reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Bude-li
21. 3. 2019 KOMENTÁŘ: Radniční tisková konference přenášená na facebookový profil města má k dnešnímu dopoledni kolem 600 shlédnutí. Kdo tiskovku vydržel sledovat až do konce, dozvěděl se, že se Libercem šíří zaručená zpráva o rozšíření počtu uvolněných radních o jednoho,...
Nehotová cyklostezka: Spolu vládli, spolu nezvládali alias Spolu chyceni, spolu oběšeni
21. 3. 2019 GLOSA: Náměstek libereckého primátora Jiří Němeček (ANO) diplomaticky našlapuje kolem stále nedokončeného úseku cyklostezky (navazuje na trasu kolem Nisy, vede za plotem čistírny odpadních vod a ústí do Londýnské ulice), když zdůvodňuje, proč stále není hotová. Ona hotová více méně je, není ale zkolaudovaná.
Procesu desetiletí nic nechybí – ani atak na velké peníze, ani agent, ani záhadní padouši
16. 3. 2019 INVENTURA: Celý týden se u liberecké filiálky krajského soudu odehrávaly epizody procesu, v němž uvízli jednotlivci i firmy. Jde o dva dotační projekty za téměř za 100 milionů korun, které připravila, ale nikdy nezinkasovala obecně prospěšná společnost Geotermální energie pro občany (GEPO). Obžalováno je 13 lidí a čtyři firmy, kterým hrozí tresty od pěti do 12 let.
Další lekce z reprezentace Liberce: Bílí Tygři jsou aktuálně nejúspěšnějším hokej. klubem
9. 3. 2019 INVENTURA: Dlouhou noc po dlouhé a úspěšné základní části tuzemské hokejové extraligy za sebou má bezvadě sehraný tým libereckých Bílých Tygrů. Popáté získal Prezidentský pohár, trofej pro nejúspěšnějšího účastníka základní části. Bílí Tygři si tak zajistili nejvýhodnější pozici před blížícím se play-off. Po zápase se Spartou Tygři pohár získali potřetí za poslední čtyři sezóny. Výborná sportovní reprezentace Liberce tak píše...
Opozice je kvůli územnímu plánu podivně neklidná, už si stěžovala na ministerstvu
7. 3. 2019 POZNÁMKA: Nynější liberecká radniční vláda nebyla ve funkci ještě ani sto dní, když už na ni opozice „žalovala“ kvůli územnímu plánu na Ministerstvu pro místní rozvoj ČR. Vyšlo to najevo poté, co primátor Jaroslav Zámečník zveřejnil na osobním facebookovém profilu svůj pravidelný „týdeník“, v němž veřejnost ve zkratce informuje, co dělal v uplynulých sedmi dnech.
Zatrpklá opozice si při schvalování rozpočtu nemohla nepřehrát své profláklé etudy
2. 3. 2019 INVENTURA: S únorem skončil masopust i rozpočtové provizorium. Liberec má schválený rozpočet, který na základech dokumentu, jenž sestrojilo ještě minulé vedení města, sestavila současná koalice SLK, ANO a ODS s akcentem na vlastní priority. Rozpočet byl ve čtvrtek večer schválen drtivou většinou zastupitelů, protože tak jsou po volbách rozloženy síly v zastupitelstvu. Všichni v sále i u monitorů si ale předtím museli "užít" opoziční etudy, jichž se...
Sdílená kola mají časem posílit elektrické modely, jde i o to, aby měla kudy jezdit
23. 2. 2019 INVENTURA: Nápad vysílat radniční tiskovou konferenci na sociálních sítích patří k výborným. Od nového roku tak činí vedení Liberce, kraj to praktikuje už zhruba tři roky. Předpokládám, že se brzy přidají i další samosprávy. S dnešními technickými možnostmi, kdy stačí jedna kamera a spojení s internetem, to není žádný problém. Přímý přenos nepotřebuje ani střih, takže divák vše vidí v reálném čase a bez následných zásahů.
Senzační odhalení: Vyšlo najevo, že stavební firma chce na svých pozemcích stavět!
16. 2. 2019 INVENTURA: Zatímco česká města, včetně toho hlavního, řeší, kde a jak přijít k nedostatkovým novým bytům a učinit tak přítrž růstu cen této komodity, má Liberec docela jiné starosti. Během probíhající „inventury“ kroků, resp. „nekroků“, předchozího vedení města, se nové vládnoucí garnituře na stole scházejí projekty, které připravily soukromé subjekty. Všechny mají jedno společné: Stavět byty.
Koalice, vědoma si síly v zastupitelstvu, má snahu věci posunovat, nejen plánovat
9. 2. 2019 INVENTURA: Nepopulisticky ale realisticky řeší nové vedení Liberce paseku, kterou po sobě zanechali jeho předchůdci. Nepořádá mediální hony na představitele bývalé vládnoucí garnitury, nesvádí na ně všechna zděděná negativa, snaží se nalézt řešení vlastními cestami. Prozatím nepodléhá laciným, politické body přinášejícím metodám.
Aktuální diskuze
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).