reklama

V knihovně se bude soutěžit o nejlepšího čtenáře roku

1. 3. 2019
Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlašuje v letošním roce jubilejní desátý ročník celostátní kampaně Březen měsíc čtenářů. Krajská vědecká knihovna v Liberci, stejně jako mnoho jiných českých knihoven napříč celou zemí, se jako každoročně k této akci připojuje a přináší veřejnosti mnoho zajímavých pořadů a aktivit.
V knihovně se bude soutěžit o nejlepšího čtenáře roku
Ilustrační foto

V měsíci březnu bude vyhlášen vítěz soutěže o nejlepšího čtenáře roku, tzv. Mistra četby. Na setkání 14. března vybereme a oceníme vítěze místního kola soutěže a v sobotu 23. 3. se pak uskuteční krajské kolo, z něhož vzejde kandidát, který bude jako Mistr četby reprezentovat náš kraj v celostátním kole soutěže.

„Nejpilnějšími čtenáři obecně jsou ženy. Jistě se ale najdou i muži, kteří rádi a hodně čtou – nejen beletrii, ale i literaturu faktu. Aby knihovny vzbudily větší zájem o čtení i u mužů, vyhlašují letos právě Mistra četby – muže,“ říká Blanka Konvalinková, ředitelka liberecké knihovny.

Ve Studijní knihovně bude možnost prohlédnout si výstavu dvou nových významných knižních darů. U prvního z nich se jedná o novou publikaci švédské historičky a bohemistky českého původu PhDr. Blanky Karlsson Komenský a Finspongský rukopis, ve které autorka navazuje na svou dřívější knihu Finspongský rukopis Jana Amose Komenského z roku 2000. Prezentací tohoto díla bychom rádi připomněli březnové výročí úmrtí J. A. Komenského. U druhého vystavovaného díla se jedná o reprezentativní obrazovou publikaci 25 let Benefičních koncertů pro Grabštejn.

 

Program BMČ 2019                 

V sobotu 2. 3. v 10 hod. potěšíme naše nejmenší návštěvníky další oblíbenou sobotní dopolední pohádkou. Tentokrát to bude představení V jednom lese, v jednom domku, ve kterém sepředstaví Ruda Hancvencl z Jablonce n/N.

 V úterý 12. 3. čtenářům u příležitosti blížícího se Světového dne poezie nabídneme večer nazvaný Jen tak Mimochodem…,v němž svou knihu básní představí Monika Kozáková Pospíšilová a Marek Sekyra.

 V pondělí 18. 3. odpoledne od 14 do 18 hodin otevřeme ve vstupních prostorách knihovny prodejní burzu knih.  

V sobotu 23. 3. zveme všechny milovníky společenských a deskových her na Velké herní dopoledne. Od 9 do 11 hod. Vám zástupci firmy Mindok představí vybrané hry ze své produkce a následně od 11 do 13 hod. se budete moci zúčastnit velkého turnaje ve hře Kingdomino. Fanoušci šachů si také budou moci vyzkoušet hru na velké šachovnici, která bude k dispozici na zemi.

V úterý 26. 3. dopoledne otevřeme ve vstupních prostorách opět Živou knihovnu. V připravené kartotéce si budete moci vybrat z nabízených „knih“, resp. pozvaných osobností, jednu, jejíž příběhy se Vám pak otevřou ve vzájemném rozhovoru. Přijďte si „vypůjčit“ živou knihu a čtením jejích příběhů odbourávat své předsudky! 

V ten samý den, úterý 26. 3., se opět rozpoutá noční dobrodružství po všech veřejných i neveřejných prostorách naší budovy a děti mohou vyrazit S baterkou do knihovny. Začínáme ve 20 hod.  

Od 26. do 30. 3. si u nás opět můžete dát Rande s knihou (naslepo), a to nejen dospělí, ale i dětští čtenáři, tentokrát na téma cestování.

Březnový program tradičně uzavře celosvětová Noc s Andersenem, při které skupina dětí prožije během přespávání v knihovně noc plnou krásných zážitků s literaturou. Koná se v pátek 29. 3. v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách Kunratická, Vesec a Machnín.

 

TZ KVK/Kateřina Šidlofová
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).