reklama

Největší veletrh vzdělávání a práce je v plném proudu

11. 10. 2018
V liberecké Home Credit Areně dnes ráno začal veletrh EDUCA MYJOB LIBEREC. Koná se od čtvrtka 11. října až do soboty 13. října, vstup na celou akci je zdarma. Největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu se letos koná už po dvanácté. Účastní se ho přes 60 škol a více jak 60 firem z Liberce a okolí, které se prezentují u svých stánků.
Největší veletrh vzdělávání a práce je v plném proudu
Foto: od autorky TZ

Oficiálního zahájení se zúčastnili představitelé pořadatelů a návštěvníky čekalo také překvapení v podobě roztančení Home Credit Areny.

 Educa odstartovala už v 9 hodin ráno, kdy se otevřely brány Home Credit Areny a k vystavovatelům se dostali první návštěvníci hlavně z řad studentů, kteří sem přijeli v rámci školních exkurzí se svými třídami. Veletrh je ale i o pracovních příležitostech, proto v odpoledních hodinách očekáváme další návštěvníky coby potenciální zájemce o práci.

Letošnímu ročníku udělili záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta, ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková a statutární město Liberec. Organizátory akce jsou Úřad práce v Liberci, Liberecký kraj a společnost S group SPORT FACILITY MANAGEMENT.

 Home Credit Arena se roztančila

Jako překvapení pro návštěvníky si pořadatelé připravili roztančení arény ve spolupráci s tanečním studiem A-STYL Liberec. Jednalo se o takzvaný flash mobe. Tanečníci se v civilním oblečení vmísili do davu mezi návštěvníky, od kterých byli k nerozeznání. S hudbou pak začali tančit, postupně se přidávali další, a nakonec se podařilo rozhýbat a roztančit celou Home Credit Arenu společně s návštěvníky veletrhu. Pro všechny to byl skvělý zážitek.

 Bohatý doprovodný program

Skvělý bude i doprovodný program, který je připraven pro návštěvníky po celou dobu veletrhu. Vidět mohou například speciálního hosta zpěvačku a herečku Marianu Prachařovou, spoustu tanečních vystoupení, slavnostní vyhlášení kategorie TOP škola a TOP firma, kde ocenění získají trofeje zhotovené firmou Lasvit.

 Čím je veletrh unikátní?

Díky veletrhu Educa se na jednom místě sejdou školy a firmy z regionu, a vzniká tak prostor pro velmi potřebný dialog. Instituce si navzájem mohou sdělit, co zaměstnavatelé očekávají od čerstvých absolventů, aby školy studenty lépe připravily na praxi a naopak – společnosti se dozvědí přímo od škol, co absolventi aktuálně hledají. Celé propojení těchto dvou světů dává obrovský smysl i samotným studentům základních nebo středních škol, pro které je určen. Ti, kteří veletrh navštíví, mohou vidět nejen, co je čeká na škole, ale také mají možnost zjistit, jaké bude jejich budoucí uplatnění v zaměstnání.

 Harmonogram veletrhu

 Čtvrtek 11. října: do 18 hod.

Pátek 12. října: 9–18 hod.

Sobota 13. října: 9–13 hod.

Škola doporučená zaměstnavateli zná vítěze

 Letošními výherci jsou Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci, Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a Střední průmyslová škola Česká Lípa.

 Klub zaměstnavatelů za pomoci hlasování personalistů oceňuje každoročně střední školy v kraji a také fakulty vysokých škol na celostátní úrovni. Ve spolupráci s EDUCA MYJOB LIBEREC 2018 organizátoři letos zveřejnili 10 nejlepších škol doporučených zaměstnavateli v Libereckém kraji. Vyhlášení vítězů proběhlo na ploše Home Credit Areny v rámci veletrhu práce a vzdělávání EDUCA MYJOB LIBEREC ve čtvrtek 11. října dopoledne.

