reklama

Ministr školství vyznamenal ředitelku liberecké ZŠ Husova

15. 4. 2019
Nejvyšší ocenění, jaké může v oblasti školství pedagog získat, převzala od ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ředitelka liberecké Základní školy Husova Blanka Lukeš Reindlová. Za vynikající dlouholetou pedagogickou činnost obdržela Medaili MŠMT. K mimořádnému úspěchu ředitelce včera na radnici poblahopřál náměstek primátora Ivan Langr.
Ministr školství vyznamenal ředitelku liberecké ZŠ Husova
Foto: MML

Blanka Lukeš Reindlová se práci s dětmi a mládeží věnuje již 30 let, z toho 17 let působí jako ředitelka základní školy s rozšířenou výukou jazyků. Dbá na to, aby škola poskytovala kvalitní jazykové vzdělání, proto zavedla ve škole inovativní přístup k výuce cizích jazyků (metoda CLIL), organizuje výjezdy žáků do zahraničí a naopak zajišťuje také kurzy českého jazyka pro žáky – cizince z celého Liberecka. V neposlední řadě se díky ní škole daří úspěšné čerpat prostředky z dotačních programů.

Udělení medaile ředitelku překvapilo a sama jej vnímá především jako ocenění celého kolektivu Základní školy Husova. A považuje ho nejen za ocenění od ministra školství, ale zároveň od zřizovatele školy, tedy města Liberec. „Vážím si toho, že mám kolem sebe lidi, kteří se své práci věnují s velkým nadšením a podněty dotahují do nejmenších detailů,“ uvedla Blanka Lukeš Reindlová.

„Smysl základního vzdělávání se v posledních dvaceti letech zásadně změnil a mění se stále. My se snažíme přizpůsobovat a jít s dobou. Například informace dnes nemají žádnou hodnotu, jsou lehce dohledatelné. Naším cílem je naučit děti s těmito informacemi pracovat, třídit je, obhájit si svůj názor. Klademe také důraz na morálními vlastnosti člověka a principy osobního rozvoje, to se bohužel ve vzdělávacím systému opomíjí,“ doplnila ředitelka. 

Náměstek primátora Ivan Langr vyzdvihl neustále stoupající kvalitu vzdělávání na ZŠ Husova. „Nemělo by zapadnout, že medaile je především individuálním oceněním dlouholeté práce paní ředitelky. Není jednoduché si po tak dlouhé době v náročné manažerské funkci zachovat stálý drajv a školu pořád směřovat vzhůru, přizpůsobovat ji moderním trendům a zachovávat kvalitu jejího vzdělávání. A paní ředitelce se to daří náramně. Medaile je naprosto ve správných rukou,“ řekl náměstek Ivan Langr.

Medaile MŠMT se uděluje za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.


www.liberec.cz
czocha
20. 4. 2019 19:38 Majestátní, připomínající moravský Bouzov, se na skále nad Lešňianským jezerem vypíná Czocha. Polský zámek blízko Frýdlantu i jeho romantické okolí stojí za návštěvu. Je otevřen.
obří sud
20. 4. 2019 16:31 Velmi rušno je nyní u Obřího sudu nad Lázněmi Libverda. Cyklisté a výletníci restauraci mají za cíl svých výletů. Objekt je ale stále na prodej. Realitní kancelář jej nabízí za 17,9 milionu.

 

hospoda
20. 4. 2019 16:00 Stylová Hospoda Na Růžku je nově otevřená na rohu liberecké ulice Gutenbergovy a Zámeckého náměstí. To je hned vedle známé futuristické sochy Koule.
sm
20. 4. 2019 12:04 S ročním předstihem hledají Semily firmu, která postaví mateřskou školu za zhruba 85 milionů korun. Pro devítitisícové město jde o jednu z klíčových investic.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
duben
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).