reklama

Borec najel u benzínky do řidiče, kterého předtím dvakrát ohrozil

14. 2. 2018
Lékařské ošetření musel vyhledat řidič mercedesu, kterého měl zranit šofér fiatu. V neděli kolem 15. hodiny ohrozil řidiče mercedesu projíždějícího po hlavní komunikaci v obci Svor šofér fiatu, který mu do jízdní dráhy vjel z vedlejší silnice. Jen díky tomu, že oznamovatel prudce sešlápl brzdu, nedošlo k jejich střetu. Potom obě vozidla pokračovala v jízdě ve směru k silnici 1/13. Zatímco se řidič mercedesu zařadil do odbočovacího pruhu ve směru na Cvikov, druhý šofér odbočoval na Nový Bor.
Borec najel u benzínky do řidiče, kterého předtím dvakrát ohrozil
ilustrační foto
Potom si to ale šofér fiatu rozmyslel a zařadil se těsně před jedoucí mercedes takovým způsobem, že ho znovu donutil prudce brzdit. Navíc měl ještě na oznamovatele neslušně gestikulovat  zdviženým prstem.

Oba řidiči se znovu setkali na blízké benzinové čerpací stanici, kde řidič mercedesu žádal druhého o vysvětlení jeho chování. Ten se mu měl ale vysmát, a když už od něj oznamovatel odcházel, měl za jeho zády začít tůrovat své auto. Na to se řidič mercedesu otočil a v té chvíli se proti němu údajně šofér fiatu rozjel na nazazil do něj. Přitom mu měl způsobit poranění na noze, se kterým později vyhledal lékařské vyšetření. Lékař mu doporučil nosit minimálně dva týdny ortézu a poraněnou nohu po stejnou dobu nezatěžovat chůzí, takže je teď odkázán na berle. Policisté obvodního oddělení ve Cvikově se incidentem na základě přijatého trestního oznámení zabývají a zahájili již úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví. Za to hrozí podezřelému řidiči v případě prokázání viny až tříletý trest odnětí svobody.

Večer dvacet minut po osmé hodině se v centru Jablonce nad Nisou v ulici Mostecká stala dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Audi A4 jel po ulici Podhorská ve směru ke křižovatce s ulicí Mostecká. V prostoru této křižovatky chtěl odbočit doprava k ulici 5. května, přičemž ovšem vlivem nepřiměřené rychlosti dostal smyk, který se snažil vyrovnat, přejel vlevo mimo vozovku a narazil pravým bokem vozidla na roh ocelového zábradlí u mostu. Při nehodě utrpěla spolujezdkyně v havarovaném vozidle lehké zranění, se kterým byla z místa události převezena posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na ošetření do jablonecké nemocnice. Alkohol byl u řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou, která měla negativní výsledek. Předběžná výše způsobené škody činí částku 33.000,- Kč.

Ceny pohonných hmot v poslední době stále neklesly, a tak jsou mezi námi bohužel lidé, kteří si je hodlají obstarat i jiným způsobem, než aby za ně příliš platili. Škodu za bezmála 65 tisíc korun způsobil neznámý pachatel v areálu soukromé firmy v Liberci, ulici Doubská. Zde v době od 24. ledna do 9. února letošního roku odstranil u celkem sedmi zaparkovaných nákladních vozidel víka nádrží a následně z nich odčerpal přibližně 2400 litrů motorové nafty. Případem se nyní zabývají policisté z obvodního oddělení Liberec - Vesec, kteří již v dané věci zahájili šetření k přečinu krádeže a po pachateli nyní pátrají. Nyní budou provádět operativní šetření vedoucí k objasnění případu. V případě, že se jim podaří případ zjistit, kdo má krádež na svědomí, hrozí pachateli vzhledem ke způsobené škodě trest odnětí svobody od jednoho do pěti let.

Zajímavou výmluvu si našel 44letý řidič, kterého si všimla v sobotu 10. února 2018 krátce před třetí hodinou ráno na náměstí v Turnově policejní hlídka. Řidič na sebe upozornil špatně dovřenými dveřmi. Během kontroly podrobili policisté řidiče orientační dechové zkoušce na alkohol, která byla pozitivní. Naměřená hodnota činila téměř 1,5 promile. Řidič zároveň policistům nepředložil žádné osobní doklady, ani doklady potřebné k řízení motorových vozidel. Jako důvod, proč usedl za volant opilý, uvedl policistům, že se mu udělalo špatně a měl namířeno do nemocnice. Muž zároveň hlídce přiznal, že v daný večer byl na plese, kde pil pivo.

Turnovští policisté tak zakázali muži další jízdu a skončil na jejich policejní služebně. Zde muži sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu "ohrožení pod vlivem návykové látky", za který mu nyní hrozí až jednoletý trest odnětí svobody.

mluvčí PČR
tibet
21. 2. 2019 17:05 Jablonec nad Nisou po třech letech znovu vyvěsí vlajku pro Tibet. V Libereckém kraji se zatím ke kampani kromě kraje připojilo 39 měst a obcí.
jablonec
21. 2. 2019 16:05 Jablonec nad Nisou plánuje letos rekordní výdaje 1,26 miliardy Kč, příjmy budou o 270 milionů nižší. Do investic letos půjde více než 370 mil. Kč.
fotbal
21. 2. 2019 14:03 Fotbalisty Liberce posílili krátce před koncem přestupního období šestadvacetiletý brankář Milan Knobloch a o čtyři roky mladší útočník Ju Kang-hjon.
top
21. 2. 2019 11:05 TOP 09 v Libereckém kraji zvolila nové vedení. Krajským předsedou je Martin Chroust, v čele organizace vystřídal válečného veterána Františka Gábora.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).