reklama
Informační servis
Na sklizení v Lib. kraji čeká posledních 591 hektarů obilovin
15. 8. 2018 V Libereckém kraji zbývá sklidit posledních 591 hektarů obilí, což jsou necelá tři procenta ploch. Úroda je horší, než ještě v červenci pěstitelé čekali. Jen ozimá pšenice má lepší výsledky, ostatních plodin se urodilo méně. Důvodem je sucho, řekl ČTK Jiří Teplý...
Vybodovaný řidič zavinil v Tanvaldě dopravní nehodu
15. 8. 2018 Řidič, který vloni dosáhl dvanácti bodů a přišel o řidičské oprávnění, zavinil včera v Tanvaldě dopravní nehodu. Navíc jel s vozidlem, které nemělo platnou technickou kontrolu. Včera dopoledne se stala dopravní nehoda v Tanvaldě v ulici Pod Špičákem. Po místní komunikaci jel ve směru do centra města řidič s vozidlem Ford Focus, kde při projíždění zatáčky nepřizpůsobil rychlost jejímu profilu a následně narazil do protijedoucího vozu Hyundai i10.
Těžce zraněného chodce (75) nechal bez pomoci 40letý muž
15. 8. 2018 V pondělí 6. srpna odpoledne v katastru obce Trávník srazilo motorové vozidlo 75letého chodce, který stál na okraji vozovky. Řidič na místě nehody ani nezastavil a pokračoval v jízdě dál, aniž by se o osud zraněného jakkoliv zajímal. Muži poskytli pomoc jiní motoristé a zdravotnická záchranná služba ho transportovala letecky do liberecké nemocnice.
Vraždu prodavačky v Liberci začne soud projednávat v září
15. 8. 2018 V případu lednové vraždy devětačtyřicetileté prodavačky z večerky v Liberci padla obžaloba. Státní zástupce vyhověl návrhu policie a obžaloval 39letého muže, hlavní líčení začne 25. září. Na dotaz ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Návrh na obžalobu podala policie na začátku července. Kvůli zvlášť trýznivému způsobu vraždy hrozí podle ní muži 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.
Volejbalistky do kvalifikace ME vstoupí  zápasem proti Švédsku
15. 8. 2018 České volejbalové reprezentantky vstoupí dnešním jabloneckým zápasem proti Švédsku do kvalifikace mistrovství Evropy. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera se ve skupině E utkají ještě s Estonskem a Finskem, na šampionát postoupí dva týmy. "Za soupeře máme 'severské' týmy charakteristické bojovností, houževnatostí a zarputilou obranou. Musíme být maximálně efektivní v útoku a podat odpovědný kolektivní výkon. Jen tak uspějeme," uvedl Pommer na webu...
Jizerská 50 má už půl roku před startem 1 000 registrací
15. 8. 2018 Jestli loni slavná Jizerka překonala účastnický rekord, už nyní se dá říct, že útočí na další. Oproti roku 2017 totiž má pryč 1 000 registrací o dva týdny dříve. Registrací sice do 52. pokračování legendárního závodu ještě zbývá dost, ale jak je známo, největší zájem se koná právě v těchto týdnech. Je z důvodu toho, že do konce září se lze do všech závodů Jizerská 50 přihlásit za nejnižší startovné.
V ZOO se po roce opět koná sochařské sympozium EtnoArt
15. 8. 2018 V pondělí 13. 8. byl v ZOO Liberec zahájen již čtrnáctý ročník tradiční umělecké akce s názvem EtnoArt, kterou zoo pravidelně pořádá s uměleckým sdružením Artefaktum - CZ. Z prostor zahrady Lidových sadů se opět po roce ozývají zvuky brusek, vrtaček a kladívek a pod rukama známých umělců vznikají nové sochy z kamene. Ty budou po skončení akce zkrášlovat areál zoologické zahrady.
Sport Park Liberec hostí tento víkend Kryštof kemp
14. 8. 2018 V sobotu 18. srpna hostí areál Sport Parku Liberec oblíbený Kryštof kemp s očekávanou návštěvou více jak 6000 fanoušků populární skupiny. Pro bezprostřední okolí areálu to bude znamenat jistá opatření v dopravě a při parkování. Libereckým návštěvníků doporučují pořadatelé využít linek MHD, případně přijít k areálu pěšky. Pokud míříte do Sport Parku autem, věnujte zvýšenou pozornost následujícím řádkům.
Jarda Vlach si střihl natáčení s Danielem Čechem (Na stojáka)
14. 8. 2018 Kamera, klapka, akce! V úterý odpoledne se útočník Jaroslav Vlach namísto ledové plochy postavil před kameru. Parťákem mu byl zkušený herec Daniel Čech, kterého mohou fanoušci znát z pořadu Na stojáka. Společně si střihli hlavní role v novém spotu, který si Tygři pro své příznivce připravili.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).