reklama

Kuřivo z Polska vezl rodině, bylo chybou, že nemělo kolky

11. 2. 2019
Liberečtí kriminalisté zahájili v uplynulých dnech trestní stíhání 36letého muže z Jihomoravského kraje pro přečin "porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží". Muž se vydal počátkem prosince loňskéhé roku do sousedního Polska, kde na tržišti nakoupil 35 kartonů ciagaret a 9 kg řezaného tabáku. Další 4 krabičky cigaret dostal zřejmě od trhovce navíc jako odměnu. Za zboží zaplatil 18 tisíc korun. Tabákové výrobky si nakoupil pro svoji potřebu a pro svou rodinu.
Kuřivo z Polska vezl rodině, bylo chybou, že nemělo kolky
Ilustrační foto
V ranních hodinách přejel v osobním vozidle Renault hraniční přechod v Hrádku nad Nisou z Poslské republiky do Česka. Veškeré cigarety i řezaný tabák byly bez tabákových nálepek České republiky, jejichž používání upravuje Vyhláška Ministerstva financí. Řidiče kontrolovala hlídka Celní správy, přičemž množství, které řidič převážel, výrazně převyšovalo množství povolené k dovozu pro osobní spotřebu. Tabákové zboží hlídka zajistia. Dle vyjádření Celního úřadu celková výše spotřební daně z tabákových výrobků, které u řidiče zajistili, je bezmála 39 tisíc korun. O tuto částku by muž připravil stát. V případě pravomocného odsouzení hrozí muži nyní až tříletý trest odnětí svobody.


Do stavební buňky šel krást z nouze, lup hned vydal policii

26. ledna 2019 se 26letý muž z Liberecka vloupal do stavební buňky v Chrastavě, kde odcizil stavební nářadí. Majiteli způsobil škodu přes 10 tisíc korun. Chrastavským policistům se podařilo objasnit případ vloupání do stavební buňky, který se stal na konci ledna tohoto roku v Chrastavě. Šetřením případu  zjistili, že krádež má na svědomí 26letý muž z Liberecka. 

Muž se vydal 26. ledna 2019 ve večerních hodinách na oplocený pozemek v ulici Liberecká v Chrastavě. Poté, co poškodil pletivový plot, vloupal se do zahradního domku a následně do stavební buňky. Ze stavení buňky si odnesl různé stavební nářadí, dále také pilu na dřevo, rýč nebo čtyřicetimetrový prodlužovací kabel. Majiteli tak způsobil škodu za více jak 10 tisíc korun. 

Poté, co podezřelý z krádeže skončil na policejní služebně, zjistil na základě předložených důkazů, že nemá cenu policistům nijak zapírat. Ke krádeži se přiznal a jak jim sdělil, vše udělal z nedostatku peněz. Muž je v současné době nezaměstnaný, potřeboval peníze na živobytí. Věci, které odcizil, zpět policistům vydal a ti je mohli vrátit zpět majiteli. 

Policisté 26letému muži sdělili ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření ze spáchání přečinu "krádeže" a "poškození cizí věci", za které mu nyní hrozí až dvouleté vězení.


V marketu ukradl sadu vysílačů, je za mřížemi

Minulý týden policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě ve zkráceném přípravném řízení vedeném do 24 hodin sdělili 25letému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil ve čtvrtek 7. února. Tehdy krátce po polední v prodejně LIDL v Tanvaldě ukradl sadu vysílačů v hodnotě 899,- Kč, kterou pronesl prostorem pokladen bez zaplacení, přičemž byl přistižen pracovníkem ostrahy prodejny. Mladý muž se uvedeného jednání dopustil i přesto, že byl za takový čin na konci loňského roku potrestán rozsudkem Okresního soudu v Jablonci nad Nisou. Navíc soudce z jabloneckého soudu už v pátek rozhodl o tom, že podezřelý bude umístěn do Vazební věznice v Liberci, kam ho odpoledne ve čtrnáct hodin policisté eskortovali. Za spáchání uvedeného trestného činu mu tak nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.
mluvčí PČR
hospic
24. 4. 2019 20:34 Liberečtí zastupitelé mají rozhodnout o poskytnutí dotace ve výši 479 425 Kč pro Hospic sv. Zdislavy. Peníze půjdou na úhradu části nákladů vzniklých při provozu lůžkového hospice v roce 2019.
tramvaj
24. 4. 2019 19:04 DPMLJ zahájila výluku na tramvajové trati z centra Liberce do Lidových sadů. Až do 31. května zde budou jezdit autobusy. Trať se významnější opravy dočkala naposledy roku 1992.
kozy
24. 4. 2019 17:39 Kozí a ovčí farma Josefa Pulíčka v Pěnčíně musela kvůli suchu už loni na podzim zredukovat stádo. Stavy chovatelé snížili o 100 koz a stejný počet ovcí, protože by pro ně neměli krmení.
silnice LK
24. 4. 2019 13:55

Kraj měl získat od Státního fondu dopravní infrastruktury dotaci na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ve výši cca 80 milionů. Oproti původnímu slibu ale kraje získají o polovinu méně prostředků.

reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).