reklama
Jablonec nad Nisou
Jablonec se snažil Schlaraffii zachránit dlouhodobě, zveřejnil historii všech jednání
16. 5. 2019 Statutární město Jablonec nad Nisou, resp. Město Jablonec nad Nisou, se o záchranu zámečku Schlaraffia, který byl v sobotu ráno 11. května 2019 částečně zbourán, snaží minimálně od roku 2008. Majitelům objektu (Radek Malina, Eva Jančíková) vyšlo několikrát vstříc, aby...
Policie: Demolice Schlaraffie v Jablonci byla přestupkem
15. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO, FOTO UVNITŘ: Demolicí zámečku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou se podle policie dopustila firma MALINA - safety přestupku proti stavebnímu zákonu. Povolení k demolici objektu v Tržní ulici bylo vydáno, ale dosud nenabylo právní moci, sdělila dnes ČTK mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová. Firma zahájila bourání v sobotu dopoledne, objekt přišel o věž i střechy. Práce pak zastavila policie.
V Jablonci nezachránili zámeček Schlaraffia, jeho demolice začala bez požehnání úřadů
12. 5. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Část historické budovy bývalého sídla pánského spolku Schlaraffia v Jablonci nad Nisou byla dnes stržena. ČTK to řekl primátor Jablonce Milan Kroupa (ANO). Podle něj neměla firma povolení stavebního úřadu. O záchranu zámečku v historizujícím stylu Jablonečané dlouhodobě usilovali. Objekt stojí v areálu firmy MALINA-safety, která jej chtěla strhnout už dřív. Její stanovisko ČTK zjišťuje.
Jablonec chce v autobusech MHD umožnit platby kartou
11. 5. 2019 Jablonec nad Nisou chce v autobusech městské dopravy umožnit platby čipovou kartou. V současné době jezdí cestující na předplatné nebo si musí jízdenku koupit u řidiče. Prodej jízdenek v trafikách skončil v lednu, když dopravu ve městě přestal zajišťovat Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ). ČTK to řekl jablonecký primátor Milan Kroupa (ANO).
Tanky, které hořely na dálnici, jsou zpátky ve Smržovce, oprava bude stát miliony
10. 5. 2019 Do muzea obrněné techniky ve Smržovce na Jablonecku se ve čtvrtek večer vrátily oba historické americké tanky, které před týdnem při cestě na plzeňské Slavnosti svobody poškodil požár při tragické nehodě v Praze. Oprava jednoho si podle odhadu majitele muzea Jaroslava Janouška vyžádá přes tři miliony korun a potrvá minimálně půl roku. Poškození druhého tak velké není.
Radnice v Jablonci nad Nisou chce s lidmi víc spolupracovat
10. 5. 2019 Radnice v Jablonci nad Nisou chce víc spolupracovat s obyvateli města a zapojit je do rozhodování. Poprvé mohou lidé navrhnout své projekty v participativním rozpočtu. K dispozici je milion korun, který vedení města rozdělilo mezi jednotlivé městské čtvrti. V hustě obydlených částech nesmí jeden projekt přesáhnout hranici 100.000 korun. Každý návrh musí podpořit svým podpisem 15 lidí, řekl novinářům radní města Petr Klápště (Společně pro Jablonec).
Silnice 14 u polozbořené školy v Jablonci je částečně průjezdná
7. 5. 2019 V Jablonci nad Nisou se takřka po pěti měsících podařilo alespoň v jednom směru zprůjezdnit Podhorskou ulici, která je součástí frekventované silnice I/14. Zcela uzavřená byla od prosince minulého roku kvůli částečnému zřícení Střední školy řemesel a služeb. Auta mohou kolem ní jezdit ve směru od Lučan nad Nisou, řekl dnes ČTK mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla. "Opačný směr od centra bude zprůjezdněn nejdříve v říjnu," dodal mluvčí.
Zchátralé jablonecké lázně čeká, stejně jako ty liberecké, oživení. Sloužit budou kultuře
17. 4. 2019 OBSAHUJE FOTOGALERII, AKTUALIZOVÁNO: Liberecký příklad, kdy se ze zchátralých lázní citlivou přestavbou vyklubala unikátní kulturní instituce - galerie, táhne. Bývalou, dnes už totálně zdevastovanou budovu lázní chtějí oživit i v sousedním v Jablonci nad Nisou. Secesní památka z počátku minulého století zeje už více než 20 let prázdnotou a chátrá. Nutně potřebuje rekonstrukci. V budoucnu by mohla sloužit jako prostor pro současnou kulturu a umění,...
Výherní automaty musí zmizet z Jablonce v červenci 2021
16. 4. 2019 Hrací automaty musí z Jablonce nad Nisou zmizet do konce července 2021. Vyhlášku o regulaci hazardu dnes schválili městští zastupitelé. Vychází z výsledků referenda, které se konalo loni v lednu spolu s prezidentskými volbami. Jakub Macek (Změna) sice dnes navrhoval posunutí účinnosti už na 1. červen letošního roku, ale úředníci to nedoporučili. Podle nich by městu hrozily žaloby od provozovatelů kasin, kteří budou žádat náhradu škody. I proto návrh...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Zajímavý by byl výsledek průzkumu - kolik liberečáků a kolik...
Zalez zpátky do liberecký nory :-DDD
Koukam ze pr inzenyrstvi podle mustru ano proniklo na komunalni uroven, ale...
Co třeba setkání v tramvaji, na kterou Jablonec nechce přispívat? Dokud...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).