reklama

Kvapil je rád, že góly pomáhá týmu a postavení v tabulce neřeší

3. 11. 2018
Suverénní lídr produktivity hokejové extraligy Marek Kvapil svou trefou v čase 39:41 rozhodl o výhře Liberce nad Chomutovem 2:1, díky které se Bílí Tygři posunuli do čela tabulky. Podle třiatřicetiletého útočníka se Liberec na úspěch proti poslednímu týmu tabulky hodně nadřel. Kvapila to ale při vyrovnanosti soutěže nijak nepřekvapilo.
Kvapil je rád, že góly pomáhá týmu a postavení v tabulce neřeší
Foto: zdroj: www.hcbilitygri.cz

"Čekali jsme velmi těžké a bojovné utkání. Přesně to se také potvrdilo. S Chomutovem je to vždy stejný zápas, urputný boj o každý kousek ledu. My jsme měli dát více branek, hosty však výrazně podržel gólman. Stálo nás to hodně sil a bylo to vydřené vítězství," řekl Kvapil po utkání novinářům.

Díky tříbodovému vítězství se Bílí Tygři vyhoupli do čela extraligy před Spartu a Hradec Králové. Kvapil však postavení svého týmu v tabulce zatím příliš neřeší. "Já jsem o tom popravdě ani nevěděl. Myslím si, že to teď ani není téma, moc to mezi sebou neřešíme. Sezona je ještě velmi dlouhá a je před námi hodně zápasů. My se snažíme jít naplno do každého utkání a bodovat. Samozřejmě víme, že hrajeme nahoře, ale nijak zvlášť jsme to nesledovali ani neprožívali," uvedl mistr světa z roku 2010.

Rodák ze slovenské Ilavy v zápase opět potvrdil, v jaké formě a pohodě se nachází. Krásnou individuální akcí ve 40. minutě vstřelil devátý gól v sezoně. "Řešil jsem to intuitivně. Vždy jdu hráč od hráče a čekám, co udělá a jak zareaguje. Jejich první hráč po mně bezhlavě vyrazil, takže toho jsem objel hned. Ostatní hráči pak stáli pasivně na modré. Myslím si, že udělali chybu v bránění, jinak bych to tak lehce neprojel," mínil.

Byl hlavně rád, že dal v zápase gól. "Měl jsem tam předtím nájezd, tyčku, další velké šance a Peters mě vždy dobře vychytal," podotkl.

Dvojnásobný vítěz Kontinentální ligy bodoval již ve 14. utkání v řadě suverénně vede tabulku produktivity s 26 body. Vládne o deset bodů před bývalým spoluhráčem Michalem Bulířem, který před dvěma týdny odešel do KHL do Magnitogorsku.

"Samozřejmě můžu být zatím spokojen. Jsem rád, že mi to tam padá a boduju. Snažím se plnit to, co se ode mě očekává a zatím se to daří. Hlavní však je, že moje góly a body pomáhají týmu. Zatím šlapeme jako tým, to je pro mě to nejdůležitější," pochvaloval si Kvapil, kterého v roce 2005 draftovala Tampa Bay jako 163. hráče v pořadí.

Přestože v extralize dominuje a předvádí skvělé výkony, pozvánka do reprezentace na turnaj Karjala ho minula. "Já se snažím soustředit na Liberec. Sezona je ještě dlouhá, budou další srazy a stát se může všechno. Úplně to teď neřeším. Je to všechno na trenérech, v dnešní době je takový trend dávat šanci mladším hráčům," uvedl.

"Ty úvodní turnaje jsou na to jako stavěné. Je to ideální příležitost, jak vyzkoušet nové hráče. Já musím hlavně podávat dobré výkony v Liberci, to je pro mě priorita číslo jedna. Třeba pak přijde i pozvánka do reprezentace," prohlásil Kvapil.

Při jeho současné formě se nabízí, že kolem něho začnou kroužit movité zahraniční kluby. Kvapil je však pod Ještědem spokojený a nic mu nechybí. V dohledné době nemá v plánu následovat bývalého parťáka z útoku Bulíře. "Zatím jsem žádný zájem ze zahraničí nezaznamenal a teď určitě nemám v plánu odcházet. Jde to zkrátka mimo mě, snažím se užívat si hokej tady v Liberci. Zatím se nám daří i výsledkově, takže nemám nač si stěžovat," dodal Kvapil.

čtk
lemberk
25. 4. 2019 16:46

Ve svátek 1. 5. zámek Lemberk zpřístupní středověkou věž. Odměnou za výstup na věž je úchvatná vyhlídka po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.00 hodin.

mml
25. 4. 2019 15:31 Jednomyslně, všemi 35 hlasy přítomných, schválilo liberecké zastupitelstvo podporu Olympiádě dětí a mládeže, kterou v červnu pořádá Liberecký kraj s rozpočtem 35 mil.
kuželky
25. 4. 2019 14:54 Turnaj seniorů tří měst v kuželkách o pohár Kontaktu, který se uskuteční v pátek 26. 4. od 9.00 do 15.00 hodin v liberecké Home Credit Aréně. Utkají se Liberec, Jablonec a Frýdlant.
ameriky sychrov
25. 4. 2019 14:02

Setkání amerických automobilových veteránů se 27. dubna opět odehraje na Sychrově. Jde o soutěž elegance – setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Za podívání se platí 50 Kč

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).