reklama

Liberec plánuje zřízení zastávek autobusů přímo v prostoru vlakového nádraží

4. 3. 2019
Prostor před libereckým vlakovým nádražím dozná v budoucnu významných změn. Smyslem úprav, které připravuje město se společností Korid LK, je odvést běžnou automobilovou dopravu z prostoru před nádražím a celou lokalitu zklidnit a zpříjemnit, aby působila dostatečně reprezentativně. V plánu je i zřízení zastávek autobusů přímo v prostoru vlakového nádraží.
Liberec plánuje zřízení zastávek autobusů přímo v prostoru vlakového nádraží
Foto: MML
„Chceme tak poskytnout lidem větší komfort při cestování vlakem a autobusem. A když vyjdou ven, tak je přivítá pěkné prostředí, důstojné pro stotisícové město,“ uvedl primátor Jaroslav Zámečník.

Zastávky autobusů by vznikly v místě nevyužívaných kolejí podél hlavní nádražní budovy. K autobusům by bylo možné přistupovat přímo z nádražní haly. Tím by se vytvořilo společné přestupní místo pro vlaky a autobusy. „Z velké nádražní haly by se tak stala společná odbavovací hala pro cestující vlakem i příměstskou autobusovou dopravou. Liberec se tímto posune mezi vyspělá evropská západní města,“ řekl náměstek primátora Jiří Šolc.

Takové řešení by znamenalo vybudovat přeložku úseku stávajících ulic Nákladní a Žitavská. Řidiči mířící rovně by už nemuseli jezdit přes komplikovanou křižovatku, ale objeli by nádražní budovu z opačné strany. Tudy by projížděli také autobusy MHD a příměstské autobusy. Uvažuje se i o zřízení odstavného parkoviště P+R v místě boční nákladní haly.

Vedení města už vedlo několik jednání na toto téma a dalším krokem je vypracování architektonické studie. Jako klíčové se ukazuje nezbytné přemístění drážních hasičů, kteří sídlí na strategickém místě předpokládaného budoucího silničního napojení. Zachována by musela zůstat i postranní koncová kolej, která slouží jak hasičům, tak i armádě. Náměstek primátora Jiří Němeček věří, že vytvoření společného přestupního místa zvýší zájem o železniční dopravu. „K tomu přispěje i lepší možnost parkování u nádraží,“ doplnil náměstek.

převzato z www.liberec.cz
bezděz
25. 3. 2019 11:49

Na hradě Bezděz bude od května doplněna expozice v Templářském paláci. Kromě archeologických exponátů přibude i středověký model hradu zachycující jeho podobu z 13. století.

rozjezdy
25. 3. 2019 11:47 Skoro šest stovek nápadů přihlásili začínající podnikatelé do devátého ročníku projektu T-Mobile Rozjezdy. Na severu Čech bojuje o podporu 32 nápadů.
turistika
25. 3. 2019 10:17

Osm individuálních žádostí za celkem 2 850 000 Kč pro cestovní ruch budou schvalovat krajští zastupitelé. Peníze dostanou geoparky, horské spolky i KČT na obnovení značení.

olej
25. 3. 2019 08:01 www.dopravniinfo.cz: Hasiči ráno zasahovali v Tanvaldské ulici v libereckém obvodě Vratislavice nd Nisou, kde odstraňovali olej vylitý na vozovku. Místo už je průjezdné bez omezení.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
březen
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).