíhá série kurzů pro strážníky městské policie se zaměřením na ošetřování různých zranění, se kterými se v rámci výkonu své služby mohou setkat. Celkem školením projde osmatřicet strážníků.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).