reklama

Oprava ulice Pod Špičákem komplikuje dopravu v Č. Lípě

15. 4. 2019
Rekonstrukce ulice Pod Špičákem komplikuje ode dneška dopravu v České Lípě. Zcela uzavřená je ulice od křižovatky s Libereckou až po obslužnou komunikaci k nemocnici, auta tudy neprojedou až do konce června, pak budou práce pokračovat na dalším úseku. Příjezd do nemocnice ale oprava neomezila, řekla dnes ČTK mluvčí Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa Kateřina Amrichová. Oprava ulice Pod Špičákem přijde na bezmála 24 milionů korun. Rozdělena je do tří etap, hotova by měla být do konce září.
Oprava ulice Pod Špičákem komplikuje dopravu v Č. Lípě
Ilustrační foto

Oprava ulice Pod Špičákem je letos největší investicí do komunikací v České Lípě. Město na projekt žádá dotaci z programu ministerstva pro místní rozvoj. Získat může až šest milionů korun. Počítá se nejen s rekonstrukcí vozovky a chodníku, ale projekt zahrnuje i výstavbu kanalizačních přípojek k rodinným domům. Ulice dostane parkovací pruh pro automobily i nové veřejné osvětlení. "Je nutná hlavně z důvodu havarijního stavu vozovek a chodníků," řekl místostarosta Martin Brož (ANO).

Rekonstrukce zahrnuje nejen ulici Pod Špičákem od křižovatky s Libereckou ulicí až po poslední rodinný dům, ale pracovat se bude i na části Liberecké ulice směrem na Starou Lípu. Stavebníci opraví také ulici U Nemocnice až po křižovatku s Dlouhou ulicí a také účelovou komunikaci k zadnímu vjezdu do areálu českolipské nemocnice. O prázdninách se bude pracovat na úseku od křížení s obslužnou komunikací po křižovatku s ulicí U Nemocnice a v září pak čeká oprava zbylý úsek od ulice U Nemocnice.

Po dokončení rekonstrukce bude ulice jednosměrná, pro obousměrný provoz není dost široká. Zkomplikuje tak výjezd sanitek záchranné služby, které budou vyjíždět do protisměru. Proto ale budou na silnici výhybny. Záchranná služba se podle mluvčího Michaela Georgieva snažila prosadit jednosměrný provoz v opačném směru. "Problematický je ale výjezd do křižovatky, kde by v takovém případě musely být zřejmě semafory," řekl ČTK. Sanitky tak budou podle Georgieva do protisměru do ulice Pod Špičákem vyjíždět jen v opravdu akutních případech, jinak budou jezdit přes areál nemocnice.

čtk
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).