reklama

Na repertoár divadla v Liberci přibude 14 nových představení

1. 1. 2018
Původní inscenace i klasická díla nabídne v roce 2018 liberecké divadlo F.X. Šaldy. Herci činohry, opery a baletu nastudují 14 nových představení. ČTK o tom za divadlo informovala Iva Špačková. Do repertoáru přibude původní dílo věnované Liberci, muzikál, operní verze Popelky, baletní zpracování Malého prince či Vánoční koleda.
Na repertoár divadla v Liberci přibude 14 nových představení
Foto: Artur Irma

První novinkou v příštím roce bude komediálně laděný muzikál Ženy na pokraji nervového zhroucení, který po čtyřech letech nahradí jiný úspěšný muzikál - Monthy Python´s Spamalot. Hudbu k inscenaci inspirované příběhem milostných dobrodružství několika španělských žen složil David Yazbek.

Pro rodiny s dětmi je určený Malý princ na motivy známé knihy francouzského spisovatele Antoina de Saint-Exupéryho. V repertoáru baletu bude inscenace od února příštího roku a na jaře přibude ještě hudebně-taneční mystérium (S)Tvoření. Choreografka Alena Pešková pro něj našla inspiraci ve východní filozofií a taoistických textech.

Opera si první novinku chystá na březen, kdy uvede Bohému Giacoma Pucciniho, která patří k nejhranějším operám. Novinkami budou i opereta Johanna Strausse Noc v Benátkách a opera Gioachina Rossiniho La cenerentola známá také pod názvem Popelka.

Činohra se dubnovým představením Konec starých časů vrátí k událostem února 1948. Vybrala si k tomu satirický román Jaroslava Žáka. Kniha na dění té doby nabízí nezvyklý pohled. "Je psaná z pohledu člověka, který neví, jak to dopadne," uvedl vedoucí činohry Šimon Dominik.

Světovou premiéru bude mít v červnu hra Žijeme? od mladé slovenské autorky Lenky Čepkové, která byla oceněná v mezinárodní soutěži v Norimberku. Hra je mozaikou příběhu lidí, kteří se míjejí a nerozumí si. Chybět nemůže ani klasika, tentokrát to bude hra Úklady a láska, kterou v 18. století napsal Friedrich Schiller.

Kabaretní představení věnované Liberci, jeho architektuře a osobnostem 60. let 20. století se na repertoáru objeví na podzim. Inscenace Sialská trojčata je dílem Radovana Lipuse, Milana Šotka a Davida Vávry. Především pobavit by mělo další nové představení činohry, bláznivá komedie Klíčovou dírkou od Joea Ortona. Činohra nabídne i vážnější téma. Hra Mikve izraelské dramatičky Hadar Galronové se věnuje postavení žen ve společnosti.

Balet bude od listopadu lákat na Dickensovu Vánoční koledu, jež by po šesti úspěšných sezonách měla nahradit Louskáčka. Hudbu k představení zkomponuje skladatel a herec Jan Matásek. Netradiční bude spojení dvou jednoaktových oper, které se na repertoáru českých divadel objevují jen zřídka. V prosincové premiéře během jednoho večera zazní opera Francesca da Rimini od Sergeja Rachmaninova a Il prigioniero, kterou napsal Luigi Dallapiccola.

čtk
voda
22. 10. 2018 17:05 Severočeská vodárenská společnost investuje do posílení zásobování vodou v Koberovech a Železném Brodě na Jablonecku. Práce mají skončit ještě letos.
slavia
22. 10. 2018 15:05 Vedení fotbalového Liberce podalo protest proti verdiktům rozhodčích v čele s Radkem Příhodou při dvou situacích nedělního zápasu se Slavií.
vražda
22. 10. 2018 13:08 Za vraždu prodavačky ve Vratislavicíchi soud potrestal čtyřicetiletého muže 18 lety vězení.Zasadil jí 14 ran nožem, původně tvrdil, že je druhá oběť přepadení.
volby
22. 10. 2018 10:01 Soud v Liberci se bude nakonec zabývat 15 stížnostmi v souvislosti s komunálními volbami. V pátek odpoledne přišla ještě jedna a týká se Jablonce..
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
říjen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).