reklama
Jablonecko
Bezdomovci v Jablonci přišli o osadu, město ji nechalo odstranit
20. 10. 2018 Bezdomovci v Jablonci nad Nisou přišli o osadu na Prosečském hřebení. Obydlí tu měli lidé bez domova několik let, z jednoho přístřešku se ale postupně rozrostlo. Podle odhadů osadu využívaly zhruba dvě desítky lidí, s nimi tam žili psi, kočky i další zvířata. Radnice...
Železnobrodská Sklanda pokřtila novou pec Hedviku
19. 10. 2018 Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě má novou sklářskou pec za 5 milionů korun. Důvodem je havárie pece původní. V souladu s tradicí ji škola pojmenovala Hedvika a do plného provozu ji po více než měsíčních zkouškách slavnostně uvedla ve středu 17. října právě na svátek Sv. Hedviky při Dni otevřených dveří.
Přes Mlýnský potok v Ž. Brodě od neděle znovu projedou auta
19. 10. 2018 Nový most na silnici mezi Železným Brodem a Semily je téměř dokončen. Od neděle 21.10. bude uzavřený silniční úsek opět průjezdný. Rozsáhlá stavba za 14 miliónů trvala 130 dnů a vznikl zde nový most s rámovou železobetonovou konstrukcí v podloží. „Stavba je poměrně hluboká, takže objem prací byl značný. Naši lidé tu pracovali po celou dobu nepřetržitě, včetně víkendů,“ říká generální ředitel stavební společnosti SOVIS CZ Petr Smola.
Sál zastupitelstva v Jablonci se vrací do podoby z 30. let
16. 10. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Sál městského zastupitelstva v Jablonci nad Nisou se vrací do původní podoby z 30. let minulého století. Nechybí v něm ale ani moderní technologie jako je internetová síť, ozvučení či LED osvětlení. Do sálu se po letech vrátily i lustry podle původního návrhu, které při rekonstrukci koncem 70. let nahradilo světlení připomínající odkvetlé pampelišky. Obnova sálu na základě dobových fotografií a projektové dokumentace architekta...
Barokní zámek Návarov se proměnil v oceňovanou památku
16. 10. 2018 Chátrající zámek Návarov na Jablonecku se proměnil během šesti let v oceňovanou památku. Veřejnosti je areál v barokním slohu přístupný při akcích. Konají se tam pravidelně bohoslužby, příležitostně koncerty a letos tam byl i den dětí, řekl ČTK spolumajitel zámku Petr Turek.
Rudolf II. a Magistr Kelley, duo ze světa alchymie, má minci
13. 10. 2018 Jablonecká Česká mincovna každoročně razí zlatou dvouuncovou minci věnovanou slavným historickým dvojicím a ani letošní rok není výjimkou. Nejnovější emise pamětní mince se nese v duchu okouzlujícího světa alchymie a její reverz zdobí portréty císaře Rudolfa II. Habsburského a šarlatána magistra Kelleyho.
Sklářské svítání: Český sklářský průmysl není skanzen
10. 10. 2018 Český sklářský průmysl není skanzen, ukázalo diskusní setkání nad současností a budoucnosti českého sklářského a bižuterního průmyslu Sklářské svítání, které se už posedmé uskutečnilo v Jablonci nad Nisou. Průmyslu se daří, současná konjunktura ale nepotrvá věčně, je proto nejvyšší čas investovat a připravit se na horší časy, řekl na setkání Vít Zapletal, ředitel Sekce služeb a regionálních zastoupení Svazu průmyslu a dopravy ČR,...
Jablonec n. N. chce zanedbané koupaliště proměnit v biotop
10. 10. 2018 Chátrající a léta zanedbávané koupaliště v Novoveské ulici chce Jablonec nad Nisou proměnit v biotop, který by se stal útočištěm pro chráněné rostliny a živočichy. Náklady na úpravy nádrže ležící při soutoku Černostudničního a Novoveského potoka se odhadují na necelých pět milionů korun. Město na projekt žádá dotace z Operačního programu Životní prostředí. ČTK o tom informovala mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
U Malé Skály na Jablonecku vlak srazil ženu, na místě zemřela
8. 10. 2018 Po střetu s rychlíkem zemřela v neděli před polednem nedaleko Malé Skály na Jablonecku žena, její totožnost policie ještě nezná. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Nehoda zastavila provoz na frekventované trati z Liberce na Hradec Králové. Mezi Železným Brodem a Malou Skálou nahradily vlaky na více než dvě hodiny autobusy. Nehoda se stala pár minut po 11:00 v části Malá Skála - Vranové. "Rychlík z Pardubic do Liberce se s osobou...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).