reklama

Výborný výkon podtržený nulou Willa! Tygři vedou v sérii 3:1!

20. 3. 2017
Tygři vstoupili do čtvrtého duelu série odvážně a soupeře po většinu času přehrávali. První třetinu navíc okořenili dvěma přesnými zásahy. Vedení si následně naše mužstvo pohlídalo až do závěrečné sirény. Během této doby dalo finálnímu výsledku konečnou podobu. Liberec - Plzeň 4:0.
Výborný výkon podtržený nulou Willa! Tygři vedou v sérii 3:1!
Foto: www.hcbilitygri.cz
Branky a nahrávky: 5. Svačina (Valský, Vantuch), 12. P. Jelínek (Bulíř, R. Šimek), 43. Radivojevič (Bulíř), 54. Lakatoš (Ševc, Svačina).
Rozhodčí: Bulanov, Hribík – Frodl, Zavřel.
Vyloučení: 9:4 navíc Jánošík (LIB) + Schleiss (PLZ) 10 minut hrubost.
Využití: 0:3.
V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 14:32.
Diváci: 7 028.

Už ve třetí minutě zápasu měl na hokejce úvodní gól zápasu Valský, v úniku ale neuspěl. Kvůli zásahu dojíždějícího obránce pouze minul. Tygry neproměněná akce mrzet nemusela, o pár chvil později vybojoval hrdina předchozích okamžiků kotouč za brankou a naservíroval ho přesně na hokejku Vladimíra Svačiny. Zanedlouho se sám před Machovským zjevil Lakatoš. Ten zakončoval bekhendem, ale gólman Plzeňských situaci ustál.

Poté přišla první početní výhoda soupeře. Přesilovky rozhodly nedělní zápas, tentokrát ale Tygři první z nich ubránili. Sami navíc po vyloučení Preisingera zvýšili svůj náskok. Krásnou kombinaci zakončil z mezikruží Petr Jelínek.

V samotném závěru třetiny ještě Roman Will výtečným zásahem zneškodnil střelu Miroslava Indráka. Do kabin odcházelo naše mužstvo s vedením 2:0.

Po přestávce Tygři s aktivitou pokračovali, velkou šanci měl při rychlém přečíslení Jelínek, ale kotouč po jeho stříleném nahození na branku z pravé strany prolétl pouze těsně vedle tyče. Akci Svačiny zase zakončoval z mezikruží Šimek, proti němu se vytáhl skvělým zákrokem Machovský. Na druhé straně musel naopak zasahovat Will, jenž si po nepřehledné situaci a zblokované střele Kubalíka pokryl prostor u pravé tyče.

Horké chvilky čekaly Tygry i při přesilovce domácích po vyloučení Dominika Lakatoše. Škoda si vytvořila velký tlak, ale naplno bojující čtveřice v čele s maskovaným mužem ustála situaci bez inkasovaní branky. Liberečtí odpověděli stejnou mincí v závěru prostředního dějství, nejprve Valský zakončoval zleva při ponechané výhodě.

Do závěrečné periody vstoupilo naše mužstvo rychlostní převahou a vynutilo si hned dva tresty soupeře během několika okamžiků. Přesilovka 5 na 3 byla potrestána, Branko Radivojevič si vyměnil kotouč s Bulířem a rychlou ranou nápřahem propálil z vrcholu kruhu Machovského. Po třetím gólu šelem se začala hra na obou stranách přiostřovat. Při přesilovce po krosčeku na Michala Bulíře orazítkoval svou ranou z levé strany Krenželok spojnici tyčí.

Poté si to v nefalšovaném pěstním souboji rozdali Jan Schleiss s Adamem Jánošíkem. Tygři pokračovali ve hře s velkou herní pohodou v zádech. Po dalším vyloučení domácích vypálil od modré čáry Ševc, do jeho dělovky vložil šikovně hokejku Dominik Lakatoš a bylo to 4:0 pro svěřence trenéra Filipa Pešána. V posledních minutách už naše mužstvo žádné drama nepřipustilo a oslavuje tak třetí výhru v sérii i nulu Romana Willa!


HC Škoda Plzeň Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)


Ohlasy trenérů:


Filip Pešán (Liberec)
"Viděli jsme velmi emotivní a tvrdý zápas. Taková utkání do play-off patří, přičemž jsme ho odehráli výborně po taktické stránce a stránce disciplíny. V tom jsme byli lepší než domácí a zaslouženě jsme vyhráli."

Ladislav Čihák (Plzeň)
"Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně, což se nám bohužel nepodařilo. Liberec měl dobrý pohyb, byl první na kotouči a prohrávali jsme osobní souboje. Nedostali jsme se vůbec do hry a takto to bylo po celých šedesát minut. Nevyužili jsme ani přesilové hry, které se nám v neděli dařily. Liberec byl aktivnější, lépe bruslil a byl ho plný led. To nás bohužel ne, ale určitě jsme neřekli poslední slovo. Je to play-off, 1:3 a odjíždíme do Liberce se vztyčenou hlavou. Nedáme soupeři nic zadarmo."

www.hcbilitygri.cz
jn
29. 4. 2017 10:04 Jablonec nad Nisou dá letos do rekonstrukcí a oprav mateřských a základních škol 45 mil.Kč. Největší akcí je zateplení MŠ Hřbitovní za 15 milionů korun.
souš
29. 4. 2017 06:58

Silnice vedoucí podél vodní nádrže Souš je po zimní přestávce opět průjezdná. Od páteční půlnoci už zase lze jezdit mezi Bílým Potokem a Desnou bez omezení.

majales
29. 4. 2017 06:34

Velký studentský Majáles pro nejširší veřejnost se v Liberci a v premiéře uskuteční 4. – 7. května. Čtyřdenní kulturní program se odehraje v srdci města, před radnicí

knihovna
29. 4. 2017 06:32 2. května je v KVK koncert s historickými hudebními nástroji. Koncert se koná u příležitosti 375. výročí narození Christiana Weise – žitavského rodáka, učence, básníka a pedagoga.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
duben
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).