reklama

U nádraží v Liberci večer hořel neobydlený třípatrový dům

6. 3. 2019
AKTUALIZOVÁNO: OBSAHUJE FOTOGALERII: Na místo úterního požáru neobydlené budovy v Liberci dnes zamířili kriminalisté se psem vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření. Oheň dům zničil. Požár byl včera večer ohlášen v 19:57 hodin na tísňovou linku 112. Jednalo se o požár budovy v ulici Nádraží, v místní části Liberec - Rochlice. Dle prvotní informace oznamovatele byl celý dům v plamenech. Operační důstojník na místo ihned vyslal 7 cisteren a automobilový žebřík.
U nádraží v Liberci večer hořel neobydlený třípatrový dům
Foto: HZS LK
Cestu k místu události jednotkám zkomplikovali neukáznění řidiči, kteří parkovali v ulici U Stadionu a neponechali dostatečně široký pruh pro průjezd vozidel.

V současné době je již požár lokalizován a probíhají dohašovací práce i za pomocí výškové techniky.

Jedná se o neobydlený třípodlažní objekt a hasičům komplikují hasební zásah nestabilní konstrukce uvnitř objektu.

Velitel zásahu také zřídil kyvadlovou dopravu vody cisternami.

Aktualizace I:

V úterý, 5. března, krátce před dvacátou hodinou, přijali policisté z Integrovaného operačního střediska v Liberci oznámení o zahoření neobydleného domu.

Na místo požáru v ulici Nádražní v Liberci, byly okamžitě vyslány policejní hlídky. Na místě zasahovali příslušníci Hasičského záchranného sboru, kterým se požár podařilo lokalizovat krátce před jedenadvacátou hodinou. Dohled nad požářištěm a dohašování skrytých ohnisek požáru pak probíhalo do ranních hodin. Na místě nedošlo k evakauci osob.

Za účasti policejních a hasičských vyšetřovatelů, kriminalistických techniků a psovoda se speciálně vycvičeným psem, bude během dnešního dne provedeno ohledání místa činu.

Okolnosti a příčiny zahoření objektu, stejně jako výše škody, jsou v současné době předmětem vyšetřování.

Aktualizace II:
 
Okolnosti a příčiny vzniku požáru v neobývaném domě v ulici Nádražní v Liberci, objasní až vyšetřování, kterého se ujali policisté Územního odboru Liberec. Výše škody, kterou plameny na nemovitosti způsobily, byla odhadnuta na jeden milion korun. 

Právní kvylifikace případu nebyla dosud stanovena, avšak jednou z vyšetřovacích verzí, se kterými policisté pracují, je také úmyslné poškození cizí věci.

HZS LK/Daniel Mlčoch a PČR/Vojtěch Robovský
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).