reklama

Jablonec v utkání EL přišel v Astaně o bod opět v závěru

9. 11. 2018
Podobně jako v Rennes přišel Jablonec alespoň o bod v závěru utkání i v Astaně. V Kazachstánu odehrál náš tým opět více než vyrovnanou partii, ale prohrál 1:2. Bez zraněného Masopusta a Acosty se museli jablonečtí fotbalisté obejít v Kazachstánu. Kouč Rada vyřešil jejich absenci zařazením Sobola na levou stranu zálohy, v útoku vsadil na Doležala.
Jablonec v utkání EL přišel v Astaně o bod opět v závěru
Foto: www.fkjablonec.cz

Zavřená střecha Astana arény nepropouštěla na umělý trávník sněžení, vyprodáno ale nebylo. V úvodních deseti minutách hned čtyřikrát zastavil akce domácích praporek pomezního signalizující ofsajd. Až po čtvrthodině hry se konečně rozjel festival zakončení, nejdříve se vtipně před vápnem Astany uvolnil kličkou Jovović a donutil brankáře Eriće míč vyrazit. Hned z protiútoku vypustil tvrdý projektil na opačné straně Tomasov a Hrubý jeho ránu stačil vytěsnit na roh. Po něm ale jablonecká obrana chybovala, Zainutdinov prodloužil centr na malé vápno, míč propadl až volnému Hendriquemu a ten už měl poměrně jednoduchou úlohu poslat míč z blízka do odkryté branky – 1:0.

Trenér Rada přesto burcoval své svěřence u postranní čáry, odvrácený balon napálil nad břevno Považanec. Po centru Holeše neumístil svou hlavičku na branku ani Doležal. Domácí diváci se evidentně bavili, arénou obíhala mexická vlna. Náladu jim nezkazila ani pohotová střela Holeše, která rozvlnila jen boční síť. Na Hanouskův nákop za obranu k naší škoda těsně nedosáhl Jovović, míč tak skončil těsně vedle branky Kazachů.

Ve 38. minutě se dostal až před Hrubého Tomasov, jablonecký brankář ale dobře vyběhl a z úhlu stačil jeho střelecký pokus vyrazit na roh. Na opačné straně byl blízko vyrovnání náš tým, Holeš pálil a jeden z obránců tečí srazil míč těsně vedle domácí tyčky! Jablonec se vyrovnání dočkal hned z následného rohového kopu ve 41. minutě, když nekompromisní prudkou hlavou srovnal Lischka, míč si srazil do vlastní sítě ještě bránící Zainutdinov na poločasových 1:1.

Také druhé dějství začalo svižně, Kabananga naštěstí v solidní pozici nezpracoval dobře balon, do střely Henriqueho zase obětavě skočil Holeš. Pak měl ale tutovku náš tým, Trávník v 54. minutě vyslal mezi stopery balon pro Sobola, ten se trochu překvapivě dostal až před brankáře Eriće, jenže k naší smůle v obří šanci rozvlnil jen boční síť! Pak se hra zklidnila a šancí ubylo. Jablonečtí ale dál hrozili, po kombinaci Hübschmana s Trávníkem na pravé straně letěl v 69. minutě do vápna soupeře zajímavý centr, ale Doležalovi chybělo k zakončení hlavou snad jen pár centimetrů. Astaně se od vyrovnání příliš nedařilo a byl to spíše náš Jablonec kdo byl nebezpečnějším týmem. Doležal si hodil balon kolem obránců, pak byl zezadu faulován, ale rozhodčí tasil pro Aničiče jen žlutou kartu. Až v poslední pětiminutovce rozjela Astana velký tlak za mohutného povzbuzování svých fanoušků. Dvě minuty před koncem ale jablonecká obrana kapitulovala, po centru Tomasova se z malého vápna prosadil prudkou střelou pod břevno Postnikov a vystřelil Astaně výhru 2:1. Jablonečtí tak i v druhém venkovním utkání Evropské ligy inkasovali v samém závěru a přišli alespoň o bod.

Převzato z www.fkjablonec.cz
lemberk
25. 4. 2019 16:46

Ve svátek 1. 5. zámek Lemberk zpřístupní středověkou věž. Odměnou za výstup na věž je úchvatná vyhlídka po okolí zámku. Věž bude otevřena po celý den od 9.00 do 16.00 hodin.

mml
25. 4. 2019 15:31 Jednomyslně, všemi 35 hlasy přítomných, schválilo liberecké zastupitelstvo podporu Olympiádě dětí a mládeže, kterou v červnu pořádá Liberecký kraj s rozpočtem 35 mil.
kuželky
25. 4. 2019 14:54 Turnaj seniorů tří měst v kuželkách o pohár Kontaktu, který se uskuteční v pátek 26. 4. od 9.00 do 15.00 hodin v liberecké Home Credit Aréně. Utkají se Liberec, Jablonec a Frýdlant.
ameriky sychrov
25. 4. 2019 14:02

Setkání amerických automobilových veteránů se 27. dubna opět odehraje na Sychrově. Jde o soutěž elegance – setkání fanoušků a členů klubu 1st Veteran US Car Praha. Za podívání se platí 50 Kč

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).