reklama

Poslední domácí zápas základní části. Tygři přivítají Vítkovice

4. 3. 2019
Po jednodenní pauze čeká svěřence trenéra Filipa Pešána další náročné utkání. Do města pod Ještědem zavítá vítkovická Ridera, která se snaží protlačit do elitní šestky. Liberečtí oproti tomu stále bojují o první místo v tabulce. Kdo bude úspěšnější?
Poslední domácí zápas základní části. Tygři přivítají Vítkovice
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Bílí Tygři Liberec vs. HC Vítkovice Ridera

Počet zápasů: 67
Bilance: 32 – 3 – 3 – 6 – 23
Skóre: 183:176

Dramatický finiš

Základní část extraligy se pomalu ale jistě chýlí ke svému konci. Zbývají pouhá dvě kola a boj o Prezidentský pohár se stupňuje. Bílí Tygři aktuálně stále okupují vedoucí příčku, na druhý Třinec mají však náskok pouhých dvou bodů. O první místo se navíc uchází také Plzeň, která je na tom jen o bod hůře než Oceláři.

Severočeši mají tak stále vše ve svých rukou. Proti Vítkovicím tak budou chtít získat velmi důležitou výhru a napravit zaváhání s Brnem, kterému v neděli na domácím ledě podlehli po prodloužení. Bodem ze zápasu s Kometou si Severočeši mimochodem zajistili účast v hokejové Lize mistrů, do které se vrátí po roční pauze.

Jaroslav Vlach o utkání s Kometou:

"Brno vycházelo hodně z defenzivy, navíc dalo první gól. Vyhazovali puky do středního pásma a spoléhali na brejky. My jsme v útočném pásmu hráli hodně po obvodu a dlouho jsme to nemohli prostřelit. To oni hráli jednoduše."

CHL jde však nyní stranou. Svěřence trenéra Filipa Pešána nyní čeká boj o co nejlepší vstupní pozici do play-off! Jako první se jim postaví hráči Vítkovic.

Boj o šestku

Těžký závěr základní části samozřejmě čeká i moravskoslezský celek. Ridera je aktuálně sedmá a usiluje o posunutí na šestou pozici, která zaručuje přímý postup do vyřazovacích bojů. Tu momentálně okupuje Olomouc, na níž Vítkovice ztrácí dva body. Ohlížet se ale musí i za sebe, neboť se na ně z osmé pozice tlačí Mladá Boleslav.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra nezažívají zcela ideální období, neboť z posledních deseti zápasů vyhráli pouhé čtyři. V minulém kole ovšem skolili silný Hradec Králové, který na domácím ledě porazili po samostatných nájezdech. V souboji Liberce s Vítkovicemi tak ani jeden tým nebude bez motivace!

Pevní jako skála

Jisté je, že obě mužstva se budou moct spolehnout na výborného gólmana. Liberecký Roman Will a vítkovický Patrik Bartošák aktuálně patří mezi nejlepší gólmany extraligy a není divu, že mají mezi všemi brankáři v této sezóně nejvíce odchytaných minut.

Severočeši mají zatím s Vítkovicemi letos zápornou bilanci, i to pro ně bude motivace tento duel vyhrát. Připíší si Tygři proti Rideře důležité body vrátí se zpět na vítěznou vlnu? To se dozvíme od úterních 18:00. Přijďte naše mužstvo v posledním domácím utkání základní části podpořit!

Vítkovice se naposledy představily v Liberci na začátku prosince. Tygři tenkrát ani jednou neinkasovali a připsali si tři body za výhru 4:0.

www.hcbilitygri.cz
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).