reklama

Areny v Liberci i Třinci postavil hlavní sponzor Bílých Tygrů

17. 4. 2019
POZNÁMKA: Hokejové týmy z Liberce a Třince, které na sebe narazí v letošním finále play-off hokejové extraligy, mají kromě nesporného sportovního umu společné i to, že jsou na domácím ledě v arénách, jež postavila liberecká stavební společnost Syner. V obou se teď střídavě odehrají bitvy o hokejový trůn, aby nakonec zvítězil ten lepší. Boj o krále extraligy se každopádně odehraje v důstojném prostředí, v tom nejlepším, co tuzemské regionální stadiony nabízejí.
Areny v Liberci i Třinci postavil hlavní sponzor Bílých Tygrů
Foto: www.hcbilitygri.cz

Syner za libereckou Home Credit arenu i za třineckou Werk arenu získal ocenění v soutěži Stavba roku. Za multifunkční stánek sportu a umění v Liberci se tak stalo hned roku 2006, rok po oficiálním otevření. V Třinci se slavilo o devět let později, kdy v národní soutěži získal liberecký stavební gigant Cenu Svazu podnikatelů ve stavebnictví v České republice.

 Třinec si už finále ve své nové areně užil loni, když se o titul rval s brněnskou Kometou. Tu nyní v semifinálové sérii ze hry o hattrick vyřadil neuvěřitelným výkonem právě Liberec, aby nastoupil na její místo a postavil se Třinci. Jak to dopadne, uvidíme v následujících dnech. Finále startuje na ledě Home Credit areny zítra v 17 hodin a další zápas následuje o den později, na velikonoční Velký pátek.

 Ať už je výsledek jakýkoliv, pak se bude dvakrát hrát na severní Moravě, kde Bílí Tygři okusí led a finálovou atmosféru Werk areny, kterou postavil jejich hlavní sponzor Syner. Ten se jako stavební firma už stihnul vyprofilovat i jako úspěšný a oceňovaný realizátor velkých sportovních komplexů. Kromě liberecké, třinecké a karlovarské areny postavil i Zimák v Teplicích a podílí se na dostavbě pražské O2 areny, největší multifunkční haly v zemi.

 Vývoj finálové série ukáže, kde a kolikrát se bude hrát po úvodních čtyřech zápasech. Nerozhodne-li už čtvrtý zápas, což je při vyrovnaných sportovních výkonech obou soupeřů jen málo pravděpodobné, bude se hrát střídavě na severu Čech a na severu Moravy. Pokaždé však v areně, která dává hokejistům špičkové zázemí a není tudíž divu, že se tam daří tomu nejlepšímu, co český hokej aktuálně nabízí.

 

 

uba
jizerky
21. 5. 2019 18:18 Nejvzácnější rostlinou Jizerských hor je hořeček ladní pobaltský. Neroste nikde jinde než na tzv. Pralouce pod Bukovcem u Jizerky. Najít ho je ale velice obtížné.
kostel
21. 5. 2019 16:24 O mimořádném zájmu návštěvníků o program Noci kostelů svědčí to, že loňský ročník si v kostelech kraje nenechalo ujít půl milionu diváků. Letos se otevře 50 památek.
kittl
21. 5. 2019 14:23 Záchrana Kittelovska bude jedním z témat památkové konference Máme vybráno. Uskuteční se v úterý 28. května v Praze v klášteře dominikánů. Bude se mluvit i o financování.
pes
21. 5. 2019 14:21 Co všechno musejí zvládnout čtyřnozí pomocníci nevidomých, ukázaly závody vodicích psů, jež se konaly v sobotu 18. května ve Varnsdorfu. Vyhrál pes z Č. Lípy.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
květen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).