reklama

Marek Zachar: Gól je zásluha celé lajny, tak nám to šlape

5. 4. 2019
Severočeši prožívají opravdu napínavou sérii proti brněnské Kometě, ale tentokrát se jim však nepovedlo navázat na středeční vítězství a v prodloužení Brnu podlehli. Marek Zachar je zatím jeden z nejvýraznějších hráčů semifinále, jelikož již dvakrát asistoval u gólu Lukáše Krenželoka a poté z jeho nahrávky skóroval. "Trénuji to každý den na tréninku, takže jsem si na tu ránu docela věřil," usmívá se.
Marek Zachar: Gól je zásluha celé lajny, tak nám to šlape
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

Co říct k první brance v prvním semifinálovém zápase, kde jsi měl asistenci? Čekal jsi, že bude Lukáš Krenželok na správném místě?
Viděl jsem ho, jak tam jede, tak jsem mu to zkusil dát. Sice to bylo naslepo, ale našel jsem ho, takže zaplať pánbůh.

I ve čtvrtečním utkání jsi byl hlavně v prvních dvou třetinách hodně vidět. Vypadá to, že tvoje rychlost na Brno platí?
Snažím se jít do každého střídání naplno. To, že padne gól, není jen moje zásluha, ale celé lajny. Jsem rád, že nám to takhle šlape.

Ke konci utkání jste víceméně bránili, jelikož jste byli skoro pořád v početní nevýhodě. Co bys k tomu řekl?
Bohužel jsme jim dali hrozné množství přesilovek. Tomu se musíme pro příště vyvarovat a hlavně jít do zápasu s čistou hlavou.

Jak myslíš, že bude probíhat série na brněnském ledě?
Každý zápas je úplně jiný, Brno je kvalitní soupeř a my nesmíme nic podcenit.

Věříš, že jste schopni přivést alespoň jedno vítězství, abyste si vrátili to, co jste tu ztratili?
Určitě věřím, jsme velmi silný tým. Když půjdeme do zápasu s pokorou, máme na to, abychom zvítězili.

Jak si ty osobně užíváš zápasy v play-off? Proběhla nějaká nervozita?
Odmalička byl můj sen hrát za tady v Liberci za áčko, takže si to užívám na sto procent. Nervózní jsem lehce byl, je to moje první play-off za mužskou kategorii. V průběhu zápasu to ale ze mě rychle spadlo.

V zámoří jsi hrál vyřazovací zápasy za juniory. V čem jsou rozdíly? Dá se to vůbec v něčem srovnat?
Odlišnosti jsou ve všem, muži jsou o úroveň výš, na rozdíl od juniorského hokeje je tento silnější a rychlejší.

www.hcbilitygri.cz
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).