 EDUCA MYJOB LIBEREC 2018 je největším veletrhem vzdělávání a pracovních příležitostí v kraji. Letošní ročník je již dvanáctý v pořadí. Úkolem Educy je propojovat studenty se školami, firmy s potenciálními zaměstnanci, ale také studenty se svými budoucími zaměstnavateli – studentům to poskytuje lepší přehled o jejich budoucím uplatnění, a tím se zvyšuje šance, že jim jejich studium bude dávat větší smysl.

 Už známe vítěze

Na třetím místě se umístila Střední průmyslová škola Česká Lípa, na druhém pak Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou a loňské první místo letos obhájila Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická v Liberci. Ocenění přebrali na podiu ředitelé škol od ředitele Klubu zaměstnavatelů Pavla Huláka. Celostátními hlavními partnery jsou společnosti Škoda Auto, ManpowerGroup a Sodexo. Regionálním partnerem pro Liberecký kraj se letos stala společnost Magna Exteriors, jejíž zástupkyně Petra Bilikova se ceremoniálu zúčastnila také a popřála vítězům.

 Poděkování

Ředitel vítězné školy SPŠSE Ing. Jaroslav Semerád poděkoval za ocenění: „Už pravidelně se naše škola umisťuje na předních příčkách této soutěže a moc si toho vážíme. Věříme, že je to především tím, že je naše škola jednou z nejnáročnějších a právě to zaměstnavatelé oceňují, protože se na námi připravené absolventu mohou spolehnout. Také je to i díky podpoře ze strany kraje, který nás zařadil mezi centra odborného vzdělávání, a to nám umožnilo rozšířit vybavení školy pro nové obory.“

 Ředitel Klubu zaměstnavatelů, který soutěž pátým rokem organizuje, Pavel Hulák, doplňuje: „V tomto regionu stihla odevzdat hlas třicítka místních zaměstnavatelů, včetně těch nejvýznamnějších jako Bentleler, DENSO, Diamo, Drylock, Festool, Lasvit, Magna Exteriors, Preciosa – Lustry, ZF – TRW Automotive a další. Pečeť kvality od takto významných společností využijí školy v podpoře zájmu žáků o studium, nejen během veletrhu EDUCA MYJOB. Pozornost firem věnovaná oceněným školám je kromě jiného potvrzením, že by jejich absolventi měli snáze získat dobré zaměstnání.“

 Mezi 10 nejlepšími byly školy:

Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Liberec, Jeronýmova 425/27, příspěvková organizace

- Gymnázium, Česká Lípa, Žitavská 2969, příspěvková organizace

- Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Česká Lípa, 28.října 2707, příspěvková organizace

- Střední průmyslová škola, Česká Lípa, Havlíčkova 426, příspěvková organizace

- Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola, Liberec 1, Masarykova 3, příspěvková organizace

- Střední průmyslová škola technická Jablonec nad Nisou, Belgická 4852, příspěvková organizace

- Střední škola a mateřská škola, Liberec, Na Bojišti 15, příspěvková organizace

- Střední škola designu interiéru Kateřinky  Liberec, s. r. o.

- Střední škola strojní, stavební a dopravní, Liberec II, Truhlářská 360/3, příspěvková organizace

- Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Kamenický Šenov, příspěvková organizace

 V letošním ročníku se do hlasování zapojilo již rekordních 350 firem v rámci ČR.

 

TZ/Zuzana Pětníková
permice
19. 5. 2019 19:42
V pondělí 20. května v 7:00 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na extraligový ročník 2019/2020. Pro novou sezónu přicházejí Bílí Tygři s mnoha novinkami.
 
modus
19. 5. 2019 18:30 Vlastní vývoj a vysoká kvalita je pro českolipského výrobce svítidel MODUS cestou, jak lze porazit čínskou konkurenci zejména u stále populárnějších LED svítidel.
alexandrovci
19. 5. 2019 18:06 Slavný ruský armádní soubor ALEXANDROVCI vystoupí na 17 exkluzivních koncertech v ČR. V pondělí 20. května v 19:00 se představí v Home Credit Areně v Liberci.
knihovna
19. 5. 2019 17:49 V pondělí 20. 5. navštíví libereckou knihovnu právnička a spisovatelka Karolina Francová, autorka libereckých fantasy-románů. Své knihy představí v pořadu Purpurová noc v Liberci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).