reklama

Liberec svou roli favorita potvrdil, Tygři přejeli Piráty 7:2

3. 2. 2019
FOTOGALERIE UVNITŘ: V rámci 42. kola zavítali do Liberce Piráti z Chomutova. Bílí Tygři svou roli favorita potvrdili a vyhráli jednoznačně 7:2. Dvakrát skórovali Jan Ordoš a Tomáš Filippi. Po jednom gólu přidali Marek Kvapil, Jakub Valský a Radan Lenc.
Liberec svou roli favorita potvrdil, Tygři přejeli Piráty 7:2
Foto: www.hcbilitygri.cz

Do zápasu vstoupily oba týmy velmi aktivně. První větší šanci měli hned v první minutě Piráti, když Duda nebezpečně střílel z pravého kruhu, Willův beton byl však připraven. Vzápětí se na druhé straně do samostatného úniku dostal Lenc, jenže forhendovou kličkou na Peterse neuspěl. Pak už se ale Tygři mohli radovat. Jelínek vybruslil zpoza branky, krásnou nahrávkou našel volného Jana Ordoše před brankou, který poslal kotouč do poloprázdné brány - 1:0.

Už v jedenácté minutě ale bylo vyrovnáno. Hanousek ztratil kotouč na modré čáře, zmocnil se ho Lukáš Kovář, na jehož dělovku z levého kruhu Will nestačil - 1:1. Vyrovnaný stav však nevydržel moc dlouho. Po necelých dvou minutách nahodil od modré čáry Marek Kvapil a puk díky skvěle clonícímu Redenbachovi proletěl až do sítě - 2:1. Vzápětí se do přečíslení dostal Krenželok s Ordošem, jenže Peters střelu druhého jmenovaného vyrazil. To však Jana Ordoše nemuselo mrzet, protože těsně před koncem třetiny se dostal do samostatného úniku, kanadského gólmana ve službách Chomutova si položil a kotouč umístil za brankovou čáru - 3:1.

Vstup do prostřední dvacetiminutovky se šelmám povedl na jedničku. Ve 22. minutě se ve skrumáži po pokusu Kvapila nejlépe zorientoval Jakub Valský, jenž protlačil puk až za brankovou čáru - 4:1. Po tomto gólu sáhli chomutovští trenéři k výměně gólmanů, za Peterse nastoupil Pavlát. Ani jemu ale čisté konto nevydrželo moc dlouho, za necelé tři minuty totiž v přesilovce našel Birner úplně volného Radana Lence před brankou, jenž snadno překonal Pavláta - 5:1.

A brankostroj jel dál. V 28. minutě nabruslil Kvapil mezi kruhy, přihrál lépe postavenému Tomáši Filippimu, který z úhlu trefil poloodkrytou síť - 6:1. Vzápětí bylo pod Ještědem ještě veseleji. V přesilovce našel Šmíd na levé straně Birnera, jehož střelu ještě tečoval Tomáš Filippi a bylo to už 7:1. Tygři si ještě do konce druhé třetiny vypracovali několik slibných příležitostí, Pavlát však pokusy Ordoše, Krenželoka a Vlacha pochytal.

V úvodu poslední části hry měli slibnou šanci na snížení Piráti, jenže Will proti dělovce Humla předvedl dobrý zákrok. Následně byl na čtyři minuty za vysoukou hůl vyloučen Jank, Tygři ale prodlouženou přesilovku nevyužili. V polovině třetí dvacetiminutovky se Pirátům povedlo snížit, když Růžička našel v dobré pozici Koblasu, který ještě předal puk Tomáši Svobodovi, jenž už se před prázdnou bránou nemýlil - 7:2.

Poté byl k vidění i boxerský souboj. Proti sobě se postavili Patrik Maier a Bohumil Jank, úspěšnější byl chomutovský obránce, ale ani mladý Tygr se nemusel za nic stydět. Zápas už se pak v klidu dohrával, k vidění sice byly zajímavé střely na obou stranách, brankáři však všechny šance pochytali. Liberečtí si tak připsali další tři body da tabulky a upevnili svou pozici na prvním místě.

www.hcbilitygri.cz
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).