reklama
Jablonecko
Jablonec přijímá žádosti o dotace ze tří programů
25. 4. 2019 Vlastníci nemovitostí v Jablonci nad Nisou mohou nyní podávat žádosti do dvou různých dotačních programů, a to na oddělení dotací do 31. října tohoto roku. Další dotační program plyne z rozpočtu Ministerstva kultury ČR a je určený na regeneraci městských památkových...
V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty
24. 4. 2019 V Jablonci nad Nisou opravují zanedbané městské byty. Letos jich chce radnice zrekonstruovat zhruba dvě desítky, v rozpočtu si na to vyčlenila deset milionů korun. Dokončené už byly dvě garsonky v ulici Petra Bezruče, dalších osm malometrážních bytů v ulicích Řetízkové a Skřivánčí bude hotových do konce června, řekla při dnešní prohlídce rekonstruovaných bytů ČTK mluvčí magistrátu Jana Hajná.
Kozí farma v Pěnčíně musela kvůli suchu zredukovat chov
24. 4. 2019 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně na Jablonecku musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli do jara krmení. Aktuálně farma chová zhruba 900 koz a 450 ovcí včetně mladých. Krmení z loňského roku má už jen na tři týdny, spoléhá na to, co teď na jaře naroste. Ovce v úterý poprvé vyhnali na pastvu, i když je chudá. ČTK to řekl majitel Josef Pulíček.
Tradiční lampionový průvod v Jablonci vyrazí letos od loděnice
20. 4. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Ohňostroj, který se tradičně odpaluje u jablonecké přehrady 30. dubna, bude i letos. Z ekologických důvodů se ale muselo posunout odpaliště dál od vodní hladiny. Změna se dotkne i lampionového průvodu. Ten letos vyrazí z prostoru před loděnicí (naproti bývalému Jablonexu) směrem k Rybářské baště.
Diakonie Českobratrské církve evangelické získala dotaci
19. 4. 2019 Diakonie Českobratrské církve evangelické (ČCE) získala dotaci v rámci projektu Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rodiny a děti v Libereckém kraji ve výši 600 tisíc korun. Diakonie je využije k pokrytí třech druhů sociálních služeb. Poskytnutí dotace odsouhlasilo Zastupitelstvo města Jablonec nad Nisou na svém posledním jednání.
Krása českého skla
19. 4. 2019 Návštěvníky výstaviště Fiera Rho v Miláně čekalo „osvícení“ v podobě expozice Teorie světla nachystané společností LASVIT. Česká designová a sklářská společnost koncipovala stánek v duchu objevování světla ve stínu. Pod obřími zlatými stínítky byly schované čtyři unikátní světlené instalace představující čtyři klíčové aspekty formující světlo - odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě.
Frýdštejn usiluje o připojení k správnímu obvodu Jablonec
16. 4. 2019 Jablonec nad Nisou podporuje snahy obce Frýdštejn o připojení ke svému správnímu obvodu. Frýdštejn, který patří do okresu Jablonec, spadá v současné době pod Obec s rozšířenou působností Turnov (ORP). S ohledem na to, že území Frýdštejna je součástí okresu Jablonec a jeho obyvatelé do města dojíždějí už dnes za vyřízením řady záležitostí, není podle zastupitelů důvod iniciativě obce bránit. Pro úřad to sice bude znamenat víc práce, do...
Pamětní mince si odnesl tým dětí z fotokroužku DDM Vikýř
16. 4. 2019 V pondělí 15. dubna od 16 hodin se v sále základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou uskutečnila slavnostní prezentace projektu Příběhy našich sousedů. Projekt, do něhož se zapojilo šest týmů ze tří jabloneckých škol a fotokroužku DDM Vikýř, ocenil také náměstek primátora David Mánek, který předal společně se zástupci České mincovny a Jablotronu ceny nejlepším z nich.
V Jablonci po páteční havárii plynu už otevřeli Mírové náměstí
13. 4. 2019 V Jablonci nad Nisou skončila uzavírka okolí Mírového náměstí a ulic Smetanova a Hasičská. Prostor byl uzavřen kvůli pátečnímu úniku plynu. Policie informaci oznámila na Twitteru s tím, že místo po výkopových pracích je označené. Ještě v sobotu ráno byl prostor podle mluvčího krajské policie v Liberci Vojtěcha Robovského zcela uzavřen. "K úniku plynu už nedochází, v pátek bylo místo úniku zaslepeno," řekl mluvčí Robovský.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).