reklama

Motorkářův průvodce po okolí Liberce a Žitavy je hitem sezóny

12. 4. 2019
Odborná porota IV. soutěžní přehlídky turisticko-propagačních materiálů TOURIST PROPAG 2019 pořádané v rámci veletrhu Regionu České republiky na Výstavišti v Lysé nad Labem ve čtvrtek 11. dubna vyhlásila vítěze. Statutární město Liberec získalo ocenění ve dvou kategoriích. V kategorii turistický průvodce obsadilo město Liberec první místo. Motorkářův průvodce po okolí Liberce a Žitavy se stal hitem letošní sezóny.
Motorkářův průvodce po okolí Liberce a Žitavy je hitem sezóny
ilustrační foto

Městské informační centrum Liberec průvodce vydalo ve spolupráci s partnerským městem Žitava. Průvodce mapuje 10 nejzajímavějších tras po Libereckém kraji, přičemž každá začíná a končí v Liberci, a obsahuje také 10 tras po okolí partnerské Žitavy. Vydání brožury bylo součástí česko-německého projektu, který byl spolufinancován Evropskou unií.

 Město Liberec dále slavilo úspěch v kategorii tištěné propagační letáky určené pro děti nebo rodiče, ve které za Putování s rytířem Rolandem po Liberci a Žitavě, získalo druhé místo. Brožurka pro děti je unikátní v tom, že ji tvořily děti z obou partnerských měst. Mimo texty, jejichž autory jsou právě děti, brožurka obsahuje i jejich osobní doporučení, všetečné úkoly rytíře Rolanda a sadu úkolů pro radost. Za splnění všetečných úkolů rytíře Rolanda děti získají v Městském informačním centu v Liberci a v informačním centru v Žitavě odměnu. Stejně jako motoprůvodce, bylo i Putování s rytířem Rolandem po Liberci a Žitavě spolufinancováno Evropskou unií.

 „Dlouhodobě vím, že prezentace a propagace cestovního ruchu v Liberci je na špičkové úrovni a děkuji pracovníkům svého odboru za skvělou práci. Řada lidí přitom ještě neumí úplně docenit, jaké mimo jiné i ekonomické přínosy do místní ekonomiky může cestovní ruch ve spojení třeba s kulturními atraktivitami či filmovým průmyslem mít. Nesmíme se bát v tomto směru podporovat různé nástroje, vždycky se nám to v rámci území města vrátí zpátky vrchovatě,“ komentuje výborné výsledky náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

 „Z ocenění máme velkou radost. Je to pro nás zpráva, že úsilí a čas, který jsme oběma projektům věnovali, je na nich vidět. Pozitivní ohlasy z řad veřejnosti jsme již zaznamenali a jsme rádi, že i odborná porota ohodnotila tyto dvě publikace na takto vysokých místech. Celkem se sešlo v 15 kategoriích asi 200 různých materiálů z celé České republiky. Je to pro nás opravdu skvělá zpětná vazba a velice si obou ocenění vážíme,“ říká vedoucí oddělení městské informační centrum Pavlína Sacherová.

MML/Jana Kodymová
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).