reklama

Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent

4. 12. 2018
Náklady na výstavbu nové radnice stouply oproti ceně, která vzešla ze soutěže, o 12 procent. Celkově tak město za přestavbu bývalého sirotčince zaplatí asi 65 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Rekonstrukce budovy ve Skálově ulici, která začala loni v srpnu, je již hotová. Nyní město stavbu přejímá, uvedl starosta.
Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent
Foto: www.turnov.cz

Za nárůstem ceny jsou podle něj čtyři důvody. Prvním bylo to, že projekt byl z roku 2010 a od té doby se změnily některé protipožární normy či nároky na osvětlení. Dalším je, že úřad dnes funguje trochu jinak než v roce 2010. "Některé věci se musely upravit pro to, aby se tam úředníci a zároveň městští policisté vešli," uvedl starosta.

Třetím důvodem je podle něj to, že rekonstrukce odhalila některé stavební problémy, s nimiž se nepočítalo. "Nacházeli jsme tam konstrukce, které nebyly v předešlých velkých rekonstrukcích dobře ošetřeny a různě na nás začaly vypadávat kusy objektů," řekl Hocke. Zvýšené náklady podle něj také souvisely s přípravou jiného chystaného projektu města, a to je přestavba dalšího domu ve Skálově ulici na víceúčelové komunitní centrum. "V rámci toho se dělaly nějaké přípojky inženýrských sítí a další záležitosti," dodal starosta.

Z bývalého sirotčince, kde byl v minulosti i středoškolský internát, zůstalo jen obvodové zdivo, část krovů a vodorovné konstrukce. Kolaudace bude podle starosty v prosinci, jako úřad začne budova fungovat až v průběhu ledna. "Od 7. do 11. ledna by mělo probíhat velké stěhování úřadu," řekl Hocke. V té době by tam už měla být nastěhovaná městská policie. Podle jejího velitele Luboše Trucky si nemohou dovolit na týden přestat fungovat. "Musíme zajišťovat 24hodinovou službu," uvedl. Předpokládá, že využijí ke stěhování víkendy, vánoční svátky i noci.

Po dokončení bude mít Turnov úředníky jen na dvou místech, ve staré a nové radnici. Nyní jsou úředníci ve čtyřech budovách. Radnice si od sestěhování úředníků slibuje snížení nákladů na provoz i lepší řízení úřadu. V nové radnici budou kromě strážníků i správní, sociální, školský, dopravní i živnostenský odbor, matrika a odbory krizového řízení a přestupků.

čtk
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
ještěd
19. 4. 2019 17:16 TMR Ještěd zakončilo svou 1. ostrou lyžařskou sezonu ve skiareálu Ještěd úspěchem jak v návštěvnosti, tak v počtech provozních dnů. Modernizovaný areál lákal i na otevřené Pláně.
bezděz
19. 4. 2019 17:13 U příležitosti Mezinárodního dne památek vystavuje o víkendu hrad Bezděz unikátní dřevořezby ze 17. století. Mimořádně bude otevřen také ochoz v královské kapli.
nd
19. 4. 2019 17:09 Naivní divadlo v Liberci uvede ve velikonoční sobotu hned dvě pohádky, a to Jak chodil Kuba za Markytou a Tři pradleny. Představení začínají v 10 a 11 hodin.
jehla
19. 4. 2019 12:26 Liberečtí strážníci se i v letošním roce přihlásili k celostátní akci Jehla, v rámci které našli a odborně zlikvidovali 8 kusů injekčních stříkaček a 2 kusy inzulínových per.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).