reklama

Play off v ohrožení! Liberec prohrál v Ostravě i Havířově

21. 3. 2017
Moravští soupeři letos Liberci v extralize stolních tenistů vůbec neseděli. To se potvrdilo i ve víkendových zápasech s TJ Ostrava KST a SKST Charvát Baník Havířov, ve kterých Severočeši vyhořeli a odjeli domů pouze s jednou výhrou Jana Valenty. V Ostravě nastoupil Medek, Seibert a Valenta. Čtvrtému týmu tabulky ale nestačili a prohráli 0:4. Přitom kapitán Josef Medek snad nemohl mít k výhře s juniorským reprezentantem Patrikem Klosem blíž.
Play off v ohrožení! Liberec prohrál v Ostravě i Havířově
Foto: Ilustrační foto
Vedl 2:0 na sety a 10:7 na míčky, ale na čestný bod to nestačilo. "Všechno se zlomilo v koncovce třetího setu. Pak Patrik přestal kazit a byl jsem rád za pár bodů. Stejně nastoupil i na Honzu Valentu, se kterým hrál skoro bezchybně," litoval Medek promarněné šance na zdramatizování duelu.

Vyrovnanější souboj měl přijít v neděli v Havířově, kde nastoupil i Radek Košťál. Když po úvodní výhře Čiháka 3:1 nad Seibertem srovnal Jan Valenta (poradil si 3:1 s obranářem Rezetkou), vypadalo to s libereckými nadějemi ještě vesele. Zraněné rameno Radka Košťála ale o výsledku v podstatě rozhodlo. S Michale Benešem neuhrála dvaačtyřicetiletá legenda ani set a musela vystřídat. "Trvá to už téměř 4 měsíce, kdy nemůžu trénovat a hraji zápasy jen se sebezapřením, abych pomohl týmu. Bohužel to ale nejde," přiznal zklamaně Košťál. Po něm navíc ztratil vedení 2:0 na sety s Rezetkou Seibert a v souboji střídajících hráčů vyhrál Karabec nad Medkem a stanovil konečné skóre na 4:1.

Dvě kola před koncem je Liberec stále na osmém místě, posledním postupovém do play off. 1. dubna vyzve doma od 14:00 El Niňo a o den později v 10:00 Kotlářku Praha. Jestli domácí nebudou bodovat, musí spoléhat i na zaváhání Elizzy (bude hrát také s El Niněm a Kotlářkou) a TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz (ti hrají s DTJ Hradec Králové a TTC Ostrava 2016).

Článek ČAST: https://www.ping-pong.cz/kt-praha-prekvapive-porazil-sokol-hradec-kralove/
Tabulka: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=2271&rocnik=2016&oblast=420000


Zlatí Blinka a Waldhauser zazářili na republikových turnajích!

Ze všech dosavadních republikových turnajů mládeže odjížděli liberečtí stolní tenisté s úsměvem a medailemi v kapse. Povedlo se to i v Neratovicích a Vlašimi. Zlato ze čtyřhry mladších žáků patřilo už počtvrté v řadě dvojici Štěpán Waldhauser a Jan Pisár (KST Rakovník), mezi dorostenci premiérově slavil Michal Blinka s Filipem Vybíralem (Havířov). Michal navíc dosáhl i na senzační 3. místo z dvouhry. Bronzově to cinkalo i mezi dívkami zásluhou Moniky Pařízkové.

