reklama
Glosy, poznámky, komenáře
Připomínka časů, kdy klíče odcinkaly dobu temna, se děje v neuvěřitelných reáliích
17. 11. 2018 INVENTURA: V moři aktuální politické deviace, kterým celá země krauluje kvůli svému premiérovi a jeho rodinným potížím, se liberecké dění kupodivu jeví jako vcelku normální. Po čtyřech letech, po mém soudu též deviantního vývoje, je v krajském městě na obzoru...
Dotační peníze od ministerstva vnitra se opět rozkutálely bez viditelného výsledku
13. 11. 2018 Nemusí-li web Jana Korytáře ze Změny zrovna šířit pozitivní PR o schopnostech a úspěších ZPL v lokální politice, věnuje se zhusta tomu, co uveřejňujeme na tomto zpravodajsko-publicistickém portále. Pro okouzlení vlastní dokonalostí ale Našemu Liberci uniká, že pouze vytváří stále nechutnější mix čítankových fake news, angažované „novinařiny“ i mizerné žurnalistické práce, což jsou tři komponenty nezbytné k výrobě propagandy.
Rada se už raději nepouští do žádné větší akce, podivuhodných smluv ovšem přibývá
10. 11. 2018 INVENTURA: Série rozsudků, jimiž krajské soudy zamítly stížnosti na nedávné komunální volby, dominovaly dění v kraji i v končícím týdnu. Dočkala se všechna okresní města, v Liberci, Jablonci a v České Lípě už nic nebrání svolání ustavujících zastupitelstev. Semily, kde si nikdo nestěžoval, už nové zastupitelstvo mají a mohou začít psát novou kapitolu městské historie v režii staronové starostky Leny Mlejnkové z Volby pro Semily, místní varianty SLK.
Když se vyrábí skandál, se souvislostmi se nikdo neobtěžuje. Všechno by pak bylo jinak
9. 11. 2018 GLOSA: Připadá-li lidem z okruhu končícího neekonomického náměstka libereckého primátora Jana Korytáře (ZPL) nevkusný a hodný dehonestace fakt, že si člověk z vedení dopravního podniku „přihrával“ desetitisícové zakázky do své firmy, pak by si měli zamést před vlastním prahem. Městské peníze po statisících tekly i mezi Statutárním městem a zapsaným spolkem Čmelák - Společnost přátel přírody, v jehož vedení jsou hned dva náměstci primátora...
Festival
3. 11. 2018 INVENTURA: Týden, v němž říjen vystřídal listopad, dal Liberci podepsanou koaliční smlouvu, Turnovu a Novému Boru staronová vedení města a celému kraji největší exemplář české vlajky, jenž ozdobil průčelí Evropského domu v sousedství krajského mrakodrapu. A také dal průchod neuvěřitelné lidové slovesnosti, jež má budoucí libereckou koalici zdiskreditovat ještě předtím, než se ujme žezla.
Nejvyšším vyznamenáním udělovaným k jubileu republiky je nepozvání na Hrad
27. 10. 2018 INVENTURA: Tři týdny po komunálních volbách už patrně mají obce v kraji vybraná svá nová vedení. Čtyři bývalá okresní města určitě. Tam, kde se hlasování nedostalo do spárů justice, která o podaných podnětech musí rozhodnout v zákonných lhůtách, už plánují ustavující zasedání, která vůli voličů zhmotní v nové místní vlády. První ohlášené zasedání se uskuteční v Novém Boru 31. října. Další budou následovat.
Skládání koalice připomíná libereckou trojku, v níž se ovšem dámy navzájem nesnášejí
22. 10. 2018 INVENTURA, AKTUALIZOVÁNO: Radnice se po komunálních volbách začínají vybarvovat jako podzimní listí. Zatímco se ale v ostatních městech Libereckého kraje povolební jednání uzavírají jak na běžícím pásu, přešlapuje Liberec stále na stejném místě. Zpočátku akceptovatelně rozjetý vlak se zastavil a ani dva týdny po sečtení hlasů se k cílové stanici vůbec nepřiblížil. Je odstaven na slepé koleji a vyčkává, s čím do vagónu nastoupí ANO. Jeho...
SLK se pokusí obnovit jednání o čtyřkoalici, mělo by jít o argumenty, už ne o emoce
15. 10. 2018 TO VÍKEND DAL: Otázka, kdo bude mít v letech 2018 - 2022 klíče od liberecké radnice, není ani po víkendu zodpovězena. Povolební vyjednávání jsou týden po komunálních volbách na úplném začátku. ČTK uvedla, že v krajském městě se vítězní Starostové pro Liberecký kraj pokusí obnovit jednání o čtyřkoalici. Agentuře to po nedělním jednání starostů řekl jejich lídr Jaroslav Zámečník. Starostové s tímto návrhem znovu osloví ANO, ODS a Liberec...
Po krachu první verze liberecké koalice se zřejmě loví bobřík mlčení. Nebo mlžení?
13. 10. 2018 INVENTURA: Do poražených se nekope. Pokud ovšem okolí poražených nezačne kopat do vítězů. To se v Liberci právě děje. Příznivci Změny pro Liberec neustáli drtivou porážku v komunálních volbách a totální neúspěch u referenda a hbitě oprášili metody, s jejichž pomocí se dvakrát, po zádech politických protivníků, vyšplhali na výsluní. Jenže: Nic netrvá věčně.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Vy tehdy mladi jste stari, horkost je pochopitelna.
Za 35letym synkem mohl letet dopoledne nebo zitra. Je premier, republika ma...
Babiše se nezastávám, ale po půlnoci se vrátil z Bruselu a ráno...
Mnozí si neuvědomují, že se máme jak o nikdy - lidově jako prasata v...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).