reklama

Češi i přes nezdar proti Rusku ovládli Beijer Hockey Games

11. 2. 2019
Česká hokejová reprezentace po dlouhých 25 letech opět ovládla švédský podnik Euro Hockey Tour. Na Beijer Hockey Games se představili hned čtyři Tygři, kteří se podíleli na výsledném triumfu. Trenér Miloš Říha si do svého výběru zvolil hned čtyři Tygry. V původní nominaci se nacházeli Marek Kvapil, Radan Lenc, Tomáš Filippi a Michal Birner.
Češi i přes nezdar proti Rusku ovládli Beijer Hockey Games
Foto: www.hcbilitygri.cz
Poslední jmenovaný se sice ze zdravotních důvodů omluvil, stejně tak učinil ovšem také Patrik Bartošák z Vítkovic, kterého tak v národním týmu nahradil Roman Will.

Zatímco Will zůstal ve čtvrtečním souboji se Švédskem pouze na střídačce, zbylé trio se představilo na ledě a Marek Kvapil se hned zapsal do statistik, když ve druhé třetině srovnával na 1:1. I díky němu nakonec český výběr otočil vývoj a zvítězil jednoznačně 5:2. Černou kaňkou duelu bylo zranění Tomáše Filippiho, který musel po zápasu odcestovat zpět do Čech a podle prvních odhadů bude mimo hru dva až tři týdny.

Do sobotního utkání s Finskem již do branky nastoupil Roman Will, který si odbyl reprezentační premiéru. A vedl si skvěle. Hned v první třetině zlikvidoval několik velkých šancí Finska, na jeho vynikající zásahy navíc navázali i jeho spoluhráči z národního týmu a nakonec Finsko porazili 3:1. Will si navíc odnesl cenu pro nejlepšího hráče zápasu.

Vzhledem k tomu, že ve zbylých soubojích nejprve Rusko porazilo po nájezdech Finsko a Švédové následně v základní hrací době vyzráli na Švédy, měli již Češi po dvou hracích dnech jistý triumf v celém turnaji, což se jim povedlo poprvé po dlouhých 25 letech.

Do nedělního souboje s Ruskem tak Česká republika vstupovala s klidem na hokejkách, o celkové prvenství ji již nemohl nikdo připravit. Zohorna sice otevřel skóre, Rusové však ještě v průběhu druhé třetiny otočili a nakonec se radovali z vítězství. Na českém úspěchu to ale nic nezměnilo.

I díky výkonům kvarteta Tygrů si Češi letos po nevydařených turnajích ve Finsku a v Rusku vylepšili renomé. V rámci Euro Hockey Tour už zbývá odehrát pouze Carlson Hockey Games, po nichž již bude následovat vrchol sezony v podobě mistrovství světa. Podaří se některému z Bílých Tygrů vybojovat si místo také v závěrečné nominaci na světový šampionát?

 

 

www.hcbilitygri.cz
ještěd
19. 4. 2019 17:16 TMR Ještěd zakončilo svou 1. ostrou lyžařskou sezonu ve skiareálu Ještěd úspěchem jak v návštěvnosti, tak v počtech provozních dnů. Modernizovaný areál lákal i na otevřené Pláně.
bezděz
19. 4. 2019 17:13 U příležitosti Mezinárodního dne památek vystavuje o víkendu hrad Bezděz unikátní dřevořezby ze 17. století. Mimořádně bude otevřen také ochoz v královské kapli.
nd
19. 4. 2019 17:09 Naivní divadlo v Liberci uvede ve velikonoční sobotu hned dvě pohádky, a to Jak chodil Kuba za Markytou a Tři pradleny. Představení začínají v 10 a 11 hodin.
jehla
19. 4. 2019 12:26 Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci Jehla, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček a 2 kusy inzulínových per.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).