reklama

Na jizerskohorské silnici v J. Dole oslnilo podzimní slunce řidiče

22. 10. 2018
Řidič, který byl oslněn a manipuloval se sluneční clonou, přejel do protisměru, kde se střetl s protijedoucím vozidlem. V sobotu dopoledne krátce před desátou hodinou se stala dopravní nehoda na silnici třetí třídy v katastru Josefova Dolu. Řidič s vozidlem Škoda Octavia jel ve směru od Josefova Dolu do Maxova, kde manipuloval se sluneční clonou, a přejel do protisměru. Tam se střetl s protijedoucím vozidlem JEEP Cherokee s přívěsným vozíkem.
Na jizerskohorské silnici v J. Dole oslnilo podzimní slunce řidiče
ilustrační foto
Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 74.000,- Kč. Alkohol byl u obou řidičů vyloučen provedenými cechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou věc vyřešili na místě jako dopravní nehodu s projednáním a jejímu viníkovi udělili blokovou pokutu.

Včera večer v devatenáct hodin se stala dopravní nehoda ve Velkých Hamrech. Řidič s vozidlem Škoda Fabia při snaze se rozjet do kopce, manévr nezvládl a popojel dozadu, přičemž narazil do vozu Škoda Kodiaq, jehož řidič ho zrovna objížděl.  U řidiče vozidla Škoda Kodiaq policisté alkohol vyloučili provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Ovšem u řidiče Škody Fabia byl výsledek této zkoušky pozitivní. Policisté v jeho dechu neměřili hodnotu alkoholu 2,21 promile. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené škody činí částku 50.000,- Kč. Policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou, kteří i nadále veškeré okolnosti této události šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Včera policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 64letému muži podezření ze spáchání trestného  činu krádeže, kterého se včera večer dopustil v prodejně Albert v ulici Na Vršku v Jablonci nad Nisou. Podezřelý tam v té době odcizil čtyři balení krůtího masa v celkové hodnotě 584,- Kč, které si vložil pod bundu a takto prošel prostorem přes pokladny, aniž by zboží zaplatil. Tam byl přistižen pracovníkem ostrahy prodejny. Muž se uvedeného činu dopustil i přesto, že byl v uplynulých třech letech za takový skutek pravomocně odsouzen rozsudkem Okresního soudu v Liberci. Vzhledem k této skutečnosti mu tak nyní za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Včera v noci krátce před třetí hodinou dosud neznámý pachatel vlezl otevřeným oknem do bytu v prvním nadzemním podlaží panelového domu v ulici Lípová v Jablonci nad Nisou. V tomto bytě ukradl věci v hodnotě za téměř patnáct tisíc korun – kazetu s mincemi a jejich certifikáty, batoh, ledvinku, pánské oblečení, peněženku s doklady, finanční hotovostí a platební kartou. Při tom byl ovšem přistižen majitelem bytu, který v jedné z místností spal a probudil se. Pachatel z místa činu i s věcmi utekl. Celý případ nyní šetří policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou, kteří již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jejich spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky.
PČR/Dagmar Sochorová
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).