reklama
Jablonec nad Nisou
Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek bude mít v Jablonci další úsek
13. 4. 2019 Statutární město Jablonec nad Nisou získalo z Dotačního fondu Libereckého kraje přes půl milionu korun na realizaci projektu Cyklotrasa Kolem kolem Jizerek, úsek ul. Za Říčkou – křižovatka Prosečská x Zlatá ulička v Jablonci nad Nisou. Pracovat se začne v polovině dubna,...
Krylův silný příběh bojovníka za svobodu inspiroval mincovnu
11. 4. 2019 Třicet let od sametové revoluce, kdy se Československo dostalo ze spárů komunismu, oslavuje jablonecká Česká mincovna čtyřdílnou minisérií s názvem Cesta za svobodou. Po Janu Palachovi věnovala další zlatou minci zpěvákovi Karlu Krylovi, jehož písně se staly symbolem boje proti tehdejšímu režimu.
Sanace částečně zřícené střední školy odhalila další škody
11. 4. 2019 Při sanaci Střední školy řemesel a služeb v Jablonci nad Nisou odhalili dělníci další škody. Část školy se loni v listopadu zřítila při rekonstrukci, která byla součástí výstavby centra odborného vzdělávání. Stavbaři teď pracují na zpevnění budovy, aby se mohlo v práci pokračovat. Při tom odhalili další škody v budově, kterým se ale nedalo zabránit, řekl dnes ČTK ředitel školy Martin Kubáč.
Severočeská vodárenská opraví přivaděč v Rychnově
10. 4. 2019 Severočeská vodárenská společnost (SVS) rekonstruuje zhruba třetinu kanalizačního přivaděče na čistírnu odpadních vod v Rychnově u Jablonce nad Nisou. Připravuje se také investice do zvýšení kapacity samotné čistírny, na kterou by se v budoucnu měla napojit část Kokonín nedalekého Jablonce nad Nisou. Práce na přivaděči začaly už v březnu kácením stromů, hotovo by mělo být na konci září. ČTK o tom dnes informoval mluvčí SVS Mario Böhme.
Kontrola nemocnice v Jablonci machinace s léky nezjistila
4. 4. 2019 Kontrola v městské nemocnici v Jablonci nad Nisou neukázala žádné nesrovnalosti v předepisování léků. Konala se v souvislosti s obžalobou primáře urologie Jaroslava Všetičky v kauze nelegální podpory prodeje léků. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí jablonecké radnice Jana Hajná. Všetička zatím zůstává primářem urologie, obžaloba se týká pouze jeho soukromé praxe.
www.novinky.cz: Obří úplatky za léky měl brát i primář urologie jablonecké nemocnice
27. 3. 2019 Jedním z devíti lékařů, které žalobce žene před soud v kauze nelegální podpory prodeje léků, je podle informací Práva primář urologie jablonecké nemocnice Jaroslav Všetička (52). Informaci právě přinesl portál www.novinky.cz. Podle obžaloby, s níž se Právo seznámilo, inkasoval stovky tisíc korun za přednostní předepisování některých medikamentů. Ředitel špitálu Vít Němeček Právu řekl, že o trestním stíhání Všetičky nic neví, uvedly...
Senátor Zeman ukončení sporu o licenci na Milerova krtka uvítal
26. 3. 2019 Postavičky populárního Krtečka a jeho přátel, jejichž autorem byl výtvarník Zdeněk Miler, vyrábí tradiční český výrobce dřevěných hraček Detoa Albrechtice v Jizerských horách už bezmála 20 let. Ukončení soudu o licenci její majitel Jaroslav Zeman vítá. Milerovo dílo letité soudní tahanice poškozují, řekl dnes ČTK Zeman, který licenci získal ještě za výtvarníkova života a na tvorbě jednotlivých hraček s ním designéři firmy úzce spolupracovali.
Krematorium v Jablonci nebude, lidé se ubránili sepsáním petice
25. 3. 2019 V únoru 2019 byla na Magistrát města Jablonec nad Nisou doručena petice ve věci nesouhlasu se záměrem výstavby rodinného krematoria v prostoru za hřbitovem a ulicemi Na Roli a Tovární. Petenti požadovali projednání záměru Zastupitelstvem města Jablonec nad Nisou. Jablonečtí zastupitelé na svém jednání 21. března projekt soukromé osoby Ladislava Kopala nepodpořili.
Městskou policii v Jablonci povede praxí prověřený strážník
22. 3. 2019 Jablonec nad Nisou má nového ředitele městské policie. Ve výběrovém řízení vyhrál Roman Šípek. Výběrová komise ho vybrala jako nejvhodnějšího kandidáta, řekl na jednání městského zastupitelstva náměstek primátora Štěpán Matek (KDU-ČSL), který byl předsedou komise. Šípek porazil další dva uchazeče. U jablonecké městské policie už pracuje, jeho povýšení na ředitele schválili jablonečtí zastupitelé.
Aktuální diskuze
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik...
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale...
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).