reklama

Prezidentský pohár? V šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo, říká Roman Will

5. 2. 2019
Liberec Nedělní utkání pod Ještědem věnované dětem přivítalo Piráty z Chomutova. Bílí Tygři vedli díky Marku Kvapilovi a Janu Ordošovi o dvě branky po první třetině a poté už góly jen a jen přidávali. "Dnes jsme odvedli výborný výkon, makali jsme a bojovali celou dobu," chválí svůj tým Roman Will.
Prezidentský pohár? V šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo, říká Roman Will
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Skóre jako první otevřel Jan Ordoš, nicméně prvních deset minut zápasu bylo poměrně vyrovnaných. V jedenácté minutě totiž udeřil hned z druhé střely hostů Lukáš Kovář a vzápětí bylo vyrovnáno. "Viděl jsem tu střelu dobře. Soupeř mě prostřelil a samozřejmě mě ten gól mrzí. Každá střela se dá chytit," přiznává liberecký gólman, "a já si jen vážím toho, že nás to nepoložilo a vyhráli jsme."

Celý zbytek hokejového souboje šelmy na ledě vládly a gólový stav ve druhé třetině upravily tak, že bylo téměř rozhodnuto. "Každé utkání je těžké nehledě na soupeře. Ať se děje, co se děje, musíme být připravení za každé situace. Po pár zápasech, kde nám to tolik nepadalo, se to konečně obrátilo," povídá s upřímným úsměvem mladoboleslavský rodák.

Je obecně známo, že pro brankáře jsou duely psychicky náročné. Will to ale poslední dobou zvládá na jedničku, po dvou čistých kontech pomohl týmu k dalšímu vítězství. "Záleží jen na mě, jak se na zápas nachystám, jaké mám myšlenky. Je hrozně důležité udržet se ve střehu," podotýká.

Pokud se Severočeši pevně udrží v čele extraligové tabulky až do konce základní části, odměna pro ně může být Prezidentský pohár, který se uděluje za největší počet získaných bodů. Tygři na to zatím myšlenky podle Romana Willa nemají. "Nechci to nijak zakřiknout. Bylo by to hrozně hezké, ale v šatně jsem na toto téma neslyšel ani slovo. Myslím si, že je to dobře, protože je to ještě daleko. Začneme se o tom bavit, pokud budeme první i po posledním zápasu."

Prezidentský pohár není pro liberecké hokejisty neznámým. Základní část extraligy ovládli už čtyřikrát. Hráč s číslem 35 nechválí pouze své spoluhráče, ale také popsal, jaká atmosféra v celém klubu panuje. "Ukazujeme každé utkání a také posledních pár sezón, že to tady funguje a je to tu zdravé. Vnitřek týmu, včetně kustodů, masérů a dalších lidí, funguje na špičkové úrovni. Je to jedno s druhým, pak může být klub úspěšný, pokud jsou všichni na stejné lodi," uzavírá.

V rámci dalšího kola se Bílí Tygři vydají za druhým mužstvem v tabulce, na východ až do Třince. Získají svěřenci Filipa Pešána další body a přiblíží si tak možný zisk Prezidentského poháru? To se dozvíme již 13. února od 17 hodin!

www.hcbilitygri.cz
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).