reklama
Jablonec nad Nisou
Kdo bude v koalici v Jablonci nad Nisou je zatím záhadou
9. 10. 2018 Lídr kandidátky ANO v Jablonci nad Nisou Milan Kroupa předpokládá, že by už tento týden mohli zástupci stran uzavřít koaliční smlouvu. Nechtěl zatím sdělit, kdo by ji měl podle něj tvořit. Podle lídrů dalších stran jsou ale jednání teprve na počátku. ANO v Jablonci...
V Jablonci se o Senát utkají Zeman (ODS) a Tejmlová (Senátor 21)
7. 10. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Do druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu Jablonec nad Nisou postoupili dosavadní senátor Jaroslav Zeman (ODS) a právnička Michaela Tejmlová (Senátor 21). Vítěz Zeman získal 34,31 procenta hlasů, druhá Tejmlová dostala 22,21 procenta voličů. Vyplývá výsledků sčítání na www.volby.cz. Voleb se zúčastnilo 44,38 procenta voličů. Na třetím místě skončil Josef Chuchlík (ANO) s 17,61 procenta hlasů.
Za projekt na terminál zaplatí Jablonec téměř 24 milionů Kč
26. 9. 2018 Za projekt na nový dopravní terminál zaplatí Jablonec nad Nisou téměř 24 milionů korun. Zpracuje ho pro město pražský ateliér DOMYJINAK, který vyhrál architektonickou soutěž. Smlouvu s ateliérem schválili jablonečtí zastupitelé. Cena je výhodná, je zhruba o čtvrtinu nižší než možná cena podle honorářových řádů České komory architektů, řekl na jednání náměstek primátora Lukáš Pleticha (ČSSD). Celkové náklady na přípravu a realizaci...
 Lídrem ODS v Jablonci pro obecní volby je Miloš Vele
31. 8. 2018 Jablonecká ODS jde do komunálních voleb s jiným lídrem než v předchozích dvou volebních obdobích. V čele kandidátky je místo primátora Petra Beitla jeho současný náměstek Miloš Vele. Po 24 letech na kandidátce chybí bývalý předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta, který je obviněn z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Prioritou programu je udržet zdravé financování města, řekl Vele novinářům při zahájení kampaně.
 V Jablonci začínají práce na obnově severní fasády radnice
12. 8. 2018 V Jablonci nad Nisou začínají práce na obnově severní fasády radnice, hotová by měla být až v příštím roce. Pokračují i práce na rekonstrukci sálu zastupitelstva. V rozpočtu na to město letos vyčlenilo 17 milionů korun. Hotová už je západní, jižní a východní část fasády a také radniční věž. Práce na severní straně začnou v nejbližších dnech, už jsou tam zábory prostranství a staví se lešení, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha.
Přístavba muzea v Jablonci začne krystal či kosmickou loď připomínat už na podzim
6. 8. 2018 Zatím jen jako betonová novostavba vypadá přístavba hlavní budovy muzea v Jablonci nad Nisou, která se začala stavět letos na jaře. Po dokončení bude mít tvar broušeného krystalu. Někomu to ale bude třeba připomínat kosmickou loď, řekl ČTK hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci Petr Nový. Vybudování přístavby si vyžádá včetně DPH zhruba 53 milionů korun.
Jablonec zlevní jízdné pro děti a seniory, v Liberci Změna teprve chystá
30. 7. 2018 Od 1. září bude platit nový tarif pro městskou dopravu v Jablonci nad Nisou. Mnohem levněji se v městských autobusech svezou děti, studenti i senioři. Roční časová jízdenka se zlevňuje ze současných 4660 na 3650 korun. Výměr Ministerstva financí (2/2018), který se prioritně vztahuje na železniční a meziměstskou dopravu, zavádí slevy ve výši 75 % pro cestující od 6 do 18 let, žáky a studenty od 18 do 26 let a seniory starší 65 let. Tarify městské...
Jablonec n. N. je připraven situaci ve veřejné dopravě řešit
29. 7. 2018 Společnost BusLine vypověděla smlouvu s Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ), pro který svými autobusy zajišťuje provoz městské hromadné dopravy. Šestiměsíční výpovědní lhůta už běží. Primátor Jablonce Petr Beitl okamžitě svolal pracovní tým k řešení mimořádné situace v oblasti veřejné dopravy. „Občanům garantujeme, že doprava v Jablonci zůstane zachována,“ ujistil Beitl.
Jablonec zatím registruje čtyři uchazeče o post senátora
27. 7. 2018 Minimálně ze sedmi kandidátů si podle zjištění ČTK budou vybírat svého senátora voliči v obvodu 35, kam patří Jablonecko a Semilsko. Na podání kandidátky mají uchazeči už jen pár hodin. Magistrát Jablonce zatím registruje čtyři přihlášky, řekla ČTK mluvčí radnice Markéta Hozová. Svého kandidáta nasadí pět z devíti parlamentních stran, jména většiny z nich jsou známá. Jen SPD ho oficiálně představí za týden. "Zatím mohu jen říci, že je...
Aktuální diskuze
Nenažraní kobliháři z stbackeho doupěte a prodejní Piráti. To je...
Myslíte argument "kouká mu to z očí"???
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
prosinec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).