Veliký výsledek se podařil Blinkovi v sobotu v Neratovicích. V dorostenecké kategorii je přece jen největší konkurence a kvalita, a proto není vůbec snadné obstát mezi hráči ze sportovních středisek, kteří mají často reprezentační zkušenosti a ti nejlepší hrají na úrovni 1. ligy. Však se také Michal, stejně jako Martin Pařízek, který tentokrát ze zdravotních důvodů chyběl, letos pral vůbec s postupem ze skupiny. V polovině sezony ho navíc zužovalo zranění. A snadné to neměl ani tentokrát. Vyrovnaná trojice Koldas (TJ Ostrava), Krameš (Loko Vršovice) a Blinka se ve stejném poměru setů porazila navzájem a musely se počítat míčky. Bilance 100 vyhraných a 102 prohraných byla pro libereckého odchovance šťastná a povedlo se mu o jeden balon postoupit. To ho možná pak nakoplo k životnímu výsledku. Následně si poradil 3:0 s Matějem Fauskem z Elizzy Praha a mezi nejlepší šestnáctkou i s třetí nasazeným Matějem Siwiecem z Havířova, kterého porazil vůbec poprvé. Dlouhodobě se mu nevedlo ani s ostravským Tomášem Martinkem (80 % ve druhé lize mužů), ale i toho přehrál 3:1 na sety. Až v semifinále ho zastavil David Průša z Elizzy Praha. „Na Davida jsem si paradoxně věřil nejvíce. Poslední 3 zápasy jsem s ním vyhrál. Ale dneska hrál výborně,“ dodal Michal po utkání. Bronz ze dvouhry dorostenců je ale historickým výsledkem pro celý Liberecký kraj, když v novodobé historii v této kategorii ještě nikdo ve dvouhře medaili nepřivezl. Ještě lépe si vedl s Vybíralem v deblech. Společně zvládli všech šest svých zápasů včetně pětisetového finále s první nasazenou dvojicí Lapčík – Bárta (SKST Hodonín, Havlíčkův Brod).

Pozadu nezůstal ani mladší žák Štěpán Waldhauser. S Janem Pisárem měli největší boj v semifinále s dvojicí Vítů – Vondráček (TJ Krupka, SKST Baník Most), kdy v páté sadě zvítězili 12:10. Ve finále už ale znovu dominovali 3:0 a vyhráli už 21. čtyřhru v řadě, což je v mládežnických kategoriích naprostý unikát. I ve dvouhře měl našlápnuto vysoko. Po dobrých výkonech ve skupině, ale smolná prohra s Šípem (DDM Kotlářka Praha) 10:12 v pátém setu znamenala konec nadějí už v osmifinále.

Trojici medailistů uzavírá Monika Pařízková. Ta s Evou Pokornou (KST Vyšší Brod) dosáhla na další společnou medaili, tentokrát bronzovou. I ve dvouhře byla blízko. Ve čtvrtfinále si ale neporadila se dvěma „sendviči“ Terezy Bártové (TJ Sokol Hradec Králové). O kategorii výše, tedy mezi staršími žákyněmi, obsadila pěkné dělené 15.-16. místo.
 
Do turnaje kategorie A mezi mladšími žáky ještě zasáhl Viktor Vejvoda, kam se probojoval po vítězství v kat. B v předchozím turnaji. Z vítězství se ale neradoval. Mezi nejmladšími se dostal mezi nejlepších 16 a navázal na svůj standard s předchozích turnajů. Bohuslav Čermák rovněž postoupil ze skupiny a umístil se na 17.-32. místě.

Další hráli turnaj kategorie B. Matěj Vogel po 4 výhrách nestačil až na Matěje Nohejla z SKST Frýdlant. František Pusch hrál obdobně mezi staršími žáky a i poslední náš zástupce Tomáš Holík dokázal alespoň postoupit ze skupiny.
TZ/Martin Protiva, SKST Liberec
cl
18. 1. 2019 14:32 V České Lípě plánují pro letošní rok investice za více než 300 mil.Kč, je to třetina rozpočtu. Největší akcí bude rekonstrukce penzionu pro seniory.
archa
18. 1. 2019 13:04 Odchyt selete na sídlišti patřil loni mezi kuriózní zásahy liberecké záchranné stanice Archa. Jedním z nejvzácnějších léčených jedinců bylo mládě čápa.
krakonoš
18. 1. 2019 10:05 Jednoho z největších sněhových Krakonošů poslední let vytvořil výtvarník Josef Dufek na náměstí v krkonošské Jilemnici. Má skoro 8 metrů a je "nahý".
odtah
18. 1. 2019 07:01 Liberec začne odtahovat auta, jež blokují svoz odpadu či údržbu silnic, hlavně na sídlištích. Řidiče ale budou před odtahem nejprve varovat samolepky.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).