reklama

Pohár je jako droga, vyhrajete ho jednou a pak chcete pořád

9. 3. 2019
Ačkoliv Bílí Tygři na Spartě přes slibný úvod nebodovali, získali již popáté prvenství v základní části extraligy! V O2 areně se mezi střelce znovu zapsal také obránce Lukáš Derner, jenž je libereckým rekordmanem v počtu startů. "Každá prohra je nepříjemná, ale může nám do další fáze sezóny pomoct," prozrazuje.
Pohár je jako droga, vyhrajete ho jednou a pak chcete pořád
Foto: www.hcbilitygri.cz

Poslední kolo se výsledkově nevydařilo. Jak zápas na Spartě hodnotíš?
No, hodnotí se mi to těžko. Chtěli jsme tady vyhrát, abychom si zpříjemnili oslavy. Rozhodně to byla dobrá příprava před play-off. Můžeme se podívat na naše chyby a zjistit, proč nám to dneska nevyšlo. My si teď hlavně užijeme to vítězství v základní části. Myslím si, že budeme mít dost času, zanalyzovat si dnešní zápas a pořádně se připravit na vyřazovací boje.

Měli jste možnost sledovat vývoj ostatních zápasů a věděli jste, že Třinec prohrává?
Za sebe musím říct, že jsem to nesledoval. Jsme naučení, abychom šli do všech zápasů naplno a pokaždé chtěli vyhrát! Bohužel se nám to dneska nepovedlo. Jak už jsem říkal, musíme najít příčinu.

I přes prohru jste získali Prezidentský pohár!
Super! Je to jako droga. Vyhrajete to jednou a chcete to už vyhrávat neustále a pořád. Je to fajn vizitka klubu za celoroční práci. Ve Švédsku a ve Finsku si toho strašně cení, někde to je i hodnocené výš než celkový titul, musíte na vysoké úrovni odehrát 52 kol.

 Co říkáš na výkon veterána Jaroslava Hlinky, který vám dnes vstřelil dva góly?
Říkal jsem mu, že je super, že je zpátky ve Spartě. Je vidět, to nezapomněl a góly dávat umí. Popřál jsem mu, ať se ho nadále drží zdraví.

Nemůže ta dnešní porážka být před play-off nějakým způsobem prospěšná? Nemusí vás bolet a ukázala případné nedostatky.
Neřekl bych, že to nebolí. Každá prohra je nepříjemná, my jsme chtěli zvítězit a udělat si před play-off pohodu. Do další fáze sezóny nám to každopádně může pomoct.

"Musíme do play-off vlétnout a jít si za tím"

Do vyřazovacích bojů půjdete v roli jednoho z hlavních favoritů. S kým ji podle tebe sdílíte?
Letos je ta sezóna natolik vyrovnaná, že první mohl prohrát s posledním, výborně hrály právě také ty týmy zespoda. Lidi mohli vidět, že se to prolínalo a výsledky nebyly jednoznačné. Nemůžeme koukat na soupeře. Jestli chceme vyhrát titul, musíme prostě porazit každého. V hlavách chceme mít především naši hru.

Sparta se dneškem dostala do předkola, kam půjde z desátého místa. Je tedy šance, že se znovu potkáte ve čtvrtfinále.
Můžeme na ni narazit. Za ty roky, co jsem play-off hrál, ale vím, že je úplně jedno, koho dostanete. My do toho musíme vlétnout, být srovnaní v hlavách a jít si za tím.

 

www.hcbilitygri.cz
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).