reklama

Krása českého skla "made in Lasvit" se dočkala ocenění

19. 4. 2019
Návštěvníky výstaviště Fiera Rho v Miláně čekalo „osvícení“ v podobě expozice Teorie světla nachystané společností LASVIT. Česká designová a sklářská společnost koncipovala stánek v duchu objevování světla ve stínu. Pod obřími zlatými stínítky byly schované čtyři unikátní světlené instalace představující čtyři klíčové aspekty formující světlo - odraz, spektrum, příroda a vnímání samo o sobě.
Krása českého skla "made in Lasvit" se dočkala ocenění
Prezentace Lasvit

V menších stínítkách pak byly ukryté novinky designových svítidel vyráběných v kolekcích.

„Misí LASVITu je inspirovat krásou skla svět a každý ročník Salone del Mobile je dalším krokem na této naší cestě. Jsme milovníci světla, ostatně i název společnosti je spojením slov LÁska a SVIT. Letos jsme tak chtěli ukázat, kolik různých podob sklo a světlo mají a přiblížit jejich krásu,“ vysvětlil zakladatel a prezident společnosti Leon Jakimič.

Přední asijský magazín se zaměřením na design, interiéry a architekturu Design Anthology nadchla Teorie světla natolik, že ji doporučil jako jednu z nejzajímavějších prezentací na Salone del Mobile.

Každou ze světelných instalací stvořil jiný designér a každá byla jedinečná, přesto všechny spojovala krása řemeslně zpracovaného českého skla a variabilita, díky které lze všechny umístit do jakéhokoliv prostoru.

 

Krása českého skla se dočkala ocenění

Bodovala instalace Traces od dvojice designérek Kataríny Kudějové Fulínové a Kateřiny Handlové, kterou zase zařadil americký magazín Azure mezi pět svítidel, která zachycují až magické efekty skla.

Kromě Traces, představil LASVIT ještě experiment s barevným spektrem ztělesněný v instalaci s názvem De-Lux-Ity od Wandy Valihrachové, experiment s odrazem světla nazvaný Aura od Márii Čulenové a experiment s přírodou zachycený v instalaci Liana od uměleckého ředitele společnosti Maxima Velčovského.

Nedařilo se přitom jen na stánku. Své fanoušky si LASVIT našel i na sociálních sítích. Prestižní americký magazín Interior Design zaujaly sociální sítě české společnosti natolik, že je přidal do svého výběru nejlepších příspěvků ze Salone del Mobile.

Malé experimenty s velkým dosahem 

Kromě na míru dělaných světelných instalací, představil LASVIT i novinky v kolekcích designových svítidel.

Novinka Crystal Rock Raw od Arika Levyho zase zaujala italský magazín Domus, který ji přiřadil do své selekce nejlepších 15 svítidel letošního roku.

Americké vydání časopisu Forbes zaujala spolupráce LASVITu s duem Yabu Pushelberg. Na míru vyrobené svítidlo Cipher, kde jsou jednotlivé komponenty propojené do hvězdic, zařadil Forbes mezi TOP 10 prezentací, které by návštěvníkům veletrhu neměly uniknout.

Svou premiéru měla ještě střední velikost M lustru Neverending Glory od Jana Plecháče a Henryho Wielguse a lustr Glacier od věhlasného maerického architekta Williama Pedersena.

LASVIT je mladá a progresivní česká společnost, která inspiruje svět svými dech beroucími skleněnými instalacemi na zakázku i unikátními kolekcemi svítidel a skla. V LASVITu se setkávají talentovaní umělci a rodí neotřelé nápady. Zakladatel společnosti Leon Jakimič kormidluje společnost s respektem ke sklářským tradicím, ale také s nehynoucím nadšením pro moderní technologie a odvážné designy.

V posledních letech přilákal Lasvit mnoho světově uznávaných designérů a umělců, které nekonvenční česká společnost zaujala. Nezapomenutelné kolekce vytvořil Lasvit ve spolupráci s takovými hvězdami jako jsou Campana Brothers, Kengo Kuma, Yabu Pushelberg, Nendo nebo Ross Lovegrove. Už od založení v roce 2007 se Lasvit drží své vize: přinášet krásu, štěstí a kus Česka zákazníkům z celého světa.

 

 

TZ
vrat
20. 5. 2019 07:07 Už podruhé lapila policejní hlídka ve Vratislavicích 33letého muže, který nemá za volantem co pohledávat. Opakovaně řídil pod vlivem drog i alkoholu. Naposledy měl 1,2 promile,
jack
20. 5. 2019 07:06 Ostraze libereckého marketu neunikl lapka s naditými gatěmi. Zapátrala, zda v oděvu neskrývá něco, co tam nepatří. Měl tam tři lahve whisky známé značky.
permice
19. 5. 2019 19:42
V pondělí 20. května v 7:00 bude zahájen prodej permanentních vstupenek na extraligový ročník 2019/2020. Pro novou sezónu přicházejí Bílí Tygři s mnoha novinkami.
 
modus
19. 5. 2019 18:30 Vlastní vývoj a vysoká kvalita je pro českolipského výrobce svítidel MODUS cestou, jak lze porazit čínskou konkurenci zejména u stále populárnějších LED svítidel.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).