reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Kopcovitému městu bez cykloinfrastruktury je třeba bikesharing ušít na míru a doladit
24. 3. 2018 INVENTURA: Počasí předvelikonočního týdne je pro naše pravidelné ohlédnutí se za uplynulými dny důležité. Nesmyslně a předčasně byla ukončena zimní sezona ve sportovním areálu Ještěd. I když jsou tamní sjezdovky stále příkladně vysněžené a sněhu v týdnu ještě...
Stále platí, že jak se z Hradu volá, tak se z podhradí ozývá. Nebo je tomu obráceně?
17. 3. 2018 INVENTURA: Končící týden patří mozku. Funkce lidského mozku s miliardami neuronů je základem tělesných i duševních pochodů, osobnosti, myšlenek a pocitů. Jeho složitá a dosud ne zcela probádaná struktura může být ale i původcem mnoha onemocnění. K popularizaci tématu byl roku 1988 vyhlášen Evropský den mozku, který letos připadl na 11. března. Následující dny pak na půdě Akademie věd ČR patřily 20. ročníku jedinečného cyklu přednášek o...
Hejtman se dostal na hradní blacklist, poslanec Bláha by raději neměl myslet nahlas
10. 3. 2018 INVENTURA: Celostátní události, které v končícím týdnu hýbaly tuzemskou politikou, mají i nepřehlédnutelnou krajskou stopu. Na prezidentskou inauguraci na pražský Hrad nebyl pozván hejtman Libereckého kraje Martin Půta (STAN). Patří k těm hejtmanům, kteří začátkem roku veřejně sdělili, že Miloš Zeman není jejich favoritem v prezidentské volbě. A tím se dostal na blacklist spolu s dalšími kolegy hejtmany a představiteli akademické obce. Ani ti nepatří k...
Nejnovější smlouva na právní služby za bezmála dva miliony se týká krematoria
5. 3. 2018 KOMENTÁŘ: Už čtvrtou smlouvu za baťovských 1 990 000 korun uzavřelo od roku 2016 Statutární město Liberec s konkrétní právnickou firmou. Plus jednotlivé smlouvy za statisíce. Vyplývá to z registru smluv. Celkový smluvní objem pro konkrétní kancelář spolehlivě dopočítat nelze, protože údaje v registru jsou v nepořádku a u některých smluv není uveřejněna výše plnění.
Být zapsán jménem na nějakém seznamu a reálně inkasovat, to je dost velký rozdíl
3. 3. 2018 INVENTURA: Jarně - prázdninový týden byl poněkud chudý na místní události, protože kdo mohl, vyjel na hory. Krajské zastupitelstvo bylo tak tak usnášeníschopné, protože kromě školního volna zaúřadovala i doznívající epidemie chřipky. Jednání ovšem proběhlo bleskově, za hodinu a půl bylo hotovo. Včetně tradičních nekulturních vložek, s nimiž chodí na jednání krajských i libereckých zastupitelů prudit Mr. Kroutil, bývalá kádrová posila...
Zastupitelé si musí udělat čas a dokumenty si jít přečíst na Korytářův sekretariát
1. 3. 2018 GLOSA: Informace o svolání jednání libereckých zastupitelů již na pondělí 5. března se na webu radnice objevila v pondělí 26. února. Tedy v týdnu, kdy má liberecký okres jarní prázdniny, a ne každý je ve střehu. Přitom v harmonogramu jednání zastupitelstva města je jako termín březnového jednání uvedeno datum 29.3. 2018, tedy standardní poslední čtvrtek v měsíci.
Shakespeare by v Liberci našel hlubokou studnici námětů, vedení města je inspirací
24. 2. 2018 INVENTURA: Názvy klasiky Williama Shakespeara, například Komedie omylů, Mnoho povyku pro nic nebo Něco za něco dost dobře pasují na aktuální dění v Liberci. Na severu Čech se ve 21. století odehrává tragikomedie, která by stála za ztvárnění na divadle. Sotva se ale najde dramatik, který by dokázal do jevištního kusu vtěsnat veškerou absurditu, komiku i tragiku, v níž se Liberec od roku 2014, kdy vládní otěže převzala parta s přezdívkou Zplano, ocitl.
Projekt Lesního koupaliště budí podezření z klientelismu, v síti uvízl sám Jan Korytář
22. 2. 2018 POZNÁMKA: Ti, kteří se vždy stavěli jako bojovníci proti korupci a klientelismu, jsou nyní sami osočeni z toho, že ve vedení města takové počínání nejen trpí, ale dokonce za ním stojí. Jde o projekt rekonstrukce Lesního koupaliště a ten, kdo v podezření ulpěl, je sám náměstek libereckého primátora, kontroverzní Jan Korytář. Nepřekvapí, že nitky opět sahají k „jeho“ Jakubu Perglerovi.
Jak bývalý člen Změny procitl, aneb když posudek není potřeba a stačí něco chtít…
22. 2. 2018 GLOSA: Je pravda, že je to již delší dobu, kdy se tehdejší primátor Jiří Kittner snažil některým opozičním zastupitelům vysvětlit, že chce-li město něco koupit, nebo prodat, musí se vždy nakonec domluvit s tím, od koho kupuje, nebo komu prodává, a to nejen na ceně, ale také na dalších podmínkách.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
muzete jezdit prazskou a moskevskou na buznakole. 15 minut gratis. Teda za...
Dobroser.ve vsech zemi, polibte nam ze zittau vite co
Zastavením provozu na Ještědu mě zarazili. To nemohli počkat ještě...
Tak zelení zmatenci, nasedat a směr Žitava. Alou. Merkel už čeká. Brzy...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
březen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).