reklama
Informační servis
Liberec chystá na léto prohlídky i zábavu na náměstí s pláží
25. 6. 2017 Liberec chystá na letní prázdniny prohlídky a takřka každodenní program na náměstí u radnice. Stejně jako loni i letos bude na náměstí písečná pláž s palmami, lehátky a barem, uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. Pláž loni vyvolala rozporuplné reakce, kritici ji...
Řidič náklaďáku vjel do zákazu, šofér osobáku do protisměru
25. 6. 2017 V půl třetí odpoledne se na místní komunikaci v katastru města Rychnov u Jablonce nad Nisou stala dopravní nehoda. Řidič s vozidlem Honda Civic jel ve směru od Rychnova na Kokonín, kde ve stoupání při průjezdu pravotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost vozidla místním rozhledovým poměrům, povaze a stavu silnice. Následně tak ve smyku přejel částečně do protisměru, kde čelně narazil do levého předního rohu protijedoucího nákladního vozidla Daf.
Střed Liberce oživily objekty od českých a německých výtvarníků
25. 6. 2017 Centrum Liberce oživily objekty a interaktivní instalace od českých a německých výtvarníků, které vznikly v projektu OBJEKT Liberec. V Parku Clam-Gallasů nedaleko libereckého zámku je mohou návštěvníci do konce prázdnin nejen obdivovat, ale také si je osahat a užít. U příležitosti vernisáže to ČTK řekla kurátorka výstavy Jana Bernartová. Pro OBJEKT Liberec Bernartovou inspirovala legendární výstava Socha a město Liberec 1969.
Při srážce s náklaďákem zemřel na Českolipsku motocyklista
25. 6. 2017 Při srážce s nákladním autem zemřel v sobotu dopoledne nedaleko Provodína na Českolipsku sedmapadesátiletý motocyklista. Na místě svým zraněním podlehl, záchranáři už mu nemohli pomoci, řekla ČTK krajská policejní mluvčí Ivana Baláková. Nehoda se podle Balákové stala na silnici třetí třídy nedaleko části Srní u České Lípy. Na operační středisko byla ohlášena v 11:30.
Autorem vítězného Kočkostroje je teprve šestiletý Michal Picek
25. 6. 2017 Za účasti Romana Šebrleho, Davida Deyla a Lidie Vajnerové se uskutečnilo vyhlášení druhého ročníku výtvarné soutěže Veselý stroj na… s podtitulem Pomocník v domácnosti. Absolutním vítězem se stal šestiletý Michal Picek, jehož práce Kočkostroj vzbudila největší ohlas jak poroty, tak veřejnosti.
Jablonec žije Mezinárodním trienále skla a bižuterie
25. 6. 2017 Jablonec nad Nisou celý víkend žije Mezinárodním trienále skla a bižuterie Jablonec 2017. Na přehlídce se prezentují desítky firem, výtvarníků a škol nejen z Česka, ale i z dalších 11 zemí včetně USA nebo Velké Británie. Trienále je jednou z nejreprezentativnějších nekomerčních přehlídek skla nejen v Česku, ale prakticky v celé Evropě, řekl ČTK u příležitosti zahájení předseda mezinárodní komise, která ocenila nejlepší práce, Jaroslav Polanecký...
Rady jak obchodovat v Kanadě zajímaly podnikatele z regionu
24. 6. 2017 Liberecký kraj hostil setkání regionálních podnikatelů s Jerry J. Jelinkem, honorárním konzulem ČR a ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Kanadě. Setkání, které organizovala Krajská hospodářská komora Liberec, se zúčastnil také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka, který setkání inicioval. Kromě obchodních příležitostí českých podnikatelů v Kanadě byla podnikatelům prezentována i komplexní hospodářská a obchodní dohoda CETA.
Libereckou záchytnou stanici zná bezdomovec jako své boty
24. 6. 2017 Hned dvakrát vyjížděli strážníci MP ke známému českolipskému bezdomovci, který libereckou záchytnou stanici zná jako své boty. Poprvé to bylo na oznámení, že na silnici v Hálkově ulici leží muž a nehýbe se. Strážníci mu pomohli na nohy a pak se ho ujal další kumpán.
Medaili města Liberec obdrželi M. Kottová in memoriam a E. Šolc
24. 6. 2017 Primátor Tibor Batthyány udělil v pátek 23. června v obřadní síni liberecké radnice Medaili města Liberec Martě Kottové in memoriam a Ervínu Šolcovi. Oběma ocenění náleží za mimořádné zásluhy o rozvoj města v oblasti demokracie, lidských práv a otevřeného dialogu mezi příslušníky různých etnik a národností. Slavnostního aktu se Marta Kotová nedožila, zemřela 18. června ve věku 88 let. Ocenění převzali z rukou primátora za přítomnosti členů...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Je to tragické, ale proč dávat černou kroniku k diskusi? Nemáte lepší...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
Bydlim na frantaku a vydeseny jsem teda byl kdyz vim co se tam vyrabi a z ceho.
Plameny děsí okolí? Tak to je novácky přehnané. Požár byl ukázkově...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).