reklama
Informační servis
20. 6. 2018 V sobotu 16. června 2018 proběhla v Liberci netradiční letní happeningová akce plná kultury, dobré nálady a především příjemné pohody - objímání budovy Divadla F. X. Šaldy. Akce se konala ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců v Libereckém kraji, Krajským...
Zájem o atrakce Českého ráje v zahraničí rok od roku roste
19. 6. 2018 Ačkoliv čísla ze statistik návštěvnosti turistického regionu Český ráj z minulých let vypovídají o tom, že zahraniční turisté tvoří pouhá 4 % z celkové návštěvnosti regionu, zájem o Český ráj v zahraničí roste. Svědčí o tom postřehy zástupců regionu ze zahraničních veletrhů i pracovníků zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu CzechTourism, s nimiž Sdružení Český ráj spolupracuje na přípravě poznávacích cest pro...
V první letní den povane klubem Na Rampě chlad z velehor
19. 6. 2018 První letní den oslavme netradičně. Ochlaďme se v nejvyšších velehorách. Extrémní hory i tajemný svět pod nimi poodhalí trojice cestovatelů a horolezců Ruda Švaříček, Vladimír Nosek a Libor Dušek ve čtvrtek 21. června v jabloneckém Klubu Na Rampě. Vyhlášený horolezec, spolehlivý doktor a hlavně skvělý chlap v každé situaci, to je Jablonečák Vladimír Nosek.
V Lázních v létě vystaví fotografie Sudka, Funkeho a dalších
19. 6. 2018 Originální fotografie Sudka, Funkeho, Drtikola a dalších známých českých a slovenských fotografů budou přes léto v Oblastní galerii v Liberci. Jsou ze sbírky společnosti PPF. Na výstavě bude 153 snímků od více než 30 fotografů. ČTK o tom informoval kurátor výstavy Luděk Lukuvka. Sbírka společnosti PPF čítá přes 1900 fotografií od 170 českých a slovenských autorů vytvořených od 70. let 19. století po současnost.
Neptunovu kašnu v Liberci čeká rekonstrukce, zaplatí ji filmaři
19. 6. 2018 Neptunova kašna se vrátila na náměstí před radnici v červenci roku 2010. Od té doby byly některé její části poničeny vandaly, jiné postupem času degradují. Jedná se především o okrasné prvky, jako je Neptunův trojzubec nebo kované florální okrasné prvky a ulomený prst Neptuna.
Fotbalisty Liberce by měli posílit Mashike Sukisa a Nešický
19. 6. 2018 Fotbalisty Liberce by měli posílit dva hráči z druhé ligy. Do přípravy Slovanu se zapojí konžský útočník Elvis Mashike Sukisa z Českých Budějovic a ofenzivní záložník Aleš Nešický z Táborska. Jejich přestup do severočeského klubu se nyní administrativně dotahuje. Čtyřiadvacetiletý Mashike Sukisa přišel do Českých Budějovic vloni v létě a v uplynulé druholigové sezoně si za 27 zápasů připsal sedm branek a pět asistencí. Šestadvacetiletý...
Zájem o léčebnu ve Cvikově roste, loni jí prošlo 800 dětí
19. 6. 2018 Zájem o pobyty v Dětské léčebně ve Cvikově na Českolipsku roste. Rodiče musejí na umístění dětí i čekat. Hlavně letní pobyty, které jsou nejvytíženější, objednávají půl roku i tři čtvrtě roku dopředu, řekla ČTK zástupkyně primáře Karla Hentschelová. Liberecký kraj i samo zdravotnické zařízení do modernizace a rozvoje investovaly v posledních letech desítky milionů korun. V současné době má kapacitu 70 lůžek a 42 lůžek pro maminky nebo...
Úpravy na silnici 13 ve Frýdlantu zvýší bezpečnost chodců
19. 6. 2018 Úpravy na hlavní silnici 13 ve Frýdlantu na Liberecku zvýší bezpečnost chodců. Bezpečnější by měly být také dvě křižovatky v Dětřichovské ulici na výjezdu z města. Silnice je frekventovaným tahem do Polska, v poslední době na ní přibývá dopravních nehod, vedení Frýdlantu proto spolu s policií a Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD) jedná o úpravách, které by zvýšily bezpečnost provozu. ČTK o tom informovala mluvčí radnice Martina Petrášková.
Jánošík míří do KHL. Věřím, že se do Liberce vrátím, hlásí
19. 6. 2018 Obránce Adam Jánošík mění působiště. Pravidelný reprezentant a účastník tří světových šampionátů míří do Slovanu Bratislava. "Opustit Liberec je pro mě velmi těžké, jako mladý jsem tu vstoupil do dospělého hokeje. Ale KHL je pro mě nová výzva," vysvětluje perspektivní bek.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
nevypadá úplně normálně, ale to se vědělo i bez jeho knáky a...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).