reklama

Jubilejní přehlídka Made in Jablonec ve stylu Haute Couture

11. 1. 2019
Jubilejní desátá přehlídka bižuterie Made in Jablonec se letos nesla ve stylu Haute Couture. Na její přípravě se podílela pětice špičkových českých módních návrhářů, značka E.daniely, Yvona Leitner, Eva Robovská, Iveta Řádková a Petr Kalouda. S jubilejním ročníkem přehlídky zahájili jablonečtí výrobci bižuterie spolupráci s organizátory soutěže Miss Česká republika.
Jubilejní přehlídka Made in Jablonec ve stylu Haute Couture
Foto: Mad

Spolupráce je výhodná pro obě strany, jablonečtí výrobci bižuterie mají možnost doplnit svými ozdobami šaty pro miss, která bude Česko reprezentovat v zahraničí. "Na světovou soutěž se jinak nedostaneme," řekl před dnešní premiérovou přehlídkou ČTK Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie, který přehlídku organizuje. Spolupráce na soutěži je podle něj velkou příležitostí i pro doplňky. "Většinou to, co se objevuje na soutěžích, trpí nedostatkem doplňků, není to jen o korunkách a nemusí to být vždy jen bižuterie," dodal.

Lednové módní přehlídky bižuterie mají v Jablonci dlouholetou tradici. Ještě v hluboké totalitě je začal pořádat ÚBOK (Ústav bytové a oděvní kultury), pak jejich organizaci převzal koncern Jablonecká bižuterie. Po jeho rozpadu se přehlídek ujala bižuterní společnost Jablonex, když ta skončila, převzal organizaci Svaz výrobců skla a bižuterie. "Už nejde o autorské přehlídky jednoho návrháře jako v dobách Jablonexu, na přípravě modelů se podílí řada návrhářů a firem, letos to bylo 21 týmů," řekl Milan Kohout, který přehlídku organizoval.

Vedle pětice návrhářů se do přípravy zapojily místní firmy a také odborné střední školy z Libereckého kraje. "Pro odborné střední školy je to prestižní příležitost, jak na veřejnosti prezentovat, co umějí. Přehlídka nabývá na prestiži, přihlásila se nám dokonce střední návrhářská škola oděvní z Prostějova, že mají zájem o spolupráci," řekl Kohout. Název přehlídky napovídá, že modely jsou zaměřeny na luxusní a dokonale vypracované oblečení a módní doplňky. Nechybí drahé krajky, jemné luxusní materiály a hlavně stovky a tisíce třpytivých kamenů všech velikostí.

Letošní přehlídkou chce svaz výrobců bižuterie navázat na úspěchy té loňské nazvané Made in Jablonec 2018 - 100 let inspirace, která reprezentovala český bižuterní průmysl v Astaně, Jekatěrinburgu, Drážďanech a dokonce až v Kataru. "Všude se setkala s mimořádným zájmem a postupně pomáhá získávat nové obchodní kontakty," doplnil Kopáček. Letos by podle něj svaz rád umění jabloneckých výrobců bižuterie představil v Japonsku a Jižní Koreji.

čtk
jíra
23. 3. 2019 19:25 Josef Jíra, jeden z nejznámějších a nejžádanějších českých malířů, by se letos dožil 90 let. Od 5. dubna je část jeho díla k vidění v Jablonci nad Nisou.
cyklostezka
23. 3. 2019 19:00 Cyklostezka, která se staví s evropskou dotací kolem Nisy v Liberci, bude o milion Kč dražší. Hotová měla být loni, dokončovat se ale bude až letos.
trh
23. 3. 2019 06:17 Farmářské trhy v Turnově se konají každou sobotu dopoledne na náměstí Českého ráje. Letos začínají v sobotu 30. března. Více informací na www.trhyfarmarske.cz.
varhany
23. 3. 2019 06:15 Liberecký kraj přispěje půl milionem korun na obnovu cenných varhan kostela Nejsvětějšího srdce Ježíšova v Jablonci nad Nisou. Vzácná památka nutně potřebuje renovaci.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).