reklama

Do hokejového Liberce míří dvě významné posily - Lenc a Hudáček

1. 5. 2018
Dvě velké posily získali hokejisté Liberce. Dres Bílých Tygrů budou oblékat slovenský forvard Libor Hudáček a Radan Lenc z Mladé Boleslavi. Radan Lenc si poprvé ve své kariéře zahraje extraligu za jiný klub, než je ten mateřský, Libor Hudáček je účastníkem pěti světových šampionátů a majitelem stříbra z Mistrovství světa v roce 2012.
Do hokejového Liberce míří dvě významné posily - Lenc a Hudáček
Ilustrační foto

Útočník Radan Lenc nově oblékne dres Bílých Tygrů

 Radan Lenc si poprvé ve své kariéře zahraje extraligu za jiný klub, než je ten mateřský v rodné Mladé Boleslavi. Šestadvacetiletý útočník s reprezentačními zkušenostmi se totiž dohodnul na novém kontraktu s Bílými Tygry. Libereckému klubu se upsal na 3 roky, tedy do 30. 4. 2021. V extralize má Radan Lenc na svém kontě doposud 251 zápasů, ve kterých nasbíral 112 kanadských bodů. Dalších 10 startů  a 4 body přidal i v českém národním týmu.

 Vyjádření sportovního ředitele Filipa Pešána: „Radan Lenc má podle mého názoru neskutečný charakter a já chci sestavovat mužstvo s charakterem. Je to bojovný typ hráče s velmi dobrým bruslením a také zakončením. Myslím si, že v naší organizaci a v našem systému hry jeho kariéra ještě více rozkvete a do budoucna o něm hodně uslyšíme.“ 

 Profil:

Útočník Radan Lenc začal svou hokejovou kariéru v nedaleké Mladé Boleslavi a prošel všemi mládežnickými kategoriemi Středočechů, v nichž se pravidelně řadil mezi nejčastěji bodující hráče. Svou premiéru mezi dospělými si odbyl v závěru ročníku 2010/11, kdy naskočil do jednoho utkání skupiny o udržení.

Následující rok hrál stále především za juniory a stal se hlavní oporou mužstva, v osmačtyřiceti zápasech si připsal velmi dobrých 65 bodů. V dalších dvou letech už následoval přesun do velkého hokeje. Radan Lenc nejprve sbíral zkušenosti v prvoligových Litoměřicích, několikrát ale dostal příležitost i v jeho mateřském klubu.

Napevno se v kádru Bruslařů usadil v ročníku 2012/13, kdy náš rival působil v nižší soutěži. O sezónu později už se Radan Lenc zařadil mezi opory týmu, v základní části si připsal 32 kanadských bodů a pomohl Středočechům k návratu mezi českou elitu.

 V roce 2016 přišel další milník Radanovi kariéry. Mladý útočník byl reprezentačním trenérem Josefem Jandačem povolán do českého národního týmu, za který stihl v rámci evropských soutěží odehrát osm utkání, v nichž vstřelil dvě branky a na jednu nahrál. Po celou uplynulou sezónu už v Mladé Boleslavi nosil na svém dresu „A“ pro alternativního kapitána, do vyřazovacích bojů se ovšem se svým týmem nepodíval.

 O to se bude pokoušet v následujícím ročníku, tentokrát už ale v jiném týmu. Šestadvacetiletý forvard se totiž rozhodl pro odchod do města pod Ještědem, kde bude nastupovat za Bílé Tygry.

 

 Slovenský reprezentant Libor Hudáček přestupuje do Liberce

 Bílí Tygři získali před novou sezónou výraznou posilu svých ofenzivních řad! Na dvouleté smlouvě se s vedením klubu domluvil slovenský reprezentační útočník Libor Hudáček. Pro účastníka 5 světových šampionátů a majitele stříbra z Mistrovství světa v roce 2012 to bude vůbec první angažmá v české nejvyšší soutěži. 

 Vyjádření sportovního ředitele Filipa Pešána: „Libor Hudáček je velmi kvalitní a zkušený hráč, který zacelí mezeru po odchodu Martina Bakoše nebo Tomáše Filippiho. Je to hodně kreativní centr. Slibuji si od něj zvýšení naší produktivity v zakončení.“ 

 Profil:

Mladší bratr slovenského reprezentačního brankáře Júlia Hudáčka začínal s hokejem v rodné Spišské Nové Vsi, kde v ročníku 2008/09 debutoval mezi dospělými v druhé nejvyšší hokejové soutěži. Okamžitě se zařadil mezi ofenzivní opory týmu a pro další sezonu si ho proto vyhlédl Slovan Bratislava.

 Také v slovenské extralize se rychle rozkoukal. V první sezoně ve Slovanu se dočkal pozvánky do reprezentace do 20 let, s níž si zahrál na mistrovství světa, a rok později zažil Hudáček debut také v seniorské reprezentaci. Následující sezona 2011/12 pro něj byla vůbec nejúspěšnější. Nejen, že se Slovanem získal slovenský titul, ale zároveň si zahrál i na mistrovství světa, z nějž si se slovenským národním týmem odvezl stříbrnou medaili.

 I po přesunu Slovanu Bratislava do Kontinentální hokejové ligy zůstal Libor Hudáček pevným článkem sestavy. Po třech letech v KHL se však rozhodl pro změnu a před ročníkem 2015/16 se stěhoval do švédského Örebrö. Zde odehrál necelé tři sezony, než v závěru ročníku 2017/18 změnil působiště a na pět zápasů se přesunul do Färjestädu.

 V nové sezoně bude tento slovenský reprezentant a pětinásobný účastník světového šampionátu oblékat tygří dres.

 

 

HCBT/Martin Kadlec
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
chřipka
23. 3. 2019 06:13 Za tento týden přibylo v Libereckém kraji šest laboratorně potvrzených případů chřipky. Od začátku letošní chřipkové sezony jich tak je už 252. Převažuje typ A H1N1.
natáčení
22. 3. 2019 13:17 V Liberci se bude v příštím týdnu natáčet dánský seriál z doby II. světové války o korunní princezně Märthy. Omezeno bude parkování před divadlem F. X. Šaldy a hlavní poštou.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).