reklama

Medaile pro U16! Tygři porazili Přerov a slaví bronz!

2. 4. 2018
Je to tam! Kategorie U16 vybojovala po parádní sezoně bronzové medaile, když v rozhodujícím duelu závěrečného turnaje přehrála Přerov 6:4. Gratulujeme! Tahle sezona... To byla ze strany kategorie U16 jízda! V základní části Tygři nestačili ve skupině Střed jen na Hradec Králové, který je nakonec přemohl i na závěrečném turnaji. V nadstavbě zase dominovala Plzeň, přičemž se Liberečtí umístili hned za ní.
Medaile pro U16! Tygři porazili Přerov a slaví bronz!
Foto: www.hcbilitygri.cz

Jan Cikhart o medaili:

„Chutná to skvěle, je to úspěch. Byli jsme rádi, že jsme se dostali na závěrečný turnaj a řekli jsme si, že chceme uhrát ještě něco víc. Po prvním duelu to nevypadalo na zlato, ale jsme hrozně rádi, že máme bronz. Všechny zápasy byly velmi vyrovnané.“

V play off naše mužstvo překonalo jak Kladno, tak po velké bitvě i Litvínov. Skvělý ročník Tygři završili i na závěrečném turnaji, kdy si ziskem čtyř bodů ve třech zápasech zajistili bronzové medaile a napsali tak další kapitolu úspěchu libereckého mládežnického hokeje.

Jak se bronz rodil? Bylo jasné, že pokud parta okolo Richarda Loba bude chtít urvat medaile, musí poradit přerovský ZUBR. Plán začal plnit po patnácti minutách hry Jakub Šedivý, který dorazil kotouč za záda hrdiny vyřazovacích bojů Postavy po Cikhartově úniku.

Ve druhé části se s brankami roztrhl pytel, nejprve skóroval produktivní Vojtěch Jiruš, ale Přerovští do konce třetiny stihli srovnat. Trefili se Patrik Kleiner a Jan Fencl.

Po přestávce se opět lépe dařilo soupeři, když se radoval Patrik Tarnoczy a poprvé překlopil misky vah na stranu Zubrů. Svou druhou brankou v zápase vyrovnal Jakub Šedivý, ale ani to k pohodovém konci zápasu nepomohlo.

Bláznivou přestřelku znovu zažehl Daniel Ministr. Vedení Přerovu trvalo něco málo přes minutu, pak totiž Hladík našel v oslabení Jana Cikharta a ten se tentokrát během svého úniku nemýlil. V 56. minutě přišla pro soupeře krušná chvilka, Chytil byl vyloučen na pět minut + do konce utkání a Tygři se nemýlili.

Přesilovku do konce základní hrací doby využili Filip Kovář a Lukáš Nezbeda. Naše mužstvo tak oslavuje zisk bronzových medailí a snad nadobro přerušilo sérii smolných play off akademických celků!


Ohlasy trenérů

Richard Lobo (Liberec)
„Dneska to byl zvláštní zápas. Drama až do konce. Kluky musím pochválit, nezabalili to a jsou za to odměněni. Bronz je taková krásná tečka za touhle parádní sezónou. Možná je trochu škoda že jsem tady neurvali lepší místo, na druhou stranu jsme nemuseli mít žádnou placku, takže odjíždíme spokojeni. Kluky chci pochválit a poděkovat jim za skvělou sezónu i závěrečnou tečku!"
Vladimír Kočara (Přerov)
„Bylo to krásné vyrovnané utkání se špatným koncem pro nás. Za stavu 0:2 jsme se zvedli, pak nastaly z mého pohledu dva klíčové okamžiky. Dali jsme gól na 3:2, bohužel hned při dalším střídání bylo srovnáno. Znovu jsme se dostali do vedení, ale ve vlastní přesilovce nám zůstal za zády hráč a ten opět vyrovnal. Poté přišlo pětiminutové vyloučení a v oslabení jsme inkasovali dvě branky. Mrzí to hodně, byli jsme šest minut od medaile a nemáme nic. Nezbývá mi než pogratulovat Liberci k bronzu."
www.hcbilitygri.cz
andersen
26. 3. 2019 16:56

Do projektu Noc s Andersenem se 2. dubna zapojí KVK v Liberci a její pobočky Kunratická, Vesec a Machnín. Knihovna ve Svijanech akci spojila s vítáním jara. 

zzs
26. 3. 2019 14:32

Nová výjezdová základna ZZS v Rokytnici nad Jizerou se začne stavět v dubnu, nebude-li sníh. Předpokládaná hodnota činí 15.825.002 korun včetně DPH. Hotovo má být v srpnu roku 2020.

 

kraj zastup
26. 3. 2019 14:09 O týden dříve, už 23. dubna, se uskuteční následující jednání krajského zastupitelstva. Jedná se o úterý po velikonočních svátcích. Na březnovém jednání zastupitelů to oznámil hejtman.
gott
26. 3. 2019 11:58 Dvaačtyřicetinásobný vítěz hudební ankety Český slavík má již svou druhou medaili. U příležitosti osmdesátých narozenin Karla Gotta ho na ní Česká mincovna vyobrazila jako malíře.